Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 21d. 14:56

Naują partiją kuriantis V.Kamblevičius: „R.Žemaitaičio politinė karjera baigta“

Vytautas Kamblevičius, Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vytautas Kamblevičius, Remigijus Žemaitaitis

Partija „Santalka Lietuvos gerovei – Lietuva yra čia“ dar neturi 2 tūkst. bendraminčių, kurie palaikytų jos steigimą, sako prie organizacijos besijungiantis, Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius. Jis palankiai atsiliepia apie planus suremti pečius su kitomis jėgomis, o kalbėdamas apie buvusį bendražygį „tvarkietį“ Remigijų Žemaitaitį, prognozuoja liūdną ateitį – esą „jo politinė karjera baigta“. Pats R.Žemaitaitis kalba ne apie pabaigą, o apie tęsinį.

Ketvirtadienį žurnalistų kalbintas V.Kamblevičius tikino, kad kuriamos partijos pozicija šiuo metu nebloga, o durys prisijungti – atviros.

„Mes ir vadinamės santalka, kur mes vienijam visas partijas, visus žmones, kurie nori stoti į naują darinį, naują partiją. Visiems yra atviros durys“, – nurodė politikas.

Jo teigimu, kalbos, kad prie santalkos jungsis „Kartų solidarumo sąjunga“, nebuvo.

„Tvarkiečių“ skyrių neišsivedė

V.Kamblevičius patvirtino, kad naujos partijos steigimas planuojamas gruodžio viduryje, nors data esą dar gali keistis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius

„Suvažiavimas turėtų būti gruodžio vidury, bet žinot, labai daug visokios dokumentacijos ir apskritai pasiruošimo. Stengiamės, kad tai įvyktų“, – dėstė jis ir patikino, kad 2 tūkst. rėmėjų, būtinų steigiant naują organizaciją, dar nėra.

„Dar truputį trūksta“, – nurodė V.Kamblevičius.

Anksčiau jis teigė aplankęs 20 partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyrių ir jie esą palankiai priėmė idėją jungtis prie Arvydo Juozaičio vedamos santalkos.

„Man buvo labai malonu, ir aš buvau patenkintas, kad dauguma skyrių labai nuoširdžiai priima A.Juozaičio kandidatūrą, kad jis būtų mūsų partijos lyderiu“, – tuomet teigė V.Kamblevičius.

Šįkart klausiamas, kiek „tvarkiečių“ skyrių naujai kuriamai partijai pavyko prisivilioti, politikas leido suprasti, kad nė vieno.

„Nėra tokių išsivedimų. Iš kiekvieno skyriaus žmonės eina, stoja, čia negali pasakyti, kiek tų skyrių“, – teigė V.Kamblevičius.

Laukia sugrįžtant R.Pakso

Politikas nepasibodėjo įvertinti ir buvusio bendražygio „tvarkiečių“ lyderio R.Žemaitaičio galimybes steigti naują darinį bei tęsti politinę veiklą.

„Aš manau, kad jo politinė karjera baigta“, – rėžė V.Kamblevičius.

Jo įsitikinimu, R.Žemaitaičiui formuoti partijos nebeišeina, o „tvarkiečius“ esą kamuoja skilimo grėsmė.

„Šiuo metu partija yra skilime: vieni eina kartu su mūsų frakcija, vieni su R.Žemaitaičiu, treti laukia, kol sugrįš gerbiamas Rolandas Paksas, ir ketvirti visai išeina iš partijos.

Treti laukia, kol sugrįš gerbiamas Rolandas Paksas

Matau, mes šiuo metu esame geriausiųjų pusėj, kadangi mes kuriame partiją, mums normaliai sekasi. Remigijui nesiseka, jis jos nesukurs [...]. O kiti laukia gerbiamo R.Pakso sugrįžtant“, – kalbėjo V.Kamblevičius.

Klausiamas, ar R.Paksui atviros „Santalka Lietuvos gerovei – Lietuva yra čia“ durys, politikas teigė apie tai nekalbėjęs, o ir esą su pačiu R.Paksu ryšio nepalaiko beveik dvejus su puse metų.

Kuria planus apie bendrą platformą

Kuriantiems naują partiją R.Žemaitaitis palinkėjo sėkmės ir papasakojo apie savo planus.

„Manau antradienį išgirsit naujų žinių. Jeigu ne – tai gruodžio pradžioje“, – teigė politikas.

Šiuo metu jis sakė dėl bendros platformos besikalbantis su Artūru Paulausku ir Artūru Zuoku bei jų pasekėjais. Ar pokalbiai duos naudos?

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Dabar reikia sulaukti valdybų ir tarybų sprendimų. Kiek žinau, pirmadienį pas A.Zuoką valdybos posėdis, pas mane ir taryba, ir valdyba – rytoj. [...] Tie sprendiniai arba tos vizijos, uždaviniai, kuriuos mes bandom išsikelti trise, jie yra pakankamai įgyvendinami“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

Iširus „tvarkiečių“ frakcijai Seime ir susikūrus frakcijai „Lietuvos gerovei“, „Tvarką ir teisingumą“, anot R.Žemaitaičio, paliko arba planuoja palikti apie 100 asmenų. Dalis jų, matyt, prisijungs prie A.Juozaičio vadovaujamos jėgos.

„Kas yra tikras partietis, kas buvo, kas žino sistemą, tie išliks. Gal atsiras tokių žmonių, kurie išvis nebenorės dalyvauti politikoje“, – darė prielaidą „tvarkietis“.

Steigiamasis suvažiavimas – gruodžio 14 dieną

Šiuo metu R.Žemaitaitis dirba Mišrioje Seimo narių grupėje. Rugsėjį visi Seimo „tvarkiečiai“, išskyrus jį, įkūrė naują frakciją „Lietuvos gerovei“.

Didžioji dalis šios frakcijos narių pasitraukė ir iš partijos „Tvarka ir teisingumas“. Ši frakcija su valdančiaisiais pasirašė susitarimą dėl bendro darbo Seime, o dabar planuoja kurti bendrą jėgą su filosofu A.Juozaičiu.

Steigiamasis suvažiavimas numatytas gruodžio 14-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min