Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

460 litų bauda: nekaltas bandymas nufotografuoti Kubilių ar apgalvota provokacija su ginklu? (nuotraukos)

Andrius buvo sulaikytas, kai darė šias nuotraukas.
A.Dambrausko nuotr. / Andrius buvo sulaikytas, kai darė šias nuotraukas. Bandymas nufotografuoti A.Kubilių viešoje vietoje virto 460 litų bauda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl ginkluoto eksperimento Seime išgarsėjusio vilniečio poelgis Pilies gatvėje irgi įvertintas kaip ginklo nešiojimo tvarkos pažeidimas. Vyrui skirta 460 litų bauda.

15min.lt jau pasakojo apie incidentą sostinės Pilies gatvėje, kai balandžio pabaigoje Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai be ceremonijų sulaikė vilnietį Andrių, kuris bandė nufotografuoti lauke surengtą premjero Andriaus Kubiliaus spaudos konferenciją.

Šis vilnietis išgarsėjo, kai atvirų durų dieną nusinešė teisėtai laikomą ginklą į Seimo rūmus, o VAD darbo broką iliustruojančią vaizdo medžiagą įdėjo į svetainę YouTube.com.

Vadovybės apsaugininkai įsidėmėjo eksperimento autorių, todėl tikėtina, kad Pilies gatvėje aktyviais veiksmais prieš šį vilnietį buvo bandoma išvengti naujos Andriaus iniciatyvos.

Tuo tarpu ginklų mėgėjas įsitikinęs, kad VAD vyrai Pilies gatvėje akivaizdžiai persistengė, nes jis neplanavo jokių provokacijų, o tik padarė keletą A.Kubiliaus ir kitų spaudos konferencijos dalyvių nuotraukų.

Paaiškėjo, kad Vilniaus policija Andriui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą ir skyrė 460 litų baudą.

Policininkai rėmėsi keturių VAD darbuotojų paaiškinimais, kuriuose teigiama, jog Andriui fotografuojant A.Kubilių, apsaugininkai pamatė jo ginklą. Andriaus versija – ginklas tikrai negalėjo būti matomas, nes buvo dėkle prie diržo po marškinėliais ir striuke.

Nutarimą skirti baudą vilnietis apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui.Policija turi vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas šiurkštus Andriaus sulaikymas, šia filmuota medžiaga galės remtis ir teismas.

Pilies gatvė yra filmuojama, todėl policija turi vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas šiurkštus Andriaus sulaikymas. Šia filmuota medžiaga galės remtis ir teismas. Įraše nesimato, kad ginklas būtų demonstruojamas ar bent matomas aplinkiniams.

Anot vilniečio, jėga iš Pilies gatvės į vieną vidinių kiemų jį nutempę pareigūnai apgadino pistoletą, nes VAD vyrai bandydami Andrių nuginkluoti jį išmetė. Be to, buvo suplėšyta brangi striukė.

Teismo medicinos instituto ekspertai yra parengę išvadą dėl vilniečio sužalojimų, kuriuos kvalifikavo kaip nežymų sveikatos sutrikdymą. Per apžiūra ant rankų užfiksuota kraujosruvų, kliniškai nustatytas dešinio peties raumenų patempimas.

Bauda vilniečiui skiriama už Administracinių teisės pažeidimo kodekso 196-ame straipsnyje reglamentuotą Ginklo ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo tvarkos pažeidimą.

Teisėtai įgyto ginklo, šaudmenų, kuriems įsigyti, laikyti ar nešioti reikalingas leidimas, saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo taisyklių pažeidimas, užtraukia baudą nuo 100 iki 200 litų.

Tačiau tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio trečiojoje dalyje numatytus pažeidimus, užtraukia baudą nuo 300 iki 600 litų.

Andrius jau yra sumokėjęs minimalią 100 litų baudą po žygio į Seimą, kai jo poelgis taip pat buvo įvertintas kaip ginklo nešiojimo tvarkos pažeidimas.

Ar 460 litų bauda vilniečiui iskirta pagrįstai, spręs teismas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min