-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 06 01

Tėčiai vis dar vengia suktis prie puodų

Maistą savo vaikams namuose gamina vos 5 proc. tėčių, 89 proc. šeimų tuo rūpinasi mamos, atskleidė vaikų darželiams ir mokykloms maistą tiekiančios įmonės „Pontem“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa.
Tėtis su vaikučiu
Tėtis su vaikučiu / Fotolia nuotr.

„Apklausos metodu aiškinomės, kokie vaikų mitybos įpročiai Lietuvos šeimose ir paaiškėjo kiek netikėti duomenys, atskleidžiantys, jog tėčiai itin retai rūpinasi maistu, jo gaminimu. Dažniausiai virtuvėse sukasi mamos. Beje, vaikų apklausa parodė, kad 5 proc. šeimų maistą gamina seneliai ar močiutės, retai, tačiau maisto ruoša užsiima seserys, broliai“, – komentavo bendrovės „Pontem“ direktorė Audronė Tendzegolskienė.

„Tyrimo rezultatai rodo stereotipinį pareigų šeimoje pasiskirstymą – mama prie puodų, užsiima namų ruoša, o vyras, tėvas dirba ir uždirba pinigus šeimai“, – komentavo „Mamų klubo“ koordinatorė Rūta Pagojienė. Pasak jos, norėtųsi, kad būtų kitaip, tačiau dažnai vyras nemano, kad turėtų imtis maisto, galvoja: „Kodėl turėčiau tuo užsiimti?“.

Stereotipų laužymui reikia laiko

Vaikų psichiatro Lino Slušnio vertinimu, šis įdomus tyrimas parodo, kad namuose išlieka labai stiprus pasiskirstymas darbais. „Manau, jeigu užduotume klausimą kas daugiau rūpinasi namuose automobiliu, gautume priešingą atsakymą – gali būti, kad 90 proc. šeimų atsakingas būtų vyras. Mano nuomone, jeigu toks pasiskirstymas netrikdo pačios šeimos, tai viskas yra gerai. Jeigu retas vyro apsilankymas virtuvėje šeimoje yra problema, tuomet reikia ieškoti susitarimų. Šeima turi priimti sprendimus, kur ir kaip daugiau galėtų prisidėti tėtis prie namų ruošos“, – komentavo L.Slušnys.

R.Pagojienės manymu, tėtis tikrai galėtų daugiau prisidėti prie namų ruošos, maisto gamybos. „Kaip ir tėvystės atostogos kažkada buvo nauja ir nesuprantama, tačiau dabar jau vis daugiau tėvų noriai jomis naudojasi. Stereotipų laužymui reikia laiko, žinoma, diskusijos žiniasklaidoje – geros patirties pasidalinimai, garsių žmonių pavyzdžiai įkvepia keistis“, – komentavo „Mamų klubo“ koordinatorė.  

Dažnai būna, kad mamos, žmonos imasi laikyti visus keturis kampus, vyrų neprileidžia, mano, kad vyras nesugebės, jam nepavyks.

Pasak jos, labai daug priklauso ir nuo pačių mamų. Dažnai būna, kad mamos, žmonos imasi laikyti visus keturis kampus, vyrų neprileidžia, mano, kad vyras nesugebės, jam nepavyks, o pačiai juk greičiau ir tikrai viskas bus taip, kaip reikia. Tačiau vyrais, vaikų tėvais reikia daugiau pasitikėti – padėti jiems, paskatinti, pamokyti ir viskas bus gerai. „Juk kai nelaimė, kai mama suserga ar atsiduria ligoninėje, vaikų tėvai puikiausiai susitvarko su namų ruoša – ir sriubos išverda, ir vaikus aprengia, nuprausia, pasirūpina, tad reikia daugiau pasitikėti vienas kitu, padėti, paskatinti ir bendradarbiauti“, – patarė R.Pagojienė.

A.Tendzegolskienė pastebėjo, kad ir vaikų darželių, mokyklų valgyklose dažniausiai prie puodų sukasi moterys, tai mato vaikai, jiems irgi formuojama nuomonė, jog maisto gaminimas yra daugiau moterų rūpestis ir pareiga. „Todėl jei norima, kad ir vaikai, kurie užaugę taps vyrais, tėvais, nevengtų virtuvės, puodų, gamindami maistą jaustų malonumą, o ne pareigą, reikia edukuoti, šviesti jau nuo mažų dienų“, – kalbėjo vaikų darželiams ir mokykloms maistą tiekiančios įmonės „Pontem“ vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius