Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kraupus jaunos Paįstrio gyventojos N.M. nužudymas primena: žmogžudystės iš pavydo – įprastos Lietuvoje

Žmogžudystės vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Žmogžudystės vietoje, Klevečkinės kaimo miškelyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio vakarą netoli Paįstrio Andrius Laurikietis iš pavydo peiliu nužudė savo buvusią draugę, trijų mažamečių vaikų motiną, 28-erių N.M. Ši žmogžudystė sukrėtė ne tik Paįstrio bendruomenę. Tačiau žmogžudystė iš meilės arba pavydo Lietuvoje nėra retas nusikaltimas.

N.M. nužudyta pirmadienį, apie 19 val., Panevėžio rajone esančio Klevečkinės kaimo miškelyje, ant galinės savo automobilio sėdynės. Panevėžio apygardos prokuratūra antradienį popiet kreipsis į apylinkės teismą prašydama paskirti kardomąjį suėmimą nužudymu įtariamam 24 metų panevėžiečiui A.L.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žmogžudystės vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žmogžudystės vietoje

Šachmatininkas V.Šlapikas subadė žmoną

Šių metų sausio 13-ąją Ukmergėje, savo namuose, pykčio priepuolio ištiktas savo 34-erių žmoną Astą dvejais peiliais mažamečių vaikų akivaizdoje subadė 41-erių žinomas šalies šachmatininkas, buvęs Lietuvos šachmatų čempionas Vytautas Šlapikas.

 

Moteris dėl daugybinių durtinių žaizdų krūtinėje, šonuose, kojose ir kakle mirė ligoninėje. Šeimoje tuo metu augo du vaikai: penkerių mergaitė ir dviejų berniukas. Šeima apbūdinta kaip tvarkinga ir taiki. V.Šlapikas suimtas, jam skirta psichiatrinė ekspertizė. Tarp versijų yra ir ta, jog finansinių problemų prislėgtam vyrui pasimaišė protas.

Tragediją Varėnoje sukėlė pavydas

Praėjusių metų rugsėjo 11 d. tragedija iš meilės sukrėtė Varėną. Tą dieną 36 metų Gintautas Eidukonis nužudė savo trisdešimtmetę žmoną Renatą ir jų aštuonerių metų sūnų.

Sonatos Baginskaitės-Puodės nuotr./Tragedija Varėnoje: namas, kuriame gyveno Eidukonių šeima
Sonatos Baginskaitės-Puodės nuotr./Tragedija Varėnoje: namas, kuriame gyveno Eidukonių šeima

Moteris rasta su daugybe durtinių žaizdų nugaroje, o vaikas – su durtine žaizda krūtinėje savo lovelėje. Po kraupaus nusikaltimo krovininio sunkvežimio vairuotojas pasikorė vonios kambaryje. Kalbėta, kad tragedija įvyko dėl griūvančios šeimos, vyras buvęs labai pavydus. Šeima nebuvo socialinės rizikos šeimų įskaitoje, kaimynai ją apibūdino kaip tvarkingą, abu tėvai labai mylėjo sūnų, juo rūpinosi.

Pasmaugė buvusią žmoną iš keršto

2012 m. rugpjūčio 12 d. 47-erių tauragiškis Rimas Venclovas iš keršto pasmaugė savo buvusią žmoną 29-erių Vitaliją Baliutavičienę, kuri tuo metu gyveno Didžiojoje Britanijoje, Peterboro mieste.

V.Baliutavičienė buvo pagrobta eidama iš namų į darbą. Nužudytosios kūną R.Venclovas automobilyje vežėsi per pusę Europos, kol išmetė miške Lenkijoje. Manoma, kad moteris buvo pagrobta ir pasmaugta, kai jos buvęs vyras sužinojo, kad V.Baliutavičienė Anglijoje sutiko naują mylimąjį.

Asmeninio archyvo nuotr./Vitalija Baliutavičienė
Asmeninio archyvo nuotr./Vitalija Baliutavičienė
DIdžiosios Britanijos policijos nuotr./Rimas Venclovas
DIdžiosios Britanijos policijos nuotr./Rimas Venclovas

Medikės žudikas ilgai slapstėsi

2010 metų sausio 22 d. kaunietę medikę internę 25-erių Dainą Juškevičiūtę nuomojamame bute Klaipėdoje nužudė jos buvęs vaikinas 28-erių gargždiškis Vytautas Albokas.

Mergina buvo sumušta, sužalota peiliu, o vėliau pasmaugta šaliku. Manoma, kad mergina nužudyta, nes vaikinas pyko, jog buvo paliktas.

2013 m. kovą galutiniu teismo sprendimu nuteistas kalėti V.Albokas slapstėsi beveik metus, kol 2014 m. sausio 1-ąją buvu sučiuptas nuomojamame bute Šventojoje, iš kurio neišeidavo į lauką.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Vytautas Albokas buvo pakeitęs išvaizdą.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Vytautas Albokas buvo pakeitęs išvaizdą.
VIDEO: Išvaizdą pakeitęs Vytautas Albokas

Šilutės verslininkas nušovė žmoną, dukrą ir nusišovė

2009 m. rugpjūčio 18 d. Šilutėje, savo namuose bendraamžę žmoną Gitaną bei 17-metę dukrą Eriką legaliai įsigytu pistoletu „Beretta„ nušovė keturiasdešimtmetis verslininkas Vinardas Barcys. Vėliau vyras nusišovė.

Visų trijų šeimos narių kūnai rasti dukters kambaryje. Tačiau taip pat turėta duomenų, kad verslininkas konfliktavo su buvusiais verslo partneriais, nepatvirtintais duomenimis, V.Barcys grasino vieną jų nužudyti, dėl to Šilutės policijos komisariate buvo parašytas pareiškimas. Teigiama, jog tuomet buvo kreiptasi su prašymu paimti iš verslininko jo turimą „Berettą“, tačiau prašymas buvo atmestas.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Verslininko namas, kuriame įvyko tragedija
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Verslininko namas, kuriame įvyko tragedija

Tragedija garsių gydytojų šeimoje: visa šeima negyva

Bene garsiausia šeimos tragedija įvyko 2004 m. rugpjūčio 23 d. žinomų Vilniaus medikų šeimoje.

Tą dieną 62-ejų Vilniaus universitetinės Santariškių klinikinės ligoninės Abdominalinės chirurgijos klinikos profesorius, operos dainininko Virgilijaus Noreikos brolis, Leonas Algirdas Noreika, savo namuose Vilniuje savigynai išduotu pistoletu nušovė žmoną Vilniaus miesto tarybos narę, Sveikatos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininkę, medikę 45-erių Jūratę bei aštuoniolikmetę savo dukrą taip pat Jūratę, o po to nusižudė pats.

Pagrindinė versija – vyras šiurpų nusikaltimą padarė iš pavydo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min