Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 9d. 14:24

Į skandalą dėl R.Sikorskio žodžių apie Lietuvą sureagavo Lenkijos prezidentūra: tai neatspindi dabartinės pozicijos

Krzysztofas Szczerskis
Prezydent.pl nuotr. / Krzysztofas Szczerskis

Lenkijos prezidentūra sureagavo į skandalą, kurį įplieskė paviešinti buvusio šios šalies užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio ir buvusio „PKN Orlen“ vadovo Jaceko Krawieco pokalbių įrašai, kuriuose nepagarbiai atsiliepiama apie Lietuvą. Prezidentūros kanceliarijos valstybės sekretorius Krzysztofas Szczerskis išplatino savo komentarą.

„Paviešinti buvusio URM vadovo Radosławo Sikorskio ir buvusio „PKN Orlen“ pirmininko Jaceko Krawieco pokalbių įrašai neatspindi dabartinės Lenkijos valdžios pozicijos Lietuvos atžvilgiu“, – agentūrai PAP sakė Lenkijos Respublikos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretorius K.Szczerskis. Komentaru su Lietuvos žiniasklaida pasidalino Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje.

Taip pat teigiama, kad prezidento ministras pabrėžė, jog Lenkijos ir Lietuvos dvišaliai santykiai bus aptarti jo š. m. rugpjūčio 23 d. planuojamo vizito Vilniuje metu. „Į Molotovo-Ribbentropo pakto pasirašymo metinių minėjimą Vilniuje vykstu kaip Lenkijos Respublikos Prezidento atstovas. Šia proga vyks ir politinės konsultacijos Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje“, – pranešė K.Szczerskis.

Pokalbio įrašas buvo paviešintas sekmadienį. Kalbėdamiesi R.Sikorskis ir J.Krawiecas nevengė necenzūrinių pasisakymų apie Lietuvą ir atskleidė, kad naftos perdirbimo gamykla Mažeikiuose domėjosi buvęs Rusijos vicepremjeras, o dabar „Rosneft“ vadovas, geras Vladimiro Putino bičiulis Igoris Sečinas.

Plačiau skaitykite čia: Privačiame R.Sikorskio ir buvusio „PKN Orlen“ vadovo pokalbyje apie Lietuvą – necenzūriniai žodžiai ir užuominos apie gamyklos pardavimą

R.Sikorskis tvirtina niekada net nebuvęs restorane „Sowa ir Przyjacielie“ („Pelėda ir bičiuliai“), kur esą 2014 m. vasarį ir buvo įrašytas pokalbis.

Į tokius buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro pasisakymus sureagavo ir jo kolega Lietuvoje Linas Linkevičius, ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min