Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 28d. 10:45 , Atnaujinta: 2021 birželio 28d. 10:58

„Maršininkai“ žada rengti dar didesnius protestus, įsteigė asociaciją

Šeimos gynimo maršo dalyvių protestas prie Seimo
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Šeimos gynimo maršo“ dalyvių protestas prie Seimo
„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ ir trijų dienų mitingo prie Seimo organizatoriai praneša įsteigę asociaciją „Lietuvos šeimų sąjūdis“. Akcijų iniciatorius Raimondas Grinevičius sako, jog protestai nesiliaus ir bus tik didesni tol, kol valdžia neišpildys protestuotojų reikalavimų. Jis kartu su teisininkais žada rengti įstatymo projektą prieš LGBTQ, kokį neseniai priėmė Vengrija.

Pirmadienį „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriai R.Grinevičius, Arvydas Daunys, Dobilas Sinkevičius ir parlamentaras Petras Gražulis Seime surengė spaudos konferenciją, kur kalbėjo tiek apie ankstesnę akciją prie Seimo, tiek apie ateities planus.

Kalbėdamas apie akciją prie Seimo, kuri nebuvo suderinta su Vilniaus miesto savivaldybe, R.Grinevičius tikino, jog ji vyko teisėtai.

„Tai buvo padaryta nepažeidžiant įstatymų, pasinaudojant tam tikru Susirinkimų įstatymo punktu“, – kalbėjo jis.

Pagal minėtą įstatymą, susirinkimuose, apie kuriuos reikia pranešti savivaldybės administracijai, gali dalyvauti ne daugiau kaip 15 žmonių.

Akcijos prie Seimo dalyviai iš pradžių stengėsi nesibūriuoti didesnėmis grupėmis, bet ilgainiui susispeitė į vieną vietą, dėl ko policija pradėjo administracinę teiseną.

Siekia keisti įstatymus

R.Grinevičius pasakojo, jog renginio metu dalyviai buvo provokuojami pažeisti tvarką, o į mitingą pasikalbėti atėjęs Seimo narys Matas Maldeikis sulaukė įžeidinėjimų ne iš akcijos dalyvių, o esą iš pašalinių asmenų.

„Buvo šaukiama ir rėkiama moters ir vyro, kurie stovėjo ant šaligatvio visai ne protesto vietos teritorijoje“, – tikino aktyvistas.

Protestai, kol reikalavimai nebus įvykdyti, vyks ir toliau.

Jis žadėjo, kad tol, kol valdžia neįgyvendins keliamų reikalavimų, protestai nesiliaus, ir pasak R.Grinevičiaus, tik stiprės:

„Protestai, kol reikalavimai nebus įvykdyti, vyks ir toliau, jie stiprės, didės ir apims dar platesnę masę.“

Aktyvistas rugsėjo 10 dieną, kai prasidės Seimo sesija, žadėjo surengti „šventę“.

„Prašymas derinimui jau yra pateiktas. Demonstracija nuo Katedros aikštės Gedimino prospektu, užbaigimas Mažvydo bibliotekos plote“, – teigė jis.

Rinkdamiesi į tūkstantinį „Šeimos gynimo maršą“ Vingio parke organizatoriai reiškė protestą prieš Stambulo konvenciją, reikalavo nesvarstyti Partnerystės įstatymo projekto, pataisų dėl narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą.

Taip pat – „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.

Pasak R.Grinevičiaus, gali išaušti diena, kai protestų dalyviai reikalaus ir pirmalaikių Seimo rinkimų.

Aktyvistas taip pat teigė kartu su organizacijos „Šeimų sąjūdis“ teisininkais parengęs Susirinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias organizuojant susirinkimus neliktų reikalavimo laikytis 75 metrų atstumo nuo Seimo, prezidentūros, Vyriausybės ir teismų pastatų.

Pataisas R.Grinevičius tikino perduosiantis parlamentarui P.Gražuliui, kad šis jas užregistruotų.

Toliau jis teigė besiimsiantis rengti pataisas, kurios atlieptų Vengrijoje priimtą įstatymą, draudžiantį suteikti nepilnamečiams prieigą prie bet kokios medžiagos LGBTQ tema.

„Peržiūrėjom pakeitimus, jie labai gražiai tinka Nepilnamečių apsaugos įstatyme, labai tinka Vaikų teisių apsaugos įstatyme, nes tai liečia pedofiliją, vaizdus ir panašiai, kad nuo 18 [metų], tas liečia ir homoseksualumo propagavimą. <...> Mes tą projektą paruošime ir rudens sesijoje tikrai jis išvys dienos šviesą, nors gal kas ir nenorės“, – kalbėjo R.Grinevičius.

Šauks suvažiavimą

Vengrijoje priimtą įstatymą sukritikavo 16-a Europos Sąjungos šalių, įskaitant Bendrijos sunkiasvores Vokietiją, Prancūziją, Italiją ir Ispaniją.

Jos paskelbė bendrą deklaraciją, kuria reiškiamas „gilus susirūpinimas“, ir pasirašė laišką, kuriuo smerkiamos „grėsmės pagrindinėms teisėms, ypač nediskriminavimo lytinės orientacijos pagrindu principui“.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šio laiško nepasirašė.

Palaikymą jam ir Vengrijai panoro išreikšti parlamentaras P.Gražulis ir tikino Seime registruosiantis tokio pobūdžio rezoliuciją.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs A.Daunys pranešė, jog „Šeimos gynimo maršo“ šalininkai įsteigė asociaciją „Lietuvos šeimų sąjūdis“.

Vakar Kaune susirinko 35 steigėjai iš visos Lietuvos, kurie bendru sutarimu vienbalsiai balsuodami įsteigė asociaciją.

„Vakar Kaune susirinko 35 steigėjai iš visos Lietuvos, kurie bendru sutarimu vienbalsiai balsuodami įsteigė asociaciją „Lietuvos šeimų sąjūdis“, – kalbėjo jis.

„Buvo išrinkta taryba, pasirašyti įstatai. <...> Kitas žingsnis maždaug rugpjūčio viduryje bus šaukiamas suvažiavimas kartu su naujų narių priėmimu, bus nubrėžiamos mūsų naujo judėjimo gairės, tvirtinami tikslai“, – pasakojo A.Daunys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min