Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​17 kartų teistas vagis Linas Alūzas iš vilnietės rankinės ištraukė ne piniginę, o kosmetinę

Linas Alūzas
Vilniaus policijos nuotr. / Linas Alūzas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės policininkai lengviau atsikvėpė: Vilniuje – vienu kišenvagiu mažiau. 40-metis Linas Alūzas bent kurį laiką praleis už grotų.

Sausio 29 d. apie 15 val. 20 min. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, dirbdami pagal tikslinę policinę priemonę dėl kišenvagysčių išaiškinimo ir užkardinimo Vilniuje, su įkalčiais sulaikė pareigūnams gerai žinomą, ankščiau septyniolika kartų teistą kišenvagį Liną Alūzą, gimusį 1974 m.

Jis Vilniaus stotyje 74-o maršruto autobuse iš garbaus amžiaus moters rankinės slapčia pavogė kosmetinę su joje buvusiomis kosmetikos priemonėmis ir asmens dokumentais. L.Alūzas stebėdavo stoties prekybos vietose pirkėjus – kas kur apsipirkus įsideda piniginę. Taip nusižiūrėjo garbaus amžiaus moters piniginę rankinėje, nutaikė momentą, kai nukentėjusioji lipo į autobusą, ir profesionaliai iš rankinės pavogė... kosmetinę.

Pasirodo, moters rankinėje, prie piniginės, buvo panašios formos, tik didesnė kosmetinė.

Įtariamasis pasirinko didesnį daiktą ir jį pavogė, tačiau tuoj pat „nematomi“ pareigūnai jį sulaikė su  įkalčiais. L.Alūzas pristatytas į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, vėliau uždarytas į areštinę. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kišenvagystės. 

Sausio 30 d. pareigūnai kartu su Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroru kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo. Kitą savaitę ketinama šį ikiteisminį tyrimą perduoti teismui pagreitinto proceso tvarka. Paskutinį kartą šis asmuo buvo sulaikytas 2012 m. rugsėjo mėn. stotyje už kišenvagystę ir vėliau nuteistas 1 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad šis asmuo padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio nusikaltimų, todėl piliečius, nukentėjusius nuo šio vyro, ar turinčius kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6053 arba (8 5) 271 6132.

Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min