Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 23, 14:14

Teisėjai V.Balčytienei pareikšta pastaba dėl Teisėjų etikos kodekso pažeidimo

Teisėjų garbės teismas (TGT) pareiškė pastabą Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjai Violetai Balčytienei dėl Teisėjų etikos kodekso pagarbos žmogui, padorumo, pavyzdingumo ir pareigingumo principų reikalavimų pažeidimo, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė teismų administracija.
Teismai
Teismai / 123RF.com nuotr.

TGT nagrinėdamas bylą nustatė, kad teisėja su teismo personalu elgėsi netinkamai, byloje užfiksuota, kad dėl netinkamo, nepagarbaus, nekorektiško elgesio su teisėja atsisako dirbti teismo kolegos, personalo darbuotojai.

Byloje taip pat užfiksuota, kad V.Balčytienė be pateisinamos priežasties neatliko savo pareigos – nagrinėti bylas ir vykdyti teisingumą.

TGT pažymėjo, kad teisėja negali atsisakyti dirbti kolegijoje.

„Įstatymas nenumato teisės teisėjui pačiam pasirinkti pageidaujamą teisėjų kolegijos sudėtį, juo labiau – galimybės dėl kokių nors asmeninių priežasčių atsisakyti dirbti su kitais pagal įstatymo reikalavimus sudarytos teisėjų kolegijos nariais ir taip atsisakyti vykdyti savo konstitucinę pareigą – nagrinėti bylas“, – teigiama pranešime.

Šis sprendimas per dešimt dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min