Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 15:41

Po Seimo atakos ir klausimų dėl reputacijos LFF prezidentas žada: atsakymai netrukus

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius pareiškė, kad sprendimus futbole turi priimti ne tik Seimo nariai, bet ir futbolo bendruomenė. Bet ką ji mano dėl anksčiau teistų asmenų įsitraukimo į federacijos valdymą?
Tomas Danilevičius
Tomas Danilevičius / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Seimo nariai surengė grėsmingą ataką antradienį, kai po pateikimo pritarė laikinajam įstatymui dėl tiesioginio valdymo Lietuvos futbolo federacijoje (LFF).

Už konservatoriaus Mykolo Majausko ir dar 10 iniciatorių projektą balsavo 88 parlamentarai, prieš buvo 13, o 21 susilaikė.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Majauskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Mykolas Majauskas

M.Majausko teigimu, ar įstatymas bus toliau svarstomas, priklausys nuo pačios LFF.

O joje – karštos dienos, – pripažino su 15min bendravęs Tomas Danilevičius.

„Išgirdome politikų norus. Be to, kai kurie jų turi atsispindėti įstatų pakeitimų projekte, – sakė LFF prezidentas. – Bet įstatų projektą pateiksime išdiskutavę su visais – valstybės atstovai yra tik dalis suinteresuotų šalių, o klubai ir futbolo bendruomenė yra kita dalis.“

Svarbių pokalbių laukiama kitą savaitę – spalio 4 dieną Vilniuje laukiama UEFA ir FIFA atstovų, o spalio 5 dieną LFF kviečia pokalbiui su jais ir Lietuvos politikus.

Be to, spalio 16 dieną bus rengiamas Lietuvos futbolo forumas. Po šio forumo LFF planuoja paskelbti datą visuotinei konferencijai, per kurią šalies futbolo atstovai priimtų sprendimus.

Projektą rengusios Seimo narių grupės svarbiausi priekaištai yra dėl Lietuvos futbolo vyrų rinktinės žemos vietos FIFA reitinge, taip pat skaidrumo ir demokratijos stokos federacijoje – politikai siūlo padidinti klubų balsų skaičių futbolo valdyme, įvesti reikalavimus dėl LFF vadovų reputacijos.

Šį mėnesį LFF darbo grupė iškomunikavo siūlymą keisti federacijos įstatus, pakeitimuose įrašius punktus dėl reikalavimų vadovų reputacijai ir dėl tiesioginio klubų atstovų vaidmens federacijos konferencijoje.

„Bet čia yra detalės, kurias norima keisti. Tačiau mes dar nežinome futbolo bendruomenės nuomonės, – sakė T.Danilevičius. – Todėl ir kviečiame UEFA ir FIFA specialistus, kad jie padėtų suformuoti dokumentus, kurie padėtų atitikti visos futbolo bendruomenės lūkesčius, taip pat pasaulinius įstatus.“

Ar turėtų likti anksčiau teisti vadovai?

Vieša paslaptis, kad politikams ypač kliūva LFF Vykdomojo komiteto sudėtis.

Tiksliau – dalies komiteto reputacija.

Keturi LFF Vykdomo komiteto nariai anksčiau yra padarę nusikalstamas veikas: Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidentas Arūnas Pukelis, Marijampolės apskrities futbolo federacijos prezidentas Žydrūnas Buzas, Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Dainius Šumauskas ir Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimas Kantaravičius.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Arūnas Pukelis ir Žydrūnas Buzas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Arūnas Pukelis ir Žydrūnas Buzas

Tačiau visų keturių teistumai yra išnykę. Tad sąvokos dėl nepriekaištingos reputacijos kelia klausimų.

Tiesiai šviesiai paklaustas, ar LFF prezidentas siūlytų įrašyti punktą dėl anksčiau teistų asmenų dalyvavimo ar nedalyvavimo Lietuvos futbolo valdyme, t. y. Vykdomajame komitete, T.Danilevičius sakė: „Reiktų išgirsti UEFA ir FIFA atstovų formuluotę, kad nenusižengtume niekam: nei UEFA ir FIFA statutui, nei Lietuvos įstatymams. Dabar negaliu ištransliuoti eilutės neišdiskutavęs.“

T.Danilevičius pabrėžė, kad ir Europos bei pasaulio futbolo valdžia pažymi, kad sprendimai turi būti priimti futbolo bendruomenės, o ne politikų. LFF vadovas darsyk pažymėjo, kad Vyriausybės kišimasis lems viso šalies futbolo suspendavimą.

„Jei seimūnai iš tiesų susirūpino, kodėl tada, kai buvo keičiamas Sporto įstatymas, ši eilutė dėl reputacijos nebuvo pakeista? Juk pas mus federacijos įstatuose viskas nukopijuota nuo Lietuvos sporto įstatymo.

Ar nėra noro paprasčiausiai susidoroti arba perimti futbolo federaciją?“ – kalbėjo T.Danilevičius.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Tomas Danilevičius
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Tomas Danilevičius

Jis įsitikinęs, kad sporto federacijų vadovų problemą („jei ji egzistuoja“, anot T.Danilevičiaus) reiktų spręsti globaliai, o ne tik LFF atveju.

„Ar vienas, ar trys, ar keturi anksčiau teisti asmenys – nėra skirtumo, – sakė LFF vadovas. – Arba įstatymas taikomas visiems, arba netaikomas.“

Kita vertus, T.Danilevičius tvirtino, kad federacija pasirengusi keistis.

„Sudėliosime dokumentą, kuris atitiktų visų lūkesčius, – sakė jis. – Ar konferencijoje jam pritars? Aš manau, kad pritars. Turiu tokį norą ir tikslą. Kitaip būtume be reikalo dirbę prie įstatų tobulinimo ir tikslinimo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką