Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaukaziečių siaubas Maskvoje: „Dabar mes visi esame taikinys“

Čečėnės
„Scanpix“ nuotr. / Čečėnės
Šaltinis: 15min
0
A A

Čečėnai, ingušai, atvykėliai iš Dagestano – visi jie po teroro aktų Maskvoje bijo keršto ir priversti slapstytis Rusijos sostinėje, skelbia laikraštis „La Repubblica“.

Kaip skelbiama laikraštyje, šiomis dienomis atvykėlių iš Kaukazo Maskvos gatvėse išvysti galima labai retai – jie slepiasi. Jis bijo milicijos, bijo ir žmonių įsiūčio. Tūkstančiai (neoficialiais duomenimis – milijonai) imigrantų iš Kaukazo į gatves išeina tik verčiami ypatingo reikalo. Antradienį nedirbo daugelis kaukaziečių prekybininkų didžiuosiuose Maskvos turguose, jie vengia naudotis viešuoju transportu. O tie, kurie vis dėlto išeina į gatves, anot laikraščio, žino, kad bus kruopščiai apieškomi milicininkų bet kokiai progai pasitaikius, piktai nužiūrinėjami praeivių arba net tapti smurto taikiniu.

Daugelis imigrantų iš Kaukazo Maskvoje gyvena nelegaliai, jie niekur neprisiregistravę. Nors oficialūs duomenys skelbia, kad Rusijos sostinėje yra apie 450 tūkst. atvykėlių iš Kaukazo, realus skaičius gali viršyti šiuos duomenis net penkis kartus.

Daugelis kaukaziečių atvyko į Maskvą pas giminaičius, ieškodami darbo jie visų pirma pasikliauna tautiečių pagalba. Tokie glaudūs ryšiai, kaip teigia laikraštis, yra puiki terpė organizuojant teroro aktus – Kaukazo bin Ladenu vadinamas Doku Umarovas turi itin didelį autoritetą tarp kaukaziečių, jam sunku pasakyti „ne“, kai šis kreipiasi pagalbos. Būtent jį Rusija laiko pagrindiniu teroro aktų organizatoriumi, nors čečėnai tai ir neigia.

Kol situacija aprims, kaukaziečiai linkę likti šešėlyje ir laukia, kol įtakingi atvykėliai iš Kaukazo sugebės įtikinti valdžią, kad ši paragintų nekeršyti atvykėliams. Neatsitiktinai oficialūs kaukaziečių bendruomenės atstovai praėjus vos porai valandų po teroro aktų kreipėsi su prašymu neversti visos kaltės jiems ir nekeršyti. Kol kas didžiausia jų viltis – kad specialiosios tarnybos įvykdys stambią operaciją, sugaus kaltuosius ir žmonės vėl užmirš kerštą kiekvienam sutiktam kaukaziečiui.

Per teroro aktus pirmadienį ryte Maskvos metropolitene žuvo 39 žmonės, dar dešimtys buvo sužeisti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min