Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas taip pat patvirtino, kad savanorės išpuolis prieš Berneen buvo rasistinis

Šeštadienio rytą vyko pirmasis teismo posėdis, kuriame nagrinėta krašto apsaugos savanorės Violetos Iljinych, kaltinamos televizijos laidų vedėjos Berneen sumušimu, byla.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daugybėje teismo posėdžių su savuoju advokatu N.Ulčinu dalyvavusi vilnietė svarbiausiame teisiniame mūšyje patyrė pralaimėjimą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnietė Violeta Iljinych išgirdo nepalankią nebeskundžiamą teisėjų kolegijos nutartį.

Buvusi krašto apsaugos savanorė V.Iljinych, antradienio popietę išklausiusi Aukščiausiojo Teismo nutartį, teismo fojė sėdėjo susikaupusi ir susimąsčiusi.

Komentuoti žiniasklaidai teismo sprendimo vilnietė nepanoro.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) kolegija paskelbė, jog atmetė V.Iljinych bei jos gynėjo skundą kaip nepagrįstą.

V.Iljinych advokatas Nerijus Ulčinas buvo prašęs kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes baudžiamasis įstatymas esą pažeidžia lietuvių katalikų teises.

LAT teisėjai to nedarė ir argumentavo: „Kasatoriai neteisingai supranta konstitucinių teisių turinį, nes naudojimasis konstitucinėmis teisėmis vakarų demokratijos tradicijomis grindžiamoje visuomenėje yra neatsiejamas nuo pareigos gerbti kitą asmenį, socialinę grupę ar tautą.“

Teismo kolegijos įsitikinimu, pagal teismų nustatytas baudžiamosios bylos aplinkybes nuteistosios elgesys, o būtent įžeidžiamų žodžių vartojimas, juolab smurto naudojimo kontekste, nebuvo susijęs su jokiu iš principo leidžiamu saviraiškos įgyvendinimu.LAT teisėjai nuteistosios skunde įžvelgė ultraradikalios krypties politinę savireklamą.

„Taigi savo įsitikinimų įgyvendinimas niekinant ar tyčiojantis iš asmens, socialinės grupės ar tautos, be abejo, yra nesuderinamas su konstitucine teise. Kartu nekelia abejonių ir tai, jog pasityčiojimo, niekinimo veiksmais gali būti kurstoma rasinė, tautinė neapykanta ir diskriminacija. Nemaža dalis kasatorių teiginių dėl saviraiškos laisvės bei teismo šališkumo yra grindžiami ne teisiniais argumentais, o ultraradikalios krypties politine savireklama bei agresyvia, tačiau demokratiniu vertybiniu požiūriu tuščia marginaline retorika, todėl jie plačiau nenagrinėtini“, – teigiama LAT nutartyje.

V.Iljinych buvo apskundusi anstesnį teismo nuosprendį, kuriuo ji buvo nuteista dėl atlikėjos Berneen rasistinio užpuolimo. 

Pirmosios instancijos teismas už šį išpuolį V.Iljinych buvo skyręs realią 20 parų arešto bausmę.

15min.lt primena, jog V.Iljinych su savuoju advokatu N.Ulčinu jau buvo pateikusi skundą ir Vilniaus apygardos teismui, tačiau ir pastarojo teisėjų nutartis pernai  rudenį merginai buvo nepalanki.

 Šiandieninė LAT nutartis reiškia, jog arešto bausmę V.Iljinych pernai rudenį atliko pelnytai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min