Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 13d. 14:09 , Atnaujinta: 2020 liepos 13d. 14:56

LVŽS sąrašas: daugiausiai balsų surinko Aušrinė Norkienė, į Seimą eina Pijų suvaidinęs Aurimas Žvinys

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmadienį paskelbė reitinguotą partijos sąrašą daugiamandatėje apygardoje. Pirmosios trys vietos reitingavime nedalyvavo. Partijos rinkiminio sąrašo priekyje rikiuojasi žinomi LVŽS veidai, didžioji dalis jų – šios frakcijos Seime nariai. Su „valstiečiais“ į Seimą eis ir ministras Linas Kukuraitis, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, jo pavaduotojas Lukas Savickas, buvęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

„Pagrindas yra žmonės, kurie dirbo Seime, Vyriausybėje. Visi atsakingi, visi įrodė savo darbu, kad gali tarnauti Lietuvai“, – pristatydamas sąrašą kalbėjo partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Po pirmojo trejetuko sąrašas rikiuojasi taip: Aušrinė Norkienė, Tomas Tomilinas, Eugenijus Jovaiša, Agnė Širinskienė, Valius Ąžuolas, Guoda Burokienė, Jonas Jarutis, Dainius Gaižauskas, Rima Baškienė, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, buvęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Laima Mogenienė, Lukas Savickas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Vida Ačienė, Aušra Papirtienė.

Kaip jau skelbta, „valstiečiai“ į sąrašą neįtraukė „socialdarbiečių“, tačiau jame, kaip R.Karbauskis ir žadėjo, yra Rimantė Šalaševičiūtė (60 sąrašo vieta). Tiesa, į sąrašą žadėta įtraukti ir „socialdarbietį“ Antaną Vinkų, tačiau jo sąraše nėra. Gali būti, kad jo kandidatūrą „valstiečiai“ tik rems.

Į rinkimų sąrašą įtrauktas ir seriale „Naisių vasara“ pagrindinį Pijaus vaidmenį atlikęs Aurimas Žvinys. Tiesa, jo vieta nėra labai aukšta – 59.

Anksčiau ne kartą svarstyta, kad jo kurtas personažas turi panašumų su R.Karbauskiu. Tačiau partijos pirmininkas yra tikinęs, jog jiedu su personažu nieko bendra neturi.

Su „valstiečiais“ į Seimą taip pat mėgins patekti ir ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka. Ji yra 67 sąrašo vietoje.

Visą sąrašą galite pažiūrėti čia.

Pasak R.Karbauskio, buvo siekiama, kad kiekviename dešimtuke būtų ne mažiau kaip trys moterys.

„Įvertindami Seimo narių darbą turėjome įrašą tokį, kad jeigu Seimo narys, dirbdamas frakcijoje, nelankytų posėdžių, balsuotų kažkaip prieš mūsų vertybes, valdyba galėjo atsižvelgti taip pat. Šioje situacijoje manau, kad sąrašas yra optimalus“, – kalbėjo politikas.

Jo teigimu, sąraše korekcijų greičiausiai nebebus, nebent kuris nors kandidatas nesusitvarkytų dokumentų ar kažkam kažkas pasikeistų asmeniniame gyvenime.

„Visko būna, bet jis neturėtų keistis dėl kitų priežasčių“, – sakė partijos pirmininkas.

Paklaustas, kodėl sąraše nėra įžymybių – jomis sąrašus mėgsta puošti kitos partijos, R.Karbauskis kalbėjo, kad jame nemažai nepartinių, yra žmonių iš „Vieningo Kauno“.

Patvirtintame sąraše padalinta ir dalis vienmandačių apygardų. Iš sąrašo matyti, kad bent jau kol kas R.Karbauskis jokioje vienmandatėje kautis nesirengia.

Trijų kandidatų nereitingavo

Praėjusį penktadienį LVŽS taryba patvirtino pirmąjį sąrašo trejetuką: jį ves premjeras Saulius Skvernelis, partijos lyderis Ramūnas Karbauskis sąraše – antras, trečias – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šios vietos sąraše – nejudinamos, todėl šie kandidatai reitingavime nedalyvavo.

Penktadienį vyko kitų partijos kandidatų reitingavimas, savaitgalį skaičiuoti balsai.

Penktadienį „valstiečiai“ nutraukė susitarimą su „socialdarbiečiais“ dėl bendrų kandidatų per Seimo rinkimus kėlimo.

R.Karbauskis neslėpė taip nusprendęs dėl to, kad nemaža dalis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) atstovų Seime balsavo už prekybos alkoholiu paplūdimiuose liberalizavimą – leidimą pardavinėti silpną alkoholį.

Linkime, kad tos partijos laimėtų. Kas čia – ne palaikymas, ne bendradarbiavimas?

„Mūsų programos įgyvendinimo laukiantiems bei mūsų politiką remiantiems žmonėms būtų sudėtinga paaiškinti, kodėl vieni ar kiti asmenys, viešai neremiantys mūsų vertybių ar net prieš jas balsuojantys, keliami kaip bendri kandidatai“, – motyvus dėstė R.Karbauskis.

LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas 15min teigė, kad šis LVŽS sprendimas nenustebino, nors prieš balsavimą dėl alkoholio sugrąžinimo į kavines paplūdimiuose LVŽS pirmininkas R.Karbauskis nebuvo įspėjęs apie tokias pasekmes.

Penktadienį tokį koalicijos partnerių žingsnį Juozas Bernatonis pavadino koalicinės sutarties pažeidimu.

Tačiau R.Karbauskis pirmadienį sakė, kad tai – joks pažeidimas.

„Sutartyje parašyta, kad “bendradarbiaus„, nėra ten apibrėžta kokiu būdu bendradarbiaus. Mes dėkingi ir lenkų rinkimų akcijai, ir socialdarbiečiams, kad dirbame koalicijoje, kad mus palaiko, ir mes palaikome jų siūlymus, linkime, kad tos partijos laimėtų. Kas čia – ne palaikymas, ne bendradarbiavimas?“, – klausė R.Karbauskis.

Jis pridūrė, kad bendradarbiavimo būdas niekada nebuvo apibrėžtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min