Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Efektyvaus lieknėjimo matematika

Antsvorio problema yra tiesiogiai susijusi su teisinga mityba ir reguliariu sportavimu, tačiau negali būti sprendžiama tik vienu iš metodų. Subalansuota mityba, reguliarios treniruotės ir optimistiška nuotaika – štai pagrindiniai sėkmingo lieknėjimo sudedamieji.
Dietos matematika
Dietos matematika / Mark Turnauckas, Flickr.com

Sveika mityba ar dieta?

Dauguma dietų trunka nuo keleto dienų iki mėnesio. Ir jų pagrindas yra tam tikrų produktų vartojimas. Didelė problema yra ta, kad žmonės „nutrūksta“ ir persivalgo vos pasibaigus dietai. Tuomet gali sugrįžti dar didesnis svoris nei buvo prieš dietą.

Jei po truputį pakeičiamas mitybos racionas, o sveika mityba tampa įpročiu, tuomet nereikia riboti savo meniu. Galima išskirti keletą pagrindinių taisyklių, kurias labai paprasta įvesti į savo dienotvarkę:

Daugiau daržovių ir vaisių, ypač šviežių. Galima iš jų gaminti ir pagrindinius patiekalus, ir salotas, o taip pat juos valgyti kaip užkandžius.

Mažiau valgyti saldžių ir miltinių patiekalų. Visiškai atsisakyti nebūtina, tačiau pirmenybę teikti juodajam šokoladui ir produktams iš sveiko grūdo miltų.

Stenkitės atsisakyti pirktinio majonezo, dešros, traškučių, džiūvėsėlių. Pakeiskite juos naudingais ingredientais, pavyzdžiui, salotas galima sumaišyti su aliejumi arba grietine. Kai kuriuos produktus (majonezą) galite pasigaminti namuose iš kokybiškų produktų.

Nepersivalgykite. Šiuolaikiniai dietologai rekomenduoja valgyti mažomis porcijomis, tačiau dažniau: mažiausiai 3 kartus, o geriausiai – 5.

Pamėkite košes. Parduotuvėse šiuo metu labai didelis kruopų pasirinkimas: ryžiai, grikiai, manų košė, avižos, bulguras, kuskusas.

Antrasis dėmuo – sportas

Sporto klubas – puikus variantas. Čia rasite profesionalią įrangą, visus reikiamus specialistus. Įsigykite abonementą – tai bus papildomas stimulas vaikščioti į treniruotes. Susipažinkite – turėsite palaikymo grupę. Nebijokite klausti – sulauksite trenerio paramos.

Jei jums trūksta laiko, noro ar pinigų sporto klubui, tuomet yra ir kitų būdų palaikyti sveiką fizinę formą. Rytinė mankšta, bėgiojimas, pratimai namuose, joga, energingi šokiai – visa tai padeda išsimankštinti, o raumenys įgauna tonusą. Per dieną skirkite bent 10-15 minučių elementariems pritūpimams, atsispaudimams, pratimams presui, ir jau po kelių savaičių pajusite energijos antplūdį.

Geras nusiteikimas – būtinas dėmuo

Kaip ir į bet kurį reikalą ar darbus, į lieknėjimo procesą reikia taip pat žvelgti optimistiškai. Reikia tikėti savimi, išsikelti konkrečius, tačiau realius tikslus, dėliotis planus ir pastoviai juos vykdyti. Galite vesti savo sėkmės dienoraštį, nagrinėti specialiuose forumuose iškilusias problemas ir klausimus. Psichologinė pagalba padės jums pasitikėti savimi, pašalins įtampą, kad jūs tokie ne vieni.

Nereikia pamiršti, kad pasivaikščiojimai gryname ore – labai svarbi sveiko gyvenimo būdo dalis. Puiku, jei dažnai išvykstate į gamtą, taip pat pilnavertiškai pailsite, atsipalaiduojate ir galite negalvoti apie problemas. Tik emociškai stiprus žmogus gali būti sveikas ir išlikti harmoningas.

Stenkitės suformuoti ir užtvirtinti naudingus įpročius, nes tik taip išsaugosite savo sveikatą ir būsite fiziškai aktyvūs.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius