Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 15d. 15:10

Prezidentė Dalia Grybauskaitė informuota, kad patrulis Sigitas Šostakas buvo ne pavyzdingas pareigūnas, o užkietėjęs pažeidėjas

S.Šostakas teisme
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Trakų patrulis Sigitas Šostakas pastaruoju metu atsidūrė visuomenės dėmesio centre.

Šalies vadovė žiniasklaidos atstovams papasakojo, kad rezonansinę savaitgalio avariją sukėlęs Trakų rajono kelių policininkas S.Šostakas per tarnybos dešimtmetį gavo 5 tarnybines nuobaudas, sykį baustas ir už girtumą darbe. Tiesa, prieš 11 metų.

Antradienį Kaune apsilankiusi prezidentė D.Grybauskaitė pateikė žiniasklaidos atstovams sensacingos informacijos apie Trakų policijos patrulį S.Šostaką.

Šalies vadovė pareiškė buvusi informuota, kad dėl tragiškos rezonansinės savaitgalio avarijos kaltinamam pareigūnui per pastaruosius 10 metų buvo skirtos net 5 tarnybinės nuobaudos, o viena iš jų – net už girtumą darbe.

„Pirmiausia atsakomybė tenka tiesioginiams vadovams, būtent Trakų vadovybei. Mano žiniomis, tas policininkas, kuris girtas užmušė du žmones, jau buvo turėjęs penkias nuobaudas. Viena jų – už girtavimą darbo metu. Jeigu būtų laiku priimtos tinkamos priemonės, tas žmogus nebedirbtų ir mes neturėtume tokios tragiškos situacijos. Tai dar kartą įrodo, kad visoje policijos sistemoje yra totalus dangstymas tokių veikų ir kad tai yra priimama, kaip visiškai normali elgsena.

Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr./Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankymo metu Kaune pateikė naujų duomenų apie tragiškos sekmadienio avarijos kaltininką S.Šociką.
Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr./Prezidentė D.Grybauskaitė apsilankymo metu Kaune pateikė naujų duomenų apie tragiškos sekmadienio avarijos kaltininką S.Šostaką

Matėme ir užvakar, ir vakar Trakų policijos pareigūnų reakciją – buvo aiškinama, kad jis (S.Šostakas – aut. past.) yra vienas iš geriausių pareigūnų. Šiandien (antradienį – aut. past.) aš gavau įrodymus, kad penkios nuobaudos yra“, – vizito metu Kaune kalbėjo šalies vadovė.

Be to, prezidentė D.Grybauskaitė prasitarė, kad pakeliui į Kauną ją pasiekė informacija, jog jau patenkintas Trakų rajono policijos komisariato viršininko Nerijaus Šiaulio atsistatydinimo pareiškimas.

N.Šiaulys pavaldinį S.Šostaką skandalo įkarštyje yra apibūdinęs kaip gerą, kone profesionaliausiai dirbusį pareigūną.

Kaip pirmadienį rašė 15min.lt, vakar N.Šiaulys įteikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybei atsistatydinimo pareiškimą, tačiau buvo sutarta, kad prašymas atleisti Trakų policijos vadovą bus svarstomas tik atlikus tarnybinį jo veiklos patikrinimą.

Šalies vadovė Kaune pakartojo šiomis dienomis savo jau ne sykį išsakytą nuomonę, kad privaloma padaryti galą įsišaknijusiai praktikai, kai policija dangsto savo darbuotojų girtavimą, vairavimą išgėrus ar kitokius šiurkščius pažeidimus.

„Neblaivių pareigūnų diskredituojama sistema turi būti pertvarkyta. Policininkas ne tik darbe, bet ir gyvenime turi būti pavyzdys visuomenei“, – dar pirmadienį yra sakiusi prezidentė D.Grybauskaitė.

Kaip žinoma, dėl tragiškų sekmadienio nakties įvykių jausdamas asmeninę atsakomybę pirmadienį iš einamų pareigų pasitraukė Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas. Avarijos, kurios metu žuvo du žmonės ir dar du buvo sužeisti, sukėlimu įtariamą patrulį S.Šostaką pirmadienį Trakų rajono teismas leido suimti 15 parų.

Papildyta 18.13 val. Delfi.lt žiniomis, S.Šostakas už girtavimą darbe buvo baustas 1995 metais, o N.Šiaulys šiam komisariatui vadovauti pradėjo 2007-ųjų rugpjūtį.

Kitos keturios S.Šostako nuobaudos (už aplaidumą) irgi buvo skirtos anksčiau, nei N.Šiaulys tapo Trakų policijos viršininku – paskutinioji nuobauda buvo skirta 2006-iais. Be to, S.Šostakas 17 kartų buvo skatintas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min