Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 08:01

LVŽS ėmėsi ne tik COVID-19 suvaldymo plano: ruošiasi pristatyti ir šešėlinę Vyriausybę

Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

Šešėlinį ministrų kabinetą ir alternatyvią Vyriausybės programą opozicijoje dirbanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pristatys vasario viduryje – maždaug tada, kai bus minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena, sako LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis. Tai, pasak politiko, nereiškia, jog opozicija atsisakys planų veikti vieningai, nors artimiausiu metu toks veikimas, jo matymu, neįmanomas.

Apie tai, kad partija turės aktyvią ir stiprią šešėlinę Vyriausybę, Seimo nario mandato atsisakęs R.Karbauskis patikino dar spalį, tačiau tokio ministrų kabineto formavimas užsitęsė.

„Klausimas šiek tiek buvo atidedamas, nes supratom, kad gruodžio mėnesį, ar sausio pradžioje, tie klausimai tikrai nebus aktualūs visuomenei. Paprasčiausiai nenorėjome šios temos siūlyti visuomenei svarstyti“, – pirmadienį 15min komentavo politikas.

Žada išsamią programą

Bet dabar, anot jo, tiek alternatyvią Vyriausybės programą, tiek šešėlinio ministrų kabineto sudėtį ketinama pristatyti vasarį.

Jau einame į pabaigą su šešėlinės Vyriausybės programa.

„Šiuo metu turime posėdį, kuriame svarstome programą, jau einame į pabaigą su šešėlinės Vyriausybės programa. Ir iki Vasario 16-osios 100 proc. pristatysime ir programą, ir pačią šešėlinę Vyriausybę. Nutarėm, kad data labai simbolinė, pirmą sykį Lietuvos istorijoje bus šešėlinė Vyriausybė, turinti programą“, – dėstė R.Karbauskis.

Pasak jo, programa bus plati, apžvelgianti visas valstybės valdymui svarbias sritis, kažkiek skirsis nuo rinkiminės LVŽS programos.

„Bus kažkas analogiško kaip reali Vyriausybės programa“, – teigė R.Karbauskis.

LVŽS, anot jo, į visas keturiolika ministerijų pristatys ir šešėlinius ministrus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Bus visa pilna Vyriausybė“, – tikino R.Karbauskis ir pažymėjo, jog tarp jų bus ne tik Seimo ar LVŽS narių.

Pirmadienį R.Karbauskis kartu su partiečiu buvusiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga Seime surengtoje spaudos konferencijoje pristatė, kaip valdytų COVID-19 situaciją, jei dar būtų valdžioje.

Pozicijos išsiskiria

Didelių vilčių dėl bendro opozicinių partijų – „valstiečių“, socialdemokratų ir „darbiečių“ – veikimo bent jau artimiausiu metu politikas neišreiškė.

Esą galimybes dirbti kartu sujaukė ir tai, jog iš Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pareigų pasitraukė Gintautas Paluckas.

„Kaip gali susitarti su partijomis, kurių viena (Lietuvos socialdemokratų partija – aut. past.) neturi pirmininko, ir turės gegužės mėnesį ar kada, kur visiškai neaišku, kokia bus tos partijos vertybinė pozicija, nes dalis jos narių šneka kaip liberalai, dalis – šiek tiek panašesni į mus, tradicinių vertybių puoselėtojai“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

„Darbo partijos pirmininkas labai liberalus, su savo įdomiais pareiškimais įvairiais klausimais“, – pažymėjo jis, o apibendrindamas pareiškė, jog su opozicionieriais neįmanoma susitarti.

„Realiai tai neįmanoma niekaip susitarti, ir antra vertus, mes neturim tokio tikslo“, – tvirtino LVŽS vedlys.

Realiai tai neįmanoma niekaip susitarti, ir antra vertus, mes neturim tokio tikslo.

Kita vertus, susitarimo galimybės jis neatmetė, nors teigė, kad tai įmanoma nebent po socialdemokratų pirmininko rinkimų.

„Dėl koalicinės šešėlinės Vyriausybės partijoms susitarinėti nebūtina, o galima susitarti dėl opozicijos koalicijos, kur neinama į vertybinių skirtumų gilumą.

Praeitoje kadencijoje socialdemokratų ir konservatorių frakcijos buvo vienoje opozicijoje. Jos, atrodo, turi skirtingas vertybes, bet jas vienijo opozicijos darbo organizavimas, jos atstovavimas. Tai šiuose dalykuose tikrai verta ir galima susitarti, jeigu, aišku, bus noras iš kitų frakcijų.

Kol kas tokio akivaizdaus noro nematome. Tikimės, kad po rinkimų Socialdemokratų partijoje galbūt atsiras konkretus ketinimas. Galbūt kažkada Darbo partija tą norą susiformuos. Tuomet ir opozicijos koalicija bus“, – teigė R.Karbauskis.

Trijų opozicinių partijų vizijos dėl bendro darbo kartu išsiskiria: „valstiečiai“ susitarimą norėtų matyti tarp frakcijų, „darbiečiai“ – tarp partijų, o socialdemokratai išvis nemato galimybių tartis dėl bendrų tikslų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min