Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 8d. 08:00

Šalta net žiūrėti: šalčiausiame miestelyje Sibire – maudynės spaudžiant –57 laipsniams

Šalta net žiūrėti: šalčiausiame pasaulio miestelyje – maudynės prie –57 laipsnių
Stop kadras / Šalta net žiūrėti: šalčiausiame pasaulio miestelyje – maudynės spaudžiant –57 laipsniams
Netrūksta Lietuvoje „ruonių“, kurie ir atšalus orams vis tiek neatsisako pomėgio maudytis vandens telkiniuose. Bet ar tikrai net ir jie išdrįstų lįsti ežeran, kai lauke – sunkiai įsivaizduojami –57 laipsniai šalčio? Taip grupelė drąsuolių pasielgė Sibire, vienoje šalčiausių pasaulio vietų.

Oimiakonas – miestelis Sibire, Rusijoje. Jis laikomas viena šalčiausių vietų pasaulyje. 1926 m. temperatūra čia nukrito net iki –71,2 laipsnių pagal Celsijų.

Nepaisant tokių, regis, nepakeliamų sąlygų, Oimiakone gyvena apie 500 nuolatinių gyventojų. Yra parduotuvės, vaikai eina į mokyklą. Šios vyresniems vaikams duris uždaro tik tada, kai temperatūra pasiekia 55 laipsnius.

Daugiau apie gyvenimą Oimiakone skaitykite čia: Vieta, kur užšąla net degtinė: gyvenimas šalčiausiame pasaulio miestelyje.

Socialiniuose tinkluose išplito įrašas, kuris įrodo – net ir stingdantis šaltis gyventojams čia nekliudo mėgautis įprastais malonumais. Pavyzdžiui, išsimaudyti lediniame vandenyje.

Grupelė drąsuolių sekmadienį nusprendė išsimaudyti Indigirkos upėje, tekančioje per miestelį. Maudynės vyko sunkiai įsivaizduojamoje temperatūroje, tai yra esant 57 laipsniams šalčio.

Tai ne pirmas kartas, kai Sibiro gyventojai demonstruoja atsparumą šalčiui ir prie stingdančios temperatūros užsiima įprasta veikla.

Pavyzdžiui, neseniai „The Siberian Times“ paskelbė trumpą vaizdo įrašą iš praėjusių metų, kuriame užfiksuotas ant sūpynių besisupantis vaikas, kai lauke buvo –48 laipsniai. Mokyklos pradinukams buvo uždarytos, tai jie tiesiog žaidė lauke.

Praėjusių metų pabaigoje Novosibirske temperatūra nukrito iki –44 laipsnių. Ką darė gyventojai? Vieni šildėsi namuose, bet sumanė ir neįprastų pramogų. Jie ir maudėsi, ir kūrė fotosesijas su, pavyzdžiui, ore sustingusiais makaronais.

Europoje, beje, žiema jau irgi demonstruoja savo jėgą. Kai kur temperatūra nukrito jau iki –41 laipsnio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje