Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 9d. 11:15

Geriausi šalies irkluotojai – Milda Valčiukaitė ir Rolandas Maščinskas

Milda Valčiukaitė, Jonas Pinskus ir Rolandas Maščinskas
Virgaudo Leknicko nuotr. / Milda Valčiukaitė, Jonas Pinskus ir Rolandas Maščinskas

Lietuvos irklavimo bendruomenė šeštadienio vakarą po pirmųjų 2015 metų sezono varžybų Trakuose restorane „Trakų galvė“ rinkosi į tradicinė LIF irklavimo vakarą. Jame buvo dar kartą prisiminti puikūs 2014 metų rezultatai, apdovanoti metų geriausieji, pagerbti irklavimui nusipelnę žmonės.

2014-ųjų metų sezoną puikiai atspindi medalių krūvelė, atitekusi irklavimo muziejaus įkūrėjai Rimai Karalienei. Kaskart sportininkui tarptautinėse varžybose iškovojus apdovanojimą, analogiškas medalis įteikiamas ir LIF – šie apdovanojimai keliauja į irklavimo muziejų, kurį dažnai papildo ir pačių sportininkų medaliai.

Šventę atidarė LIF prezidento Dainiaus Paviliono kalba, kurioje jis dar kartą apžvelgė 2014 metus, padėkojo sportininkams už pastangas ir atsidavimą ginant Lietuvos garbę. Be jo kalbančiųjų buvo ir daugiau, ne vienas ypač džiaugėsi Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritter sėkme Lietuvos sporto apdovanojimuose, kur šis duetas geriausios vyrų komandos rinkimuose aplenkė Lietuvos krepšinio rinktinę.

Svarbiausias vakaro akcentas buvo geriausių 2014 metų irkluotojų reitingo paskelbimas. Pagal 2014 metais iškovotus apdovanojimus ir pasirodymus įvairiose varžybose sudarytame reitinge triumfavo Lietuvos irklavimo rinktinės elitas.

Tarp moterų trečiąją vietą užėmė Lina Šaltytė, antrąją – Donata Vištartaitė, o pirmąją – pastarosios porininkė dvivietėje valtyje Milda Valčiukaitė. Tarp vyrų trečias buvo Mindaugas Grikšonis, antrąją vietą užėmė Saulius Ritter, o nugalėjo Rolandas Maščinskas.

Antano Guodos „Labdaros ir paramos fondas“ irkluotojų reitingo geriausiems skyrė piniginius prizus: trečiąją vietą užėmusiems sportininkams po 250, antrąją – po 300, o pirmąją – po 450 eurų. Tai irkluotojams buvo staigmena, nes iki šiol piniginiai prizai nebuvo teikiami.

Vis dėlto, apdovanoti buvo ne tik stipriausi šalies irkluotojai. Specialias Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkas gavo pirmuosius medalius tarptautinėse varžybose 2014 metasi iškovoję atletai – Armandas Kelmelis ir Dovydas Nemeravičius (pasaulio jaunių vicečempionai) bei Žygimantas Gališanskis (Europos jaunimo čempionato bronzos medalininkas). Šalies vadovės padėkas už nuoširdų darbą ugdant Lietuvos sportininkus gavo ir treneriai Nijolė Savickytė ir Vidūnas Banelis.

Dėmesio sulaukė ir dar trys treneriai, Lietuvos jaunučių irklavimo žaidynių trenerio konkurso prizininkai. Trečiąją vietą čia užėmė Vytautas Domarkas (Birštonas), antrąją – Algis Blažonis (Vilnius), o pirmąją – Antanas Lavickas (Kauno rajonas).

Aktyviausių 2014 metų irklavimo teisėjų rinkimuose geriausiais pripažinti tarptautinės kategorijos teisėjai (pagal vietas nuo 3 iki 1) Tadas Sudnickas, Edmundas Daukantas ir Inga Daukantienė. Aktyviausia nacionalinės kategorijos teisėja – Rasa Busilaitė.

Prizais apdovanoti ir 2014 metais Miunchene (Vokietija) vykusioje Europos meistrų regatoje ir Melburne (Australija“ vykusioje „World Rowing Masters“ regatoje prizines vietas iškovoję sportininkai-veteranai: Rimantas Bakas, Vida Stačkutė-Šatienė, Nijolė Kundrotienė, Birutė Gečauskienė, Audronė Dumšienė, Karolis Nutautas, Leonas Petkūnas, Povilas Skrivelis, Vytautas Lakštauskas, Arūnas Šatas, Audronė Kaladžinskienė ir Daiva Mačiulienė.

2015 metų sezonas Lietuvos irklavimui bus jubiliejinis jau 130-asis. Svarbiausias 2015 metų startas – pasaulio čempionatas rugsėjo pradžioje Prancūzijoje. Jame Lietuvos irklavimo elitas bandys iškovoti kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką