Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 10:04

R.Karbauskis ragina R.Žemaitaitį trauktis iš Seimo valdybos: „tvarkiečiai“ svarstys, ar palikti koaliciją

Remigijus Žemaitaitis ir Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis ir Ramūnas Karbauskis

„Tvarkiečiai“ lapkritį spręs, ar turėtų likti valdančiojoje koalicijoje. Esą tada paaiškės, ar partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis ir toliau eis Seimo vicepirmininko pareigas. Su raginimu trauktis iš Seimo vadovybės į R.Žemaitaitį antradienį pažadėjo kreiptis valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis. Jei nesitrauks, dėl to esą turės balsuoti Seimas. LVŽS frakcija, kaip pranešė R.Karbauskis, nutarė jį deleguoti į Seimo valdybą. Ar vietoje R.Žemaitaičio – kol kas neaišku.

„Šiandien nubalsavo frakcija vienbalsiai – vienam susilaikius (susilaikė vicepirmininkas dėl to, kad už save nenorėjo balsuoti) – kad į Seimo vadovybę bus deleguojami trys frakcijos nariai. Du dabartiniai pavaduotojai – Rima Baškienė ir Arvydas Nekrošius – bei nutarta, kad būsiu deleguotas aš“, – po frakcijos posėdžio kalbėjo R.Karbauskis.

Vicepirmininkų skaičiaus nedidins

Kurios pareigos – Seimo pirmininko ar vicepirmininko – jam teks, jei pavyks iš pareigų atšaukti V.Pranckietį, R.Karbauskio teigimu, spręs koalicijos taryba.

„Koalicinė taryba turi šitą sprendimą priimti. Partija negali tokio sprendimo priimti. Yra sutartis kol kas tokia, kokia yra. Jeigu sutartį bus nutarta pakeisti, bus tada kitaip“, – teigė politikas.

Pagal koalicijos sutartį, Seimo pirmininko postas priskirtas „socialdarbiečiams“.

Klausiamas, ar svarstoma didinti Seimo vicepirmininkų skaičių, R.Karbauskis tikino, kad toks variantas nenumatytas.

„Kreipsiuos šiandien į R.Žemaitaitį sakydamas, kad jis turėtų pasitraukti, arba Seimas turės balsuoti“, – nurodė politikas. To esą prašė „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio buvę bendražygiai frakcija „Lietuvos gerovei“. Po to, kai Seime susikūrė ši frakcija, „tvarkiečių“ frakcija griuvo.

Kas bus, jei liks V.Pranckietis, nesvarstė

Jeigu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nebus atšauktas ir toliau eis pareigas, gali būti, kad R.Karbauskiui nepavyks užimti net ir Seimo vicepirmininko vietos. Pagal Seimo statutą, parlamentui Seimo pirmininko pavaduotojų kandidatūras teikia Seimo pirmininkas – V.Pranckietis R.Karbauskio kandidatūros galėtų neteikti.

R.Karbauskis tikino, kad parlamentarai kol kas nesvarstė, kaip įvykiai dėliotųsi, jei V.Pranckietis liktų eiti pareigas.

„Mes tikrai dar nesvarstėm tokio varianto, kas būtų, jeigu jis liktų. Mes svarstėm variantą, kad jis atstatydinamas ir kaip viskas dėliojasi. Jeigu susiklostytų kitaip, koalicinė taryba galvos, ką daryti“, – nurodė jis.

Nors neaišku, ar R.Karbauskis dirbs Seimo valdyboje, LVŽS trečiadienį žada rinkti naują frakcijos seniūną. Frakcijos seniūno pareigų politikas negalėtų eiti, jei taptų taptų Seimo valdybos nariu.

R.Žemaitaitis kol kas nežino, ar trauksis iš Seimo vicepirmininko pareigų. Tai esą priklausys nuo partijos sprendimo likti koalicijoje ar ne.

Mąsto, ar trauktis iš koalicijos

Trečiadienį Seime rinksis „tvarkiečių“ valdyba, kuri lapkričio pirmąjį savaitgalį žada šaukti tarybos posėdį. Jo metu ir turėtų paaiškėti partijos sprendimas.

„Tarybos posėdyje spręsime, ar mes liekame valdančioje koalicijoje, ar mes traukiamės iš valdančiosios koalicijos. Nes Seime, be manęs, dar yra trys partijos nariai“, – nurodė R.Žemaitaitis.

Apie tai, kad sieks dirbti Seimo vadovybėje, R.Karbauskis paskelbė pirmadienį. Jis 15min teigė taip norintis spręsti keblią situaciją dėl Viktoro Pranckiečio, kuriam Seimo vadovo pareigos pagal koalicijos sutartį nebepriklauso, bei įrodyti opozicijos melą – opozicija, anot jo, žadėjo palaikyti V.Pranckiečio atstatydinimo klausimą, jei į Seimo pirmininkus eis jis.

Dėl V.Pranckiečio balsuos ketvirtadienį

Opozicija anksčiau žadėjo nedalyvauti Seimo pirmininko atšaukimo procedūroje, tačiau opozicijos lyderis Julius Sabatauskas dabar, pasikeitus situacijai, sakė, kad šią poziciją reikės persvarstyti.

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen 15min teigė, kad R.Karbauskis, paskelbdamas apie siekį tapti Seimo pirmininku ar vicepirmininku, užbėga įvykiams už akių.

„Pirmiausia kalbėti reiktų apie Seimo pirmininko atstatydinimą, o ne apie kitas galimas kandidatūras“, – pabrėžė ji, nors pridūrė, kad R.Karbauskio kandidatavimas į Seimo vadovus, jei V.Pranckietis liktų be pareigų, būtų logiškas.

Balsavimas dėl V.Pranckiečio atšaukimo iš pareigų planuojamas ketvirtadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min