Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 19d. 15:32

J.Stoltenbergas: NATO kovą su hibridinėmis grėsmėmis laiko prioritetu

Jensas Stoltenbergas
„Scanpix“/AP nuotr. / Jensas Stoltenbergas
NATO prioritetu laiko pajėgumų pasipriešinti hibridinio karo grėsmėms kūrimą, ketvirtadienį pareiškė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

„Sąjungininkai yra pasirengę ginti vienas kitą nuo hibridinių atakų remdamiesi kolektyvinės gynybos principu, tuo pat metu pripažindami, kad pagrindinė atsakomybė už atsakomuosius veiksmus prieš hibridinius išpuolius tenka užpultai šaliai“, – nurodoma 2019-ųjų metinėje ataskaitoje, kurią J.Stoltenbergas pristatė per Briuselyje surengtą virtualią spaudos konferenciją.

Pasak generalinio sekretoriaus, NATO toliau vysto kovos su hibridinėmis grėsmėmis strategijas, „stiprindama atsparumą, tobulindama žvalgybą ir išankstinio perspėjimo [sistemą], sutvirtindama kibernetinę gynybą ir bendradarbiaudama su partneriais bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis“.

Remiantis ataskaita, Aljansas deda daugiau pastangų palaikant sąjungininkus kovoje su mišriomis grėsmėmis. Gegužę ši transatlantinė organizacija surengė Europos lygio krizių valdymo pratybas, siekiant nustatyti, kiek NATO yra pasiruošusi atsakyti į įvairius pavojus politinėje, ekonominėje ir karinėje srityje.

Vėliau tą mėnesį, rašoma ataskaitoje, NATO būstinėje įvyko NATO valstybių narių nacionalinio saugumo patarėjų pasitarimas.

„Šis susitikimas suteikė sąjungininkams unikalią galimybę pasidalyti savo patirtimi kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, taip pat aptarti būdus, kaip išplėsti paramą NATO šalims“, – nurodoma J.Stoltenbergo ataskaitoje.

Joje taip pat nurodoma, kad pirmoji NATO paramos kovai su hibridinėmis grėsmėmis grupė lapkričio mėnesį buvo dislokuota Juodkalnijoje, siekiant padėti Podgoricai pasirengti atremti prieš ją nukreipiamus veiksmus.

Taip pat pažymima, kad Aljansas vis glaudžiau bendradarbiauja su Europos Sąjunga šioje srityje, koordinuodamas šią veiklą per Europos kovos su mišriomis grėsmėmis kompetencijos centrą („Hybrid CoE“, European Centre of Excellence for Countering Hybrid Threats), veikiantį Helsinkyje.

„Nuo atidarymo 2017 metų rugsėjo mėnesį Centras yra svarbus diskusijų tarp NATO ir Europos Sąjungos forumas, atlikęs vertingų darbų rengiant mokymus, pratybas, personalo mokymus bei didinant atsparumą mišrioms grėsmėms“, – pažymima dokumente.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min