Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 18d. 15:19

VRK negalėjo nustatyti, ar S.Skvernelis pasinaudojo tarnybine padėtimi

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose
S. Gvildžio / „Šilokarčema“ nuotr. / Premjeras Saulius Skvernelis pranešė dalyvausiantis prezidento rinkimuose

Ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė neturinti pakankamai duomenų ir negalinti nustatyti, ar premjeras Saulius Skvernelis, pranešdamas apie savo kandidatavimą į prezidentus darbo vizito Rusnėje metu, pasinaudojo tarnybine padėti. Vaizdo įrašą iš vizito Rusnėje ir pasisakymą apie S.Skvernelio kandidatavimą tąkart išplatino Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Mes neturim duomenų, kad premjeras suplanavo darbinį vizitą tam, kad galėtų informuoti apie savo kandidatavimą. Tai nebuvo, pagal visą pateiktą informaciją, kuo nors išskirtinis vizitas – visų nefilmuoja, šitą filmuoja“, – VRK posėdžio metu dėstė VRK Polinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė.

Apie tai, kad sieks kandidatuoti prezidento rinkimuose, premjeras S.Skvernelis pranešė sausio 13 dieną vizito Rusnėje metu. Klausimą apie jo kandidatavimą tąkart politikui uždavė Rusnės seniūnė Dalia Drobienė. Ji tikino, kad klausimas iš anksto derintas nebuvo.

Vaizdo įrašą su S.Skvernelio žinia apie kandidatavimą į prezidentus po vizito išplatino Vyriausybės spaudos tarnyba. Vėliau šis įrašas iš spaudos tarnybos failų sistemos buvo pašalintas, bet visuomenės informavimo priemonės jį išsaugojo.

15min nuotr./Vyriausybės spaudos tarnybos laiškas
15min nuotr./Vyriausybės spaudos tarnybos laiškas

VRK sprendimą dėl S.Skvernelio priėmė devyniems nariams balsavus „už“, vienam – Viliui Semeškai – „prieš“.

„Faktas, kad jis pasinaudojo tarnybine padėtimi, mano manymu, yra akivaizdus, mes kitais atvejais tai pripažįstame. Jei apie kandidatavimą buvo kalbama einant pareigas ir tai skelbiama mokesčių mokėtojų išlaikomoje svetainėje, tam dirbo konkretūs žmonės, mes turėtumėm vertinti visus šituos dalykus“, – dėstė V.Semeška.

Kiti nariai posėdžio metu aptariamu klausimu nepasisakė.

Anot L.Petronienės, prieš paskelbiant sprendimą VRK nariai buvo kviesti į diskusiją, bet diskusija neįvyko. VRK, jos teigimu, į užklausas sulaukė atsakymų tiek iš Vyriausybės kanceliarijos, tiek iš S.Skvernelio.

„Visi vizitai yra filmuojami, viešinami ir visa kita, tai buvo padaryta darbo metu“, – atsakymus apibendrino L.Petronienė.

Dėl to, kaip vaizdo įrašas apie S.Skvernelio norą tapti prezidentu atsidūrė tarp kitų Vyriausybės failų, anksčiau aiškino premjero patarėjas, o dabar prezidentinio rinkimų štabo komunikacijos vadovas Skirmantas Malinauskas. Nacionaliniam radijui ir televizijai jis teigė, kad visi darbiniai vizitai, kaip ir pastarasis Rusnėje, yra filmuojami ir fotografuojami.

„Konkrečiai ši nuoroda atsirado kokiu būdu: žurnalistai paprašė filmuotos medžiagos iš nacionalinių televizijų kanalų ir taip toliau, kurie nedalyvavo susitikime Rusnėje, kad būtų būtent tuo gabalu pasidalinta.

Mūsų fotografas Darius, kuris oficialiai dirba Vyriausybėje, yra vienintelis ten dirbantis fotografas ir operatorius, išsiunčia pridėdamas nuorodą, kad tai yra ne visa vizito medžiaga, bet ta ministro pirmininko kalba pasakyta“, – laidai „Savaitė“ dėstė jis.

Vėliau, kalbėdamas apibendrintai, pridūrė: „Neįmanoma atskirti, kada kalba kandidatas, kada kalba politikas.“

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12-ąją. S.Skvernelis juose varžysis su dar aštuoniais kandidatais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min