Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 1d. 08:17

Kaip pradėti sportuoti?

Sporto klubas
Renaissance Fitness Club, Flickr.com / Sporto klubas
Judėjimas mūsų organizmui būtinas kaip žuviai vanduo. Kodėl sportuoti verta? Visų pirma, tai tarytum baterijos, kurios pakrauna organizmą ir jo veiklą. Antra, atsikratysite visų įkyrių raukšlelių, ne itin puošiančių jūsų kūną. Tad kaipgi prisiversti sportuoti ir pradėti vertinti sportą?

Permainos

Laiptai vietoj lifto, pasivaikščiojimas vietoj važiavimo, litriniai vandens buteliai vietoj svarmenų. Iš pradžių, nieko panašaus nesinori daryti, tačiau puikiai žvalina muziką ausinėse, po to – džiugina ir besikeičiančios kūno formos. Iš pradžių viską darykite po truputį, vėliau krūvius didinkite (vienas aukštas pėstute, po savaitės užlipkite ir du aukštus).

Pakeliui

Juk ne taip sunku į matomą vietą pasidėti šokdynę arba gimnastikos kamuolį. Kai tik matysite šiuos daiktus, karts nuo karto paimsite juos į rankas. Net nepastebėsite, kai tai taps įpročiu.

Įdomumas

Ne visiems patinka bėgioti. Ne visiems patinka sniegas arba komandiniai žaidimai. Tad nesivarginkite. Jums niekas netrukdo rinktis šokių pamokas ar lankyti baseiną. Galbūt išbandysite viską iš eilės, bet ir tai bus sportavimas.

Vaizdo pamokos

Internete labai daug nemokamų videotreniruočių, netgi su įžymiais treneriais, kurie treniruoja tokias žvaigždes kaip Madonna ar Dženifer Lopez. Pasirinkite jums reikiamą programą – kardiotreniruotes, pratimus šlaunims, rankoms, o gal šokius. Tiesa, prieš tai pasidomėkite, ar jūsų sveikata leidžia atlikti atitinkamus pratimus.

Susitarimas

Deja, po dienos skirtumo nepajusite, ir jo neparodys nei centimetrai, nei kilogramai. Pasižadėkite sau, kad sportuosite kasdien bent po pusvalandį ir tik po mėnesio atsistosite ant svarstyklių ar imsite į rankas metrą. Svarbiausiai, pasižymėkite nuo ko pradėjote: užsirašykite visas apimtis, kad paskui turėtumėte kuo didžiuotis.

Maistas

Suprantama, kad pratimai neduos tiek naudos, jei jūs po kiekvieno užsiėmimo suvalgysite pusę šokoladinio torto. Sportuojant reikia galvoti ir apie maistą: slėpti saldainius ir pyragaičius. Daugiau valgykite vaisių ir daržovių, neriebų baltymą (žuvį, mėsą, kiaušinius) ir vandenį.

Apdovanojimai

Už kiekvieną pasiekimą ir pasiektą rezultatą galite sugalvoti sau „medalį“. Tai gali būti malonios smulkmenos iš sporto prekių parduotuvės, drabužiai ar nauji sportiniai bateliai.

Įvairovė

Šiandien dėmesio skirkite presui, rytoj su draugu pažaiskite badmintoną, užporyt nueikite į lengvojo kultūrizmo treniruotę. Svarbu, kad nepradėtumėte nuobodžiauti. Nors yra nemažai žmonių, kuriems nieko nėra geresnio už rutiną sporto salėje.

Dėmesys

Susikoncentruokite ties tuo, ką jūs darote ir nustokite skrajoti padebesiais: taip yra paprasčiau sekti tai, ko siekiate. Pradėkite nuo įprasto kvėpavimo ir vaikščiojimo pasitempus. Pratimus atlikite prieš veidrodį, kad matytumėte, kaip atrodote iš šono ir ar atliekate juos gerai. Beje, stebėti, kaip dirba jūsų raumenys yra labai gražus vaizdas!

Priedas

Jau po keleto treniruočių pastebėsite, kad kūnas pats pradeda reikalauti didesnių krūvių. Paprastai mes nepersistengiame ir atliekame tiek pratimų, kiek galime atlikti be jokių pastangų. Atlikite plius dar vieną, kai jau, rodos, nebegalite. Tiesa, apie teisingus krūvius vertėtų pasitarti su treneriu ar kitu specialistu.

 

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min