Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 29, 12:59

Jautrią Joe Bideno šeimos akimirką pavertė pedofilijos „įrodymu“

„TikTok“ platformoje pasirodęs vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas JAV prezidentas Joe Bidenas, laidotuvių metu guodžiantis savo anūką, kursto sąmokslo teorijų kūrėjų vaizduotę. Dezinformaciją apie JAV vadovą skleidžiantys interneto vartotojai sako esą tai – neginčijamas įrodymas, kad jis turi nesveiką potraukį vaikams. Tai melas.
Joe Bidenas
Joe Bidenas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Vaizdo įraše, kuriuo dalijasi internautai, užfiksuotas J.Bideno anūkas Robertas.

Jautrią šeimos akimirką J.Bidenas guodžia tėvo netekusį vaiką.

Beau Bidenas, vyriausias JAV prezidento J.Bideno sūnus ir buvęs Delavero teisingumo ministras, 2015 metais mirė nuo smegenų vėžio.

Su žmona Hallie jis susilaukė dviejų vaikų – vaizdo įraše užfiksuoto sūnaus Roberto ir dukters Natalie.

J.Bideno sūnaus laidotuvės buvo transliuojamos tiesiogiai per JAV kabelinės televizijos kanalus.

Maždaug penktąją ceremonijos minutę užfiksuota, kaip besisukiojantį vaiką sudrausmina jo mama, o vėliau berniuką paglosto jo senelis J.Bidenas.

Laidotuvių transliacijos stop kadras/Konspirologams užkliuvusi laidotuvių akimirka
Laidotuvių transliacijos stop kadras/Konspirologams užkliuvusi laidotuvių akimirka

„TikTok“ tinkle pasklidęs vaizdo įrašo fragmentas, laidotuvių transliacijoje rodomas maždaug devintą minutę.

Tapo konspirologų taikiniu

Tai ne pirmas kartas, kuomet JAV prezidentas melagingai apkaltintas pedofilija.

Panašias melagienas bandyta skleisti dar JAV prezideno rinkimų kampanijos metu, taip siekiant diskredituoti J.Bideną.

Melagingus gandus apie J.Bideno potraukį mažamečiams nuolat kursto buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą palaikantis konspirologų sambūris „QAnon“.

Tai – sąmokslo teoretikų grupė, įsitikinusi, kad D.Trumpas yra pasaulio gelbėtojas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„QAnon“ – sąmokslo teoretikų grupė, įsitikinusi, kad Donaldas Trumpas yra pasaulio gelbėtojas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„QAnon“ – sąmokslo teoretikų grupė, įsitikinusi, kad Donaldas Trumpas yra pasaulio gelbėtojas

Viena iš pagrindinių idėjų, palaikančių „QAnon“ sąmokslo teorijos egzistenciją, – teiginys, kad tik D.Trumpas gali apsaugoti pasaulį nuo satanistų-pedofilų (anot teorijos platintojų, – JAV Demokratų partijos) ir jiems priklausančios žiniasklaidos skleidžiamo melo.

Apie J.Bidenui metamus kaltinimus pedofilija praėjusiais metais rašė politifact.com faktų tikrintojai. Žurnalistų teigimu, per 40 metų trunkančią J.Bideno politinę karjerą nepavyko aptikti nė vieno kaltinimo ar pranešimo apie nederamą politiko dėmesį mažamečiams.

Ieško „trupinių“

„QAnon“ sąmokslo teorijų kūrėjai ir skleidėjai tiki, kad egzistuoja aukštas pareigas JAV vyriausybėje užimantis asmuo – vadinamasis „Q“.

Jų manymu, šis paslaptingas pasaulio tvarką išmanantis veikėjas yra D.Trumpas.

Tikima, kad „Q“ paslaptingomis žinutėmis nutekina slaptą informaciją (kaip mėgsta sakyti šios teorijos mėgėjai, „barsto trupinius“), kurią reikia patiems išsišifruoti ir interpretuoti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

Buvusio JAV prezidento sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis gegužę instagrame pasidalijo J.Bideno nuotrauka su užuomina apie pedofiliją, vėliau jis atsiprašė ir teigė tik pajuokavęs.

Tačiau tai nepraslydo pro akis „QAnon“ aktyvistams, kurie šį nevykusį pokštą palaikė informacine užuomina.

„QAnon“ sąmokslo teorijų melagienomis Lietuvoje dalijasi tokie asmenys, kaip buvęs kandidatas į prezidentus Kazimieras Juraitis, Seimo narys Mindaugas Puidokas, verslininkas Ugnius Kiguolis.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min