Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 15:32

Prekyba poveikiu kaltinamo advokato Gintaro Rusecko byla siunčiama į Panevėžį

Gintaras Ruseckas
15min archyvo nuotr. / Gintaras Ruseckas

Lietuvos apeliacinis teismas: prekyba poveikiu kaltinamo Gintaro Rusecko bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra 2020 m. liepos 30 d. kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu išspręsti baudžiamosios bylos, kurioje G.Ruseckas kaltinamas prekyba poveikiu, teismingumo klausimą. Prokuratūra nurodė, kad ši baudžiamoji byla teisminga Vilniaus apygardos teismui, tačiau esant tam tikroms aplinkybėms ją tikslinga perduoti kitam apygardos teismui.

Byla teisminga Vilniaus apygardos teismui, tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, ją buvo tikslinga perduoti.

Lietuvos apeliaciniame teisme priimtas sprendimas šią baudžiamąją bylą perduoti nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Lietuvos apeliacinio teismo nutartyje atkreiptas dėmesys, kad ir kitos baudžiamosios bylos, kurios buvo išskirtos iš paminėto ikiteisminio tyrimo, taip pat buvo perduotos nagrinėti kitiems teismams.

„Siekiant pašalinti bet kokias abejones dėl bylą nagrinėsiančio teismo nepriklausomumo ir nešališkumo bei siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui,“ – teigia laikinai einantis Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko pareigas teisėjas Vigintas Višinskis.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 229 straipsnyje nustatyta, kad klausimą dėl bylos perdavimo iš vieno apygardos teismo kitam apygardos teismui išsprendžia Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas ar šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas. Baudžiamoji byla gali būti perduota iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui siekiant užtikrinti svarbius valstybės saugumo, viešosios tvarkos ar teisingumo interesus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min