Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 24d. 16:31

Kaip papildomai tikrinami iš šiaurės Italijos į Lietuvą atvykę keleiviai

Lėktuvas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Lėktuvas Vilniaus oro uoste

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje, rašoma pranešime spaudai. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.

Italijoje nuo koronaviruso mirus bent 5 žmonėms, Užsienio reikalų ministerija vykstantiesiems į Italiją rekomenduoja imtis atsargos priemonių, nepataria vykti į 12 savivaldybių šiaurės Italijoje. Ekspertai rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šiaurės Italiją.

Gavus Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas papildomoms rizikos kontrolės priemonėms – Vilniaus oro uoste keleiviams iš Šiaurės Italijos buvo skirtas B sektorius atvykimo terminale. Tik šioje zonoje vyksta skrydžių pasitikimas iš Italijos bei konsultuojami visi be išimties keleiviai.

Šiuo metu minėti keleiviai į B sektorių patenka iš lauko ir neina likusia terminalo dalimi. Į šią zoną nukreipiami tiek keleiviai, tiek jų bagažas. Teigiama, kad tokiu būdu keleivių srautas iš padidėjusios rizikos teritorijų – maksimaliai atribojamas nuo kitų keleivių srauto.

Tokios priemonės bus taikomos visą laikotarpį, kurį jų imtis rekomenduos sveikatos specialistai.

Keleivių iš Šiaurės Italijos papildoma patikra gali trukti apie 10-15 minučių, todėl į tai atsižvelgti turėtų ir šiuos keleivius pasitinkantys žmonės atvykimo terminale.

Kauno ir Palangos oro uostuose, remiantis specialistų rekomendacijomis, nuo šiandien taip pat bus imtasi papildomų priemonių keleivių srautams iš Italijos atskirti.

NVSC Vilniaus departamento Rolanda Lingienė anksčiau pirmadienį teigė, kad jau ankstyvą pirmadienio rytą Lietuvos oro uostuose buvo sutikti pirmieji iš Milano grįžę asmenys. Jiems termovizoriais pamatuota temperatūra, apklausta bendra savijauta, susirinkti kontaktiniai duomenys. Kitas lėktuvas nusileido pirmadienį perpiet.

R.Lingienės teigimu, grįžusiems rekomenduojama vengti socialinių kontaktų ir, jeigu yra galimybė, likti namie. Jeigu dirbti iš namų negalima, asmenys gali prašyti nedarbingumo lapelio.

Visos naujienos apie koronavirusą specialiame 15min polapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje