Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 09:23 , Atnaujinta: 2019 gegužės 22d. 09:46

VTEK: interesų nedeklaravęs Darius Gudelis pažeidė įstatymą

Darius Gudelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Darius Gudelis

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Darius Gudelis nedeklaruodamas privačių interesų pažeidė įstatymo nuostatas. Jis buvo krepšinio klubo „Rytas“ direktorius, šis klubas gavo finansavimą iš savivaldybės biudžeto, taigi D.Gudelis turėjo pateikti interesų deklaraciją, bet to nepadarė.

D.Gudelis yra verslininkas, viešųjų ryšių specialistas, komunikacijos agentūros „Vipcommunications“ savininkas ir krepšinio klubo „Rytas“ dalininkas. 2017–2018 metais jis ėjo ir šio klubo direktoriaus pareigas.

„Darius Gudelis ėjo direktoriaus pareigas, vadovavo viešai įstaigai, kuri gavo finansavimą. D.Gudelis iki šiandien nėra pateikęs deklaracijos ir nebuvo pateikęs niekada, todėl siūlyčiau konstatuoti įstatymo pažeidimą“, – posėdyje kalbėjo komisijos Tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Violeta Kosmačaitė.

Pasak jos, „Ryto“ klubas yra viešoji įstaiga, kuri iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto nuolatos gaudavo finansavimą: 2017 m. vasarį klubui buvo skirta daugiau nei milijonas eurų, 2017 m. lapkritį – pusė milijono eurų, 2018 m. vasarį – dar daugiau kaip milijonas eurų. Tyrimo metu nustatyta, kad per D.Gudelio vadovavimo laikotarpį klubui iš savivaldybės biudžeto skirta daugiau nei 3 milijonai eurų.

Pagal įstatymo nuostatas, valstybinėje tarnyboje dirbančiais asmenimis laikytini administravimo įgaliojimus turintys asmenys, kurie dirba viešosiose įstaigose, gaunančiose lėšų iš Lietuvos valstybės ar savivaldybių biudžetų ir fondų.

Pats D.Gudelis posėdyje nedalyvavo, nors būtent jo prašymu posėdis prieš kelias savaites buvo perkeltas į šią dieną.

„Buvo atidėtas klausimas pagal jo prašymą, jis norėjo pasisakyti, pateikti argumentų, turėti gynėją, todėl mes posėdį į šią dieną atidėjome dėl jo“, – sakė komisijos pirmininkas Edmundas Sakalauskas.

Vis dėlto paskutinę akimirką komisijos darbuotojams paskambino D.Gudelio komunikacijos agentūros „Vipcommunications“ atstovai ir pasakė, kad verslininkas posėdyje nedalyvaus, nes yra užsiėmęs.

Savo rašytiniuose paaiškinimuose komisijai D.Gudelis teigė, kad jam interesų deklaruoti nereikėjo, nes tai pažeistų jo konstitucinę teisę į privatų gyvenimą.

Už tai, kad D.Gudelis būtų pripažintas pažeidusiu įstatymo nuostatas balsavo visi penki komisijos nariai.

VTEK tyrimą atliko gauto pranešimo pagrindu. Į komisiją dėl nedeklaruotų D.Gudelio interesų kreipėsi du konservatorių frakcijos Seimo nariai: Rasa Juknevičienė ir Arvydas Anušauskas.

Dažni apsilankymai Vyriausybėje

Primename, kad šių metu pradžioje 15min publikavo tyrimą, kuris parodė, kad premjeras Saulius Skvernelis nuolat susitikinėja su D.Gudeliu. Tačiau jų susitikimai nėra deklaruojami. Vien praėjusiais metais D.Gudeliui buvo išduota 19 leidimų patekti į Vyriausybės rūmus.

Tiek S.Skvernelis, tiek D.Gudelis tikino, jog jų susitikimai nebuvo susiję su pasiruošimu prezidento rinkimams ar viešųjų ryšių konsultacijomis. Vis dėlto D.Gudelis pripažino su premjeru bei jo aplinka pasidalinantis savo profesinėmis žiniomis bei turima informacija. Jis taip pat tvirtino su premjeru pasikalbantis apie krepšinį.

Tuo pat metu D.Gudelio įmonės laimėjo viešųjų pirkimų daugiau nei už 2,5 mln. eurų. Ši suma buvo didžiausia tarp viešųjų ryšių agentūrų, taip pat – geriausias paties D.Gudelio verslo rezultatas.

Stambiausią valstybės užsakymą pernai D.Gudelio verslas gavo iš Nacionalinės mokėjimo agentūros. 2018-ųjų vasarą šios agentūros viešųjų pirkimų ekspertu tapo premjero patarėjas Tomas Beržinskas. Po kelių mėnesių D.Gudelio įmonė laimėjo du agentūros konkursus. Bendra jų vertė – beveik 900 tūkst. eurų. Vėliau Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad šie konkursai buvo organizuojami pažeidžiant įstatymo nuostatas ir skaidrumo principus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min