Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo NSGK vadovas Vytautas Bakas ragina skubiai ištirti žvalgybos darbuotojų ryšius su energetika

Šaltinis: 15min
2
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Vytautas Bakas pareiškė, kad Lietuvos žvalgybos institucijos privalo kuo greičiau ištirti savo darbuotojų ryšius su energetikos projektais ir informuoti apie tai visuomenę.

Praėjusią savaitę 15min publikavo žurnalistinį tyrimą apie tai, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas T.Jakučionis ir Antrajame operatyvinių tarnybų departamente (AOTD) dirbanti jo sutuoktinė A.Jakučionienė nuomoja žemės sklypą įmonėms, susijusioms su saulės energija.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Bakas  ir Artūras Skardžius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Bakas ir Artūras Skardžius

„Iškart po jūsų publikacijos aš pasitariau su savo pavaduotoja komitete Rasa Juknevičiene. Tą pačią dieną susisiekiau su VSD vadovo pareigas laikinai einančiu Kęstučiu Budriu. Jis man paaiškino, kad atliekami du vidiniai tyrimai, – 15min pasakojo V.Bakas. – Aš jį paraginau, kad bent jau pirminės išvados visuomenei būtų pateiktos kuo anksčiau, nes ši istorija meta šešėlį ant žvalgybos institucijų, kurios bando atsitiesti ir apsivalyti.“

V.Bakas susijusių institucijų paprašė pateikti medžiagą apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl VSD pareigūno T.Jakučionio veiklos, taip pat – tarnybinių patikrinimų išvadas, informaciją apie pajamas iš žemės nuomos.

„Gautą medžiagą aptarsime NSGK posėdyje“, – kalbėjo V.Bakas.

Prašo surengti neeilinį posėdį

Pirmadienį į šią istoriją sureagavo ir Seimo narys Kęstutis Masiulis. Jis viešai kreipėsi į Seimo NSGK pirmininką V.Baką, prašydamas surengti neeilinį posėdį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kęstutis Masiulis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kęstutis Masiulis

„Tai rodo rimtas problemas svarbioje mūsų šalies saugumui institucijoje“, – pirmadienį išplatintame pranešime spaudai rašo K.Masiulis.

Jis pabrėžė, kad būtent šis Seimo komitetas vykdo VSD priežiūrą ir kontrolę.

Tačiau Seimo NSGK narys Arvydas Anušauskas, anksčiau pats rinkęs medžiagą apie abejotiną politiko Artūro Skardžiaus ir Jakčionių sandorį su Maskvos verslininkais, savo kolegos K.Masiulio pasiūlymą vertino kritiškai.

„Tiek V.Bakas, tiek ir aš atskirai kalbėjom su žvalgybos institucijų vadovais. Buvo nutarta, kad VSD ir AOTD atliks vidinius patikrinimus, o posėdis bus rengiamas tada, kai bus rezultatai. Pirmininkas komiteto nariams dar išplatino laišką, kuriame nurodė, kokios informacijos tikisi gauti iš institucijų“, – kalbėjo A.Anušauskas.

Nuomoja žemę energetikos įmonėms

Praėjusią savaitę 15min paskelbė žurnalistinį tyrimą, kurio centre atsidūrė VSD pareigūnas T.Jakučionis ir jo žmona AOTD teisininkė A.Jakučionienė.

Tomas Jakučionis ir Audronė Jakučionienė savo žemę išnuomojo energetikos įmonėms
Tomas Jakučionis ir Audronė Jakučionienė savo žemę išnuomojo energetikos įmonėms

Sutuoktiniai nuomoja savo žemės sklypą Vilniaus rajono Jonėnų kaime su saulės energetika susijusioms įmonėms. Tas įmones per įgaliojimus tvarkė T.Jakučionio kursiokas Tadas Žentelis, kuris netiesiogiai dirbo Rusijos elektros pardavimo tarpininkui Jonui Garbaravičiui.

Be to, Jakučionių giminaitis Seimo Energetikos komisijos narys Artūras Skardžius teikė pasiūlymus dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo, kurie buvo susiję su saulės šviesos elektrinėmis. Tie pasiūlymai atitiko A.Skardžiaus giminaičių interesus.

Ši istorija gali būti prijungta prie parlamentinio tyrimo, kurį atlieka Seimo Antikorupcijos komisija. Parlamentarai aiškinasi kitą situaciją, kurią atskleidė 15min – A.Skardžiaus šeima brangiai nuomoja žemės vėjo energetikams, kurių interesus jis gina Seime.

„Mūsų komisijos atliekamame tyrime suformuluoti klausimai yra susiję su žurnalistinio tyrimo metu gautais duomenimis“, – 15min sakė V.Gailius.

Po 15min publikacijų apie A.Skardžiaus veiklą tyrimus pradėjo ne tik Seimas, bet ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

VSD taip pat aiškinsis savo darbuotojų ryšius su energetikos įmonėmis ir rusišku kapitalu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Artūro Skardžiaus giminės – žvalgybos darbuotojai, susiję su energetika ir rusišku kapitalu

VIDEO: Lietuvos žvalgyboje – Artūro Skardžiaus giminės ir jų ryšiai su energetika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min