Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

36 valandos Vilniuje: ką jame pamatė „The New York Times“ žurnalistė?

Jaukios senamiesčio gatvelės, kuriose puikiai dera XIII amžiaus statiniai bei XXI amžiaus garsiausių mados namų prekiniai ženklai. Nedidelės kainos, skanus maistas, originalūs bei madingi lietuvių kūrėjų daiktai bei interjerai – visa tai ir dar daugiau Vilniuje pastebėjo bei įsidėmėjo „The New York Times“ žurnalistė Sarah Khan. Praleidusi čia 36 valandas ji tvirtina, jog Vilnius – nuostabi vieta keliautojams.
Vilniaus senamiestis
Vilnius iš aukštai. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak amerikietės, skirtingai nuo kitų Baltijos šalių sostinių – Talino ir Rygos, kuriuos pastaruoju metu virto turistų ir kičinių suvenyrų miestais, Lietuvos vingiuotomis, siauromis gatvelėmis, kuriose puikiai dera XIII amžiaus statiniai, modernūs „Burberry“ ir „Max Mara“ arba Lietuvos dizainerių butikai ir barokinio stiliaus istorinė architektūra.

Nors didelė dalis Vilniaus išsaugojo atšiaurus, sovietinio laikotarpio pastatus, galima pastebėti net iš oro uosto, tačiau Vilnius – europietiškas miestas. Ypač dideliu privalumu žurnalistė išskiria pagaliau Lietuvoje įvestą eurą. Ji teigia, kad Vilnius laikomas viena pigiausių Europos sostinių.

„Visus, kurie čia lankysis rugsėjo 4–6 dienomis, džiugins vasaros pabaigoje vykstančios Sostinės dienos, kurių metu galėsite mėgautis koncertais po atviru dangum bei pasivaikščioti Gedimino prospektu, kuriame vyksta gatvės mugė“, – būsimą renginį anonsuoja „The New York Times“ žurnalistė.

Siūlome paskaityti publikaciją, kurioje autorė atskleidžia tai, ką ji, kaip turistė, išvydo Vilniuje.

123rf.com nuotr./Aušros vartai
123rf.com nuotr./Aušros vartai

Penktadienis. Pasivaikščiojimas pėsčiomis, 13 val.

Lėtas pasivaikščiojimas vingiuotomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, būtinas tam, kad priprastumėte prie mišrios – kartais didingos, o kartais netgi keistos architektūros. Pradėkite nuo XVI amžiaus Aušros vartų – vienintelės išlikusios gynybinės sienos dalies.

Čia tai pat galite pamatyti nemažai tikinčiųjų, kurie lankosi koplyčioje, esančioje pastato viduje. Kelionę tęskite eidami Aušros Vartų gatve, kuri veda link pagrindinėje miesto aikštėje esančios neoklasikinės Rotušės bei įspūdingos Šv. Kazimiero bažnyčios, kurios viršūnė papuošta didele ir didinga juoda karūna.

Ši vieta iš pradžių buvo katalikų bažnyčia, vėliau virto rusų stačiatikių maldos namais, o sovietinės okupacijos metais – ateizmo muziejumi.

123rf.com nuotr./Vilniaus universitetas
123rf.com nuotr./Vilniaus universitetas

Užeikite ir į 1579 metais įkurtą Vilniaus universitetą, kur vos už pusantro euro gausite ekskursiją su gido pasakojimu. Tuomet eikite link Vilnelės upės, kur galėsite pasigrožėti gotikinės architektūros statiniu – Šv. Onos bažnyčia.

Ji buvo pastatyta vieno iš galingiausių Lietuvos valdovų Vytauto Didžiojo žmonai. Pasivaikščiojimą užbaikite Katedros aikštėje, kur yra svarbiausia visos šalies katalikų katedra, o aplink ją esanti aikštė dažnai tampa koncertų ar mugių vieta bei yra pamėgta riedlentininkų.

Stiliaus gatvė, 16 val.

Stiklių gatvė, kuri viduramžiais buvo pilna amatininkų ir stiklapūčių dirbtuvių, vis dar išlaiko to meto dvasią, nors dabar čia yra įsikūręs ne vienas stilingas butikas. Mažoje, jaukioje „Linen Tales“ lino parduotuvėje galite nusipirkti lietuvių gamybos prijuosčių, patalynės ar servetėlių.

Parduotuvėje „Decolte“ rasite avangardinių lietuvių dizainerių Roberto Kalinkino ir Kristinos Mališauskienės drabužių, o užsukę į saloną „Šapokliak“ pasimėgausite ne tik rinktinės arbatos kvapais, bet ir pasigrožėsite meno dirbiniais, suknelėmis ar vintažiniais plaukų aksesuarais.

Čia esantis „Julia Janus“ prekinis ženklas sužavės minimalistinėmis, išpuoselėtomis linijomis. O „V.Desire“ turi avangardinio kirpimo moteriškų drabužių.

Kai pasivaikščiosite Stiklių gatve, kavos ir maskarponės pyrago su vyšniomis užsukite į „Mamma Mia“. Balinta kava su pyrago gabalėliu čia tekainuoja 3,50 euro.

Šventasis kalnas, 18 val.

Nors Lietuva buvo paskutinė šalis Europoje priėmusi krikščionybę, bet, skirtingai nei kitos Baltijos šalys, lietuviai sugebėjo laikytis savo katalikiško tapatumo, net ir sovietiniu laikotarpiu.

Tryjų kryžių kalnas
Trijų kryžių kalnas

Pasivaikščioję po Bernardinų parką bei perėję upę rasite Trijų Kryžių kalną, kurios pavadinimas puikiai atspindi, ką šioje vietoje pamatysite.

Dar XVII amžiuje ant kalvos pastatyti trys kryžiai, buvo skirti pagerbti netoliese nužudytus pranciškonų vienuolius. Sovietmečiu jie buvo nugriauti rusų, tačiau 1989 metais atstatyti. Saulei besileidžiant iš šios vietos atsiveria puiki panorama į raudonai nusidažančius Senamiesčio stogus.

Pasaulietiška virtuvė, 20 val.

Elegantiškas „Bistro 18“, kuris priklauso airio ir lietuvės porai, yra ne tik turistų, bet ir vilniečių mylima vieta. Čia sienos papuoštos netikėtais užrašais, tokiais kaip „Elvis paliko šį pastatą“.

Be to, čia yra gausus vyno pasirinkimas. Viso pasaulio virtuvės įkvėptame meniu galite rasti ir prancūzišką svogūnų sriubą, vos už 3,48 euro. O už 5,50 eurus pasimėgausite krevetėmis, pagardintomis imbiero, paprikų, sviesto bei kalendrų padažu.

Mariaus Žičiaus nuotr./Sluoksniuotos tešlos kibinai su aviena ir daržovėmis
Mariaus Žičiaus nuotr./Sluoksniuotos tešlos kibinai su aviena ir daržovėmis

Šeštadienis. Išsirinkite sau pyragaitį, 10 val.

Lietuvoje įprastu patiekalu laikomi kibinai. Tai, tarytum, atsakas į argentinietišką empanadą ar indų samosą.

Kibinai – tai pusmėnulio formos pyragėliai, kurie gali būti pagardinti įvairiausiais įdarais, tokiais kaip mėsa ar bulvės. Viena geriausių vietų ragauti kibinus Vilniuje yra „Pinavija“ kepyklėlė ir arbatinė.

Jos interjeras – gėlėti sienų apmušalai, pastelinės spalvos, atitinka vitrinoje esančius konditerijos gaminius. Pusryčiaudami Vilniaus gatvėje atsisėskite lauke po dryžuota stogine ir pasimėgaukite balinta kava bei avietiniais pyragėliais, apibarstytais cukrumi.

Istorijos pamokos, 11 val.

Sovietų ir nacių okupacija XX a. stipriai palietė Lietuvą. 1941–1944 metais buvo nužudyta daugiau nei 90 proc. Lietuvoje gyvenusių žydų bei apie 250 tūkst. lietuvių.

Daugybė dėstytojų, inteligentų buvo priverstinai išsiųsti į Sibiro gulagus. Su šia skaudžia istorijos dalimi galite susipažinti Genocido aukų muziejuje (įėjimas kainuoja 2 eurus).

Muziejus įkurtas buvusiame KGB štabe, todėl lankytojai turi galimybę susipažinti su sovietinio žiaurumo, trėmimų, pilietinio pasipriešinimo laikotarpiu bei pasivaikščioti po rūsiuose esančias kameras, kuriose buvo kalinami žmonės.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Užupis švenčia balandžio 1-ąją
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Užupis

Menininkų tauta, 13 val.

Perėję nedideliu tiltu, kuris yra papuoštas spynomis, pateksite į Užupį, kurį galima laikyti menininkų respublika. Ekscentriškasis Užupis turi savo prezidentą, ministrą pirmininką, ambasadorių, angelą sargą bei Konstituciją, išverstą į 15 kalbų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 17-metis Gabrielius Khiterer parodė kitokią Vilniaus katedrą: nuotrauka sužavėjo internautus

Vienas iš joje esančių įstatymų teigia: „Kiekvienas turi teisę mirti, bet tai nėra įsipareigojimas“.

Tai pat verta užsukti ir į čia esančią batų parduotuvę „Vėjas gluosniuose“ bei galerijas, kuriose galite rasti, pavyzdžiui, menininkės Kristinos Norvilaitės grafikos darbų.

Nepamirškite, bent trumpam užsukti ir į konditerijos kepyklą „Thierry“ ar pasimėgauti gėrimu Užupio kavinėje.

Pietūs, 14.30 val.

Užkilę Užupio gatve užsukite į restoraną „Užupio klasika“. Ekscentriška vieta papuošta tamsios medienos elementais bei plunksnų motyvais ant sienų.

Išsirinkite vieną iš klasikinių patiekalų, tokių kaip jautienos nugarinė ar tagliatelle su grybais, o galbūt nuspręsite paragauti tigrinių krevečių, pateikiamų kokosų riešuto kevale.

Nepamirškite palikti vietos ir lydyto šokolado pyragui. Už tokius pietus dviem, sumokėsite maždaug 30 eurų.

Literatų gatvė, 17 val.

Nepamirškite pasivaikščioti Literatų gatve, kurioje rasite 2008 metais gryname ore įrengtą galeriją. Ši vieta atsirado kaip duoklė geriausiems Lietuvos rašytojams.

Jei užsuksite čia dabar, galėsite pasigrožėti Romaino Gary, Rimo Buroko bei Arvydo Ambraso paveikslais, skulptūromis, instaliacijomis ir daugiau nei šimtu kitų menininkų darbų.

Tradicinis skonis, 19 val.

Kai tik būsite pasiruošę išmėginti kaimišką lietuvių virtuvę, užsukite į Pilies gatvėje esantį „Forto dvarą“. Čia galėsite paragauti bulvių plokštainio su kiaulių ausimis (4,95 euro), miško grybų sriubos, patiekiamos duonos kubilėlyje (2,95 euro) ar keptos menkės (5,25 euro).

Vakarienė jums kainuos apie 10 eurų. Žinoma, prieš išvykstant būtina paragauti ir tradicinio lietuviško patiekalo – virtų bulvių kukulių su įvairiausiai padažais, vadinamų cepelinais, kurie kainuoja apie 3,95 eurų.

VIDEO: Naktinis Vilnius iš paukščio skrydžio - užburiantys vaizdai!

Metas kokteiliams, 21.30 val.

Nors naktinis Vilniaus gyvenimas koncentruojasi Vilniaus, Islandijos ir Vokiečių gatvėse, tačiau norėdami pasimėgauti gėrimu ramioje aplinkoje užsukite į „Sweet & Sour“ barą, esantį Aušros Vartų gatvėje.

Blanki šviesa šiame bare, tai tarsi odė „sausojo įstatymo“ laikams. Patogiai įsitaisiusius ant odinių krėslų, jus aptarnaus padavėjai, vilkintys liemenes ir pasiūlys senovinių kokteilių: „Whiskey julep“, „Morning glory fizz“ ar „Mississippi punch“.

E.Kurausko nuotrauka/Vilniaus universiteto varpinė
E.Kurausko nuotrauka/Vilniaus universiteto varpinė

Sekmadienis. Kofeino terapija, 10 val.

Jaukus ir žavingas „Mint Vinetu“ knygynas pilnas plokštelių bei knygų įvairiomis kalbomis, jums pasiūlys itin kokybišką kavą, kurią gerdami galėsite skaityti vieną iš daugelio čia esančių knygų.

Cinamonu paskaninta balinta kava kainuos vos 1,8 euro. Muzikos mėgėjai galės pagroti pianinu ar gitara, be to, šioje vietoje dažnai organizuojami improvizuoti koncertai.

Paskutinės minutės suvenyrai, 11 val.

„Aukso avis“ – tai lietuvių dizainerių darbų galerija. Meniškai eksponuojami papuošalai suskirstyti pagal spalvas o visa erdvė primena muziejų. Čia galite rasti ir gintaro, kuriuo garsėja Baltijos šalys. Stilingą gintarinį vėrinį galite nusipirkti už 54 eurus.

Apgyvendinimas

Bazilijonų gatvėje esantis „Moon Garden Art Hotel“ viešbutis įsikūręs sename restauruotame pastate. Dvejus metus trukusios restauracijos darbo vaisiai – elegantiška ir šiuolaikiška erdvė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniaus vaizdais bus galima gėrėtis iš apžvalgos rato

Interjeras čia žaismingas: drąsios, ryškios spalvos, sėdmaišiai, masyvūs paukščių paveikslai. Šiame viešbutyje yra 18 kambarių, kurių kaina prasideda nuo 90 eurų.

Kitoks pasirinkimas – viešbutis „Narutis“, kuris yra senamiesčio centre. XVI amžiaus pastate yra įrengti 52, kurių kaina prasideda nuo 110 eurų, kambariai. Didžiausios šio viešbučio privalumas tai, per kambario langus atsiveriantis vaizdas į senamiestį bei Vilniaus universiteto varpinę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius