partijos istorija

Partija turi daugiau kaip 11 tūkst. narių. Darbo partija, kaip juridinis asmuo, buvo teisiama vadinamoje juodosios buhalterijos byloje, tačiau suėjus senačiai liko nenuteista. Nuteisti tik partijos vadovas ir keli nariai. Šiuo metu Darbo partija yra teisiama „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje. Ji kaltinama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Seime partija turi penkis atstovus, tiesa, trys iš jų išrinkti su kitomis partijomis, o „darbiečiais“ tapo artėjant Seimo rinkimams.
Daugiau

Savaitės klausimas

Partijos lyderis

Už ką balsuoti?

– Ar nestatote kampanijos ant apgavystės? Nes Viktoras Uspaskichas yra Europos Parlamento narys, į Seimą nekandidatuoja. Ar tikitės taip laimėti rinkimus, kad net premjero postą gautumėt.
– Iš tiesų su savo programa, kaip minėjau – geriausia, to siekiame. O čia apgavystės kaip tik nėra. Čia yra atvirkščiai. Pas mus partijos statute, programoje įrašyta, kad turi būti aiškiai atskirtos valdžios, ir kad Seimo narys negali dalyvauti vykdančiojoje valdžioje. Tai mes iš karto sąžiningai tai ir pasakome rinkėjams. Daugiau
– Esate mokslininkas, ar rimtai vertinate bendražygio įsitikinimus apie vibracijas, vibracijų dažnius, vibracijų poveikį sveikatai?
– Taip, aš esu mokslininkas, vadovaujuosi kitokiais kriterijais, bet tai mums netrukdo dalykiškai bendrauti ir neturime dėl ko nesutarti diskutuodami. O čia toliau asmeninis apsisprendimas.  Daugiau

15 PROGRAMOS PUNKTŲ

 1. Mokesčių administravimo įstatymu įteisinsime, kad mokesčių įstatymai negali būti keičiami dažniau kaip du kartus per ketverius metus, neleidžiant mokesčių įstatymų keisti kartu su pateiktu valstybės biudžeto projektu, visus reikalingus pakeitimus atliksime kadencijos pradžioje.
 2. Mažindami administracinę naštą sukursime bendrą nekilnojamo turto mokestį, kuris apjungs nekilnojamojo turto ir žemės mokesčius. Šiam mokesčiui bus taikomos neapmokestinamo turto ribos ir progresyvumo principas taip, kad vienintelį turtą turintys asmenys nebūtų apmokestinti, nepriklausomai nuo to, kurioje savivaldybėje yra turtas.
 3. Sudarysime galimybę pedagogams, turintiems 30 m. pedagoginio darbo stažo, išeiti į pensiją nuo 55 m. su galimybe pasirinkti dirbti ar ne.
 4. Šviežiai atšaldytai mėsai, pienui, gyvoms, šviežioms ir atšaldytoms žuvims, vaisiams ir daržovėms, sertifikuotiems ekologiškiems ir nacionalinės kokybės maisto produktams sumažinsime PVM tarifą iki 7 procentų.
 5. Nedelsiant imsimės veiksmų nutraukti Lietuvai nuostolingą ir jau seniai nereikalingą sutartį su norvegų kompanija „Equinor dėl suskystintųjų dujų būtinojo kiekio tiekimo SGD  laivo „Independence“ technologinėms reikmėms.
 6. Pakeisime Konstituciją, kad ministrais ar Ministru pirmininku negalėtų būti išrinkti Lietuvos Respublikos Seimo nariai.
 7. Sudarysime vienodas sąlygas privačių ir valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų veiklai.
 8. Padidinsime nemokamų muziejų lankymo dienų skaičių.
 9. Skatinsime bedarbius dirbti ir nepriklausyti nuo socialinių išmokų. Nedarbo išmokos gavimą siesime su dalyvavimu mokyme, perkvalifikavimu.
 10. Tėvui ir motinai, auginantiems 3 ir daugiau vaikų, suteiksime ne mažiau 3 darbo dienų papildomų kasmetinių apmokamų atostogų.
 11. Sumažinsime referendumui reikalingų parašų kiekį nuo 300 000 iki 150 000, kad piliečiai galėtų būti kuo daugiau įtraukti į svarbiausių valstybės sprendimų priėmimą.
 12. Visiems Lietuvos piliečiams neatlygintinai suteiksime atpažinties internete priemones (elektroninį parašą).
 13. Pakeisime valstybės įmonių valdybų sudarymo principus, kad savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija galėtų užtikrinti skaidrų ir efektyvų valdymą. Nustatysime, kad 60 proc. narių valdyboje sudarytų valstybės tarnautojai ir 40 proc. nepriklausomi valdybos nariai.
 14. Valstybinės valdomos energetikos įmonės savo investicinius projektus trečiose šalyse privalės derinti su Vyriausybe.
 15. Sudarysime galimybes į Seimą kandidatuoti asmenims nuo 21 metų.

Politikas po darbo

– Ir tuo metu, kai stojote į partiją, ir dabar partija yra teisiama. Kodėl tai nėra kliuvinys?

– Aš tikiu žmonėmis, todėl tai man nebuvo kliuvinys. Aš atėjau tuo partijai sunkiu laikotarpiu, kai dažnai būna kitaip politikoje.

Aš, tiesą pasakius, anksčiau niekur nedalyvavau politikoje. Tai mano pirmoji partija. Aš esu žmogus, vertinantis pastovumą ir nelakstantis paskui postus ar reitingus.

Daugiau
– Kandidatuojate Kelmės-Šilalės apygardoje, nors pats esate iš Kauno. Kokių sąsajų turite su tais kraštais, kad čia keliatės?
– Esu gimęs ir užaugęs Kaune – visiškai teisingai. Bet mano visa profesinė karjera yra susijusi su kaimu, žemės ūkiu. Ten turiu daugiausiai profesinės patirties, daug bendrauju su žmonėmis regionuose, tenka daug važinėti ne tik politiniais reikalais, bet ir profesine prasme. Daugiau

Kandidatų sąrašas

Numeris sąraše (Po/Prieš) Vardas Pavardė Vienmandatė apygarda
1/3 Antanas Guoga Trakų-Vievio
2/1 Vigilijus Jukna Kelmės-Šilalės
3/4 Mindaugas Puidokas Aleksoto-Vilijampolės
4/8 Andrius Mazuronis Fabijoniškių
5/5 Ieva Kačinskaitė-Urbonienė Naujamiesčio-Naujininkų
6/2 Valentinas Bukauskas Telšių
7/7 Vytautas Gapšys Verkių
8/6 Viktoras Fiodorovas
9/16 Vaida Giraitytė Sūduvos pietinė
10/12 Aidas Gedvilas Šeškinės-Šnipiškių
11/14 Artūras Skardžius Panerių-Grigiškių
12/10 Petras Čimbaras Molėtų-Širvintų
13/11 Larisa Dmitrijeva
14/18 Marijus Velička Aušros
15/9 Saulius Bucevičius Žemaitijos šiaurinė
Pilnas sąrašas

Naujienos