Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 19:18

Svarbiausios šio ketvirtadienio naujienos apie koronavirusą

Koronavirusas
123RF.com nuotr. / Koronavirusas

Kadangi pastaruoju metu naujienų srautas apie koronavirusą yra labai didelis, 15min siūlo čia, vienoje vietoje, perskaityti pagrindines šio ketvirtadienio naujienas apie jo plitimą.

1. Lietuvoje buvo nustatyti 299 koronaviruso atvejai. Skelbiama, kad tarp užsikrėtusiųjų yra 8 medikai iš Ukmergės, 2 „Sodros“ darbuotojai. Paaiškėjus, kad užsikrėtė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotoja, tiriami 102 centre dirbantys ir su ja kontaktą turėję asmenys. Saviizoliacijoje yra 545 medikai.

2. Vyriausybės COVID-19 valdymo komitetas ketvirtadienį nusprendė neapriboti įvažiavimo į Ukmergę. Ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą. Kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į šį miestą.

3. Pakeista priverstinio karantinavimo tvarka: į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

4. Po to, kai Panevėžio respublikinėje ligoninėje mirė rizikos grupėje buvęs pacientas, ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas teigė, kad mirusiojo testas koronaviruso nerodė. Patikrintas ir 51 medikas, jų testai – neigiami.

5. Dėl pratęsto karantino, nuo ateinančio pirmadienio visos švietimo įstaigos Lietuvoje – darželiai, mokyklos, universitetai, kolegijos, neformaliojo švietimo įstaigos, dienos ir užimtumo centrai – užsiėmimus turės vesti nuotoliniu būdu.

6. Interviu 15min finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad kainų reguliavimas turėtų vykti tik kraštutiniu atveju. Taip pat turėtų pakakti visų finansinių injekcijų tiek iš išorės, tiek iš vidaus, kad krizė būtų suvaldyta, o valstybė būtų pajėgi vykdyti savo įsipareigojimus. Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas teigė, kad karantinui užsitęsus Lietuvos ekonomika gali smukti net iki 21 proc.

7. Karantino metu nedarbingumą vaiko priežiūrai gali gauti ne visi: kam tai nepriklauso?

8. Koronavirusas pasaulyje: Ispanijoje nuo viruso mirė daugiau nei 4 tūkst. žmonių, Europoje COVID-19 atvejų skaičius perkopė 250 tūkstančių.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min