Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai neatmeta tikimybės, kad slapstytis D.Kedžiui galėjo padėti giminės (atnaujinta 22.20 val.)

Įtariamasis Drąsius Kedys
Policijos departamento nuotr. / D.Kedžio ieškota tolimuose užsieniuose, o aptiktas jis panosėje, gimtajame Kauno rajone.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai mėgins išsiaiškinti ne tik tai, kas globojo garsųjį bėglį, bet ir nustatyti, ar profesionaliai buvo organizuojama Drąsiaus Kedžio paieška.

Skamba kaip akibrokštas: sekliai paišė kompiuteriu D.Kedžio fotomontažus, ieškojo bėglio po Europos platybes nuo Rusijos iki Ispanijos, o rastas jis gimtajame Kauno rajone.

Tik po garsiojo kovotojo su pedofilija mirties susizgribta, jog netoli tos vietos Šlienavos kaime, kur ant Kauno marių kranto rastas D.Kedžio kūnas, jo dėdė turi sodo namelį.

Ar teisėsaugininkai turėjo žinių ar bent įtarimų, jog D.Kedys gali slapstytis panosėje, Kauno rajone, o ne užsieniuose?

„Tikrai bus patikrinta, ar patys prokurorai padarė viską, kad būtų tinkamai vykdoma paieška“, – ketvirtadienį pareiškė laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas.

Jis svarstė, jog jei teisėsaugininkai žinotų, ką D.Kedys visą pusmetį veikė, jis tikriausiai būtų buvęs rastas anksčiau.Kas galėtų paneigti?“ – laikinasis prokurorų vadas R.Petrauskas konkrečiai neatsakė, ar pareigūnai įtaria, jog D.Kedžiui slapstytis padėjo giminės.

Žurnalistai konkrečiai klausė R.Petrausko, ar, jo asmenine nuomone, antras pagal svarbumą Lietuvos įtariamasis buvo ieškomas profesionaliai.

„Geras klausimas! Nežinau, reikia pasižiūrėti, kas buvo daroma. Šiaip, aišku, manau, kad žmonėms kyla daug klausimų. Tačiau, kad atsakytume konkrečiai į šį klausimą, reikia pažiūrėti, kas buvo daroma, kokios buvo priemonės taikomos. Žinau, kad buvo tarptautinė paieška, gana intensyviai viskas buvo daroma“, – kalbėjo R.Petrauskas.

Ar prokurorams aiškiau, kas galėjo padėti bėgliui slapstytis? Juolab trečiadienį R.Petrauskas pats viešai pareiškė netikintis, jog pusmetį D.Kedys su nieko nebendravo.

„Aš žinau, kad šia kryptimi dirbama. Bet ar tai greitai paaiškės, ar ne, aš negaliu pasakyti“, – ketvirtadienį kalbėjo R.Petrauskas.

Ar prokurorai turi įtarimų, jog D.Kedžiui slapstytis galėjo padėti patys giminės?

„Yra gera frazė: kas galėtų paneigti?“ – R.Petrauskas nepateikė konkretaus atsakymo, palikdamas daug erdvės spėlionėms.

R.Petrauskas išsisuko nuo konkretaus atsakymo į klausimą, ar siekiant tai patvirtinti arba paneigti buvo klausomasi bėglio sesers Neringos Venckienės, svainio Aido Venckaus telefoninių pokalbių.

„Manau, į tą klausimą atsakiau prieš tai – kai bus pažiūrėta, kas buvo daroma siekiant surasti Kedį“, – išlaviravo R.Petrauskas, šiomis dienomis įpratęs būti žiniasklaidos dėmesio centre.

Sekliams būtų buvę lengviau sučiupti D.Kedį, jei jis būtų naudojęsis ryšio priemonėmis, pavyzdžiui, mobiliuoju telefonu. Tačiau prokuratūros atstovai teigia, kad jokio aparato D.Kedys neturėjo.

Atnaujinta 22.20 val. R.Petrauskas, duodamas interviu laidai „Lietuva tiesiogiai“, dar labiau sustiprino įspūdį, jog prokurorai mano, kad D.Kedžiui slapstytis padėjo artimieji. Taip jis sakė laidos vedėjui iškėlus versiją, kad žmonės paprastai intensyviai ima ieškoti žmogaus, kuris buvo sutartoje vietoje, tačiau joje nepasirodo. R.Petrauskas sakė, kad jis linkęs manyti, jog D.Kedžiui padėjo giminaičiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min