Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Lukiškėse susituokę žudikai Alma Bružaitė ir Rolandas Svirbutavičius veržiasi į laisvę

Iki gyvos galvos įkalinti du savo vaikus pasmaugusi Alma Bružaitė ir jos sutuoktinis, keturis žmones nužudęs Rolandas Svirbutavičius, prašo teismo malonės, jie norėtų švelnesnių bausmių.
Alma Bružaitė (Jonaitienė)
Alma Bružaitė (Jonaitienė) / Rolando Parafinavičiaus/Scanpix nuotr.

Kaip 15min patvirtino Lietuvos apeliacinio atstovė Vilma Budėnienė, Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (TI-K) susitikę ir nusprendę susituokti žudikai jau prašė malonės pirmosios instancijos teisme, tačiau sprendimai buvo neigiami.

Šiuos nuosprendžius jie apskundė ir kitą savaitę jau Lietuvos apeliacinis teismas spręs, ar nuteistiesiems sušvelninti bausmes.

Viltis kalintiems iki gyvos galvos Lietuvoje sužibo pernai, kai Europos Žmogaus Teisių Teismas 2017 m. gegužę paskelbė, kad Lietuva pažeidžia iki gyvos galvos nuteistų asmenų teises, nesudarydama jokios realios galimybės jiems išeiti į laisvę.

Strasbūro teisėjai pažymėjo, kad nors pavojų keliantys asmenys gali būti nuolat kalinami, tačiau netgi įvykdžiusieji šiurpiausių nusikaltimų „išsaugo esminį žmoniškumą ir turi savyje galimybių pasikeisti“.

Rugsėjį Teisingumo ministerija pranešė, kad įstatymo pataisos baigiamos rengti. Pagal jas, nuteistasis po 25 metų galės prašyti teismo peržiūrėti bausmę.

Seime jau įregistruotos įstatymo pataisos dėl bausmės peržiūrėjimo, tačiau jos dar nepriimtos, todėl teismai kol kas negali priimti jokio procesinio sprendimo nuteistųjų iki gyvos galvos atžvilgiu.

A.Bružaitė yra nuteista už savo dviejų mažamečių sūnų nužudymą. Du berniukai dingo 2007 metų kovo pabaigoje. Policijai ir savo vyrui moteris sakė, kad vaikai išėjo iš namų ir negrįžo. Po kelių dienų jų kūnai su smaugimo žymėmis rasti upelyje. Praėjus dviem dienoms po berniukų laidotuvių, pareigūnai sulaikė nužudytų berniukų motiną.

Šiaulių apygardos teismas 2008 metų vasario pabaigoje moteriai skyrė griežčiausią laisvės atėmimo bausmę – kalėjimą iki gyvos galvos. Aukštesnių instancijų teismai paliko galioti šį nuosprendį. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai moteriai skirta tokio griežtumo bausmė.

1997-ųjų kovo 16-ąją Rolandas Svirbutavičius Elektrėnų miestelyje kartu su trejais metais jaunesniu draugu Ričardu Karenda, apsiginklavę savadarbiu šautuvu ir peiliu, Elektrėnuose įsiveržė į butą, kuriame linksminosi trys kitos miesto grupuotės lyderiai ir vieno jų mergina.

Du vaikinus įsibrovėliai nušovė, o trečiąjį ir merginą – užbadė peiliu. Žudikai kūnus iš buto išvežė ir užkasė miške.

Egzekucija esą buvo surengta iš keršto už gatvėje atimtą striukę ir butelį šampano.

Kitą dieną abu įtariamieji sulaikyti. Vėliau R.Svirbutavičius su R.Karenda teisme išgirdo nuosprendį: iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius