Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 6d. 12:37

Mėsoje – salmonelės, žuvyse – lervos

Į prekystalius vos nepateko tonos užkrėstos lenkiškos vištienos bei kiniškos lydekų filė.

Valstybinė maisto ir vetrinarijos tarnyba informavo, kad Lietuvos rinkai bandyta pateikti 2,8 tonos salmonelėmis užkrėstos paukštienos iš Lenkijos ir 23 tonas jūrų lydekų filė, atgabentos iš Kinijos.

Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratorijoje ištyrus ŽŪKB „Pamario paukštynas“ iš Lenkijos įvežtos paukštienos mėginius nustatyta, kad penkios šios produkcijos siuntos užkrėstos patogeniškais mikrobais. ŽŪKB „Pamario paukštynas“ įpareigotas salmonelėmis užkrėstą paukštieną grąžinti Lenkijos įmonėms arba saugiai sunaikinti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dėl neatitikusių kokybės reikalavimų uždraudė UAB „Nowaco Lietuva“ tiekti rinkai 23 t jūros lydekų filė, importuotos iš Kinijos. Atliekant laboratorinius tyrimus produkcijoje aptikta kirmėlių lervų. Visa ši produkcija bus sunaikinta arba saugiai išgabenta iš Lietuvos.

Žuvų organizmuose aptinkamos lervos būna 15–39 mm ilgio ir 0,4–0,9 mm storio, balsvos, gelsvokos ar rausvos. Žmonės, suvalgę užkrėstos žuvies, gali susirgti anisakidoze, kuri pasireiškia viduriavimu, vėmimu, pilvo skausmais, aukšta temperatūra.

Apie nesaugią jūros lydekų filė siuntą iš Kinijos VMVT skubiai informavo Europos Komisiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min