Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 23d. 16:03

Kotryna Juodzevičiūtė atsisakė prodiuserio: ką reiškia 18-metei atlikėjai dirbti „be stogo“

Kotryna Juodzevičiūtė
Žygimanto Gedvilos, Irmano Gelūno nuotr. / Kotryna Juodzevičiūtė

Praėjusiais metais „Eurovizijos“ atrankose sužibėjusi Kotryna Juodzevičiūtė šiemet čia taip pat viena iš pirmaujančių dalyvių. Skirtumas tik tas, kad dabar 18-metė atlikėja į eurovizinę sceną žengė viena – be užnugaryje stovinčių ilgametę patirtį turinčių prodiuserių, žinančių, kaip reiktų elgtis kiekviename žingsnyje, o tik su savo draugais – jauna komanda, turinčia itin šiuolaikišką skonį ir darančia tik tai, kas jiems iš tiesų patinka.

Kai muzikantas yra savo rogėse, tą lengvai pastebi ir publika, iškart stodama į gerbėjų būrį. Būtent taip atsitiko ir su Kotryna Juodzevičiūte. Dar mokykloje besimokanti mergina visai neseniai žengė itin svarbų žingsnį savo muzikiniame kelyje – atsisakė vadybininkų paslaugų ir nusprendė visko siekti viena. Tik vienai jai ilgai neteko būti.

2016-aisiais metais Kotryna tapo muzikinio projekto „Lietuvos Balsas“ nugalėtoja. Iškart po to ji ėmė dirbti kartu su šou rengusia įmone „Elitaz“. Tačiau nuo 2017-ųjų rudens atlikėja nusprendė tapti sau pati bose.

„Išeiti iš „Elitaz“ nusprendžiau jau ganėtinai seniai. Nesutapo mūsų požiūriai į mane kaip atlikėją, kaip žmogų, nesutarėme, kaip noriu save pateikti žiūrovui – nei stiliaus, nei muzikos prasme. Mūsų požiūriai taip smarkiai skyrėsi, kad buvo jau neįmanoma rasti bendro sprendimo, kuris patiktų tiek man, tiek kitiems. Tačiau manau, kad jie dėl to labai neišgyveno – kai neišeina susikalbėti, tai juk geriau paprastai išsiskirti“, – 15min pasakojo Kotryna.

Kotryna sako pasigedusi, kad jos nuomonė būtų vertinama. „Aš taip ir nesupratau, kodėl jie nenorėjo daryti tai, kas man patinka, kurti man patinkantį įvaizdį, kas tikrai nebūtų reikalavę daug darbo ar kažkokių išlaidų. Bet visuomet turėjau pildyti jų idėjas, mano nuomonė nebuvo labai svarbi, į ją buvo mažai atsižvelgta“, – tikino ji.

Atlikėja su kūrybos namais „Elitaz“ sako išsiskyrė draugiškai. „Visada, nuo pat „Lietuvos balso“ laimėjimo įsivaizdavau, kad mano stilius turėtų būti amerikietiška muzika, r&b popstilius. Įvaizdis toks, koks dabar yra „Eurovizijoje“ – stilingas, ryškus, jaunatviškas. Negaliu sakyti, kad jie nebandė to daryti, bandė – mano klipas „Neužgesi niekada“ turėjo būti kažkas panašaus. Buvo bandoma mane suprasti, padaryti viską šiuolaikiškai. Bet nepavyko“, – kalbėjo ji.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė ir Donatas Montvydas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė ir Donatas Montvydas

Noriai visko mokosi pati

Nors ir patirties, žinių šioje srityje jai dar trūksta, apie užkulisių reikalus dar ne viską išmano – Kotryna sako, kad viena atsidurti šiame kelyje ir pradėti viską iš naujo visai nebijojo.

„Pagalvojau, kad gal ir gerai, kad išeisiu anksčiau, tada juk anksčiau ir su viskuo susipažinsiu. Patirtis juk yra įgyjama, po truputį viską galima išmokti, tam tereikia noro. Supratau, kad gal iš pradžių nemokėsiu, bus labai sunku, teks daug perlipti, mokytis, bet svarbiausia – aš galėsiu daryti tai, kas man patinka. Tas didelis noras daryti tai, ką noriu, mane padarė bebaime“, – šypsojosi K.Juodzevičiūtė.

Ir dar kol kas ji tikrai neturi kuo skųstis – sekasi puikiai, užsakymų nemažėjo, o ir taip įdomu pažinti naujas sritis.

„Supratau, kiek daug vadybininkas, pasirodo, turi su visais bendrauti – su koncertų užsakovais, muzikos prodiuseriais... Reikia juk pačiam sugalvoti viską – kaip turi atrodyti pasirodymas, kokios turi būti šviesos, vizualizacijos, choreografija... Anksčiau ateidavo choreografas, pastatydavo viską ir vadyba patvirtindavo – tinka ar ne. O dabar aš perėmiau šį vaidmenį ir pati renkuosi, ar tai mano pasirodymui tinka, ar ne. Tai yra gana keistas, bet tuo pačiu ir įdomus dalykas. Niekada nežinojau, ką reiškia ta laisvė rinktis. Kol kas man ji labai patinka, – džiaugėsi ji. – Užsakymų irgi nepasakyčiau, kad sumažėjo, gal net padaugėjo. Privačius renginius organizuojantys žmonės mėgsta bendrauti tiesiogiai, jiems taip paprasčiau. Nors ir esu jauna, manimi niekas neabejoja. Man jau teko kai kuriuos koncertus organizuoti pačiai, kas atnešė dar didesnį laimėjimą – pažintis ir reklamą iš lūpų į lūpas – žmonės dalijasi vieni su kitais informacija, o taip atsiranda dar daugiau pasirodymų.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė

Naujas etapas – nuo „Eurovizijos“

Pirmasis jos darbas, savotiškai žymintis naują karjeros pradžią – išties drąsus. Nors iš pradžių dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje ji neketino – visgi 12-ta klasė – išgirdusi siūlomą dainą, negalėjo atsisakyti.

„Mano kūrinį, kaip ir praėjusiais metais „Love Shadow“, sukūrė tas pats autorius. Jis atsiuntė keletą dainų, klausdamas, galbūt vėl norėčiau bandyti savo laimę konkurse. Kai išgirdau „That girl“, supratau, kad tai puikus šansas pradėti viską iš naujo – kūrinys visiškai atitinka mano skonį ir įsivaizdavimą, ką noriu daryti ateityje. Supratau, kad privalau eiti. Manau, kad tai puikiai mato ir žiūrovai visame pasirodyme – esu visiškai savimi. Man tai kur kas labiau tinka, ir žmonės tą jaučia“, – šypsojosi Kotryna.

Kotrynos pasirodymas „Eurovizijoje“:

VIDEO: Kotryna Juodzevičiūtė - „That Girl“ (liet. „Ta mergina“)

Atlikėja išties stebina savo ryžtu ir profesionalumu – nuo pat pirmos atrankos laidos ji jau turėjo nuo a iki z itin stilingai sustyguotą pasirodymą, kurį liaupsino tiek komisija, tiek žiūrovai.

„Aš turiu milžinišką ir labai gerą komandą, kuri beprotiškai mane palaiko ir man be galo padeda. Todėl darbų, ką turiu viena atlikti, lieka labai mažai. Tad negaliu sakyti, kad man sunku. Atrodo, kad jie ir telaukė, kada aš išeisiu iš savo senosios komandos, ir iškart ėmė man padėti. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi mumis visais. Negaliu patikėti, kad mes jau esame „Eurovizijos“ pusfinalyje, statydami patys savo pasirodymą. Nebuvo nė vieno karto, kai mūsų nuomonės išsiskirtų, kiltų koks konfliktas. Visi komandoje turi vienodą požiūrį, viziją ir idėją. Tai yra tokia komanda, apie kokią aš visada svajojau “, – pasakojo ji.

Jos komandą sudaro draugai. Tarp jų – ir mylimasis, kuris tiesiogine žodžio prasme – eurovizinėje scenoje stovi jos užnugaryje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kotryna Juodzevičiūtė – nebe vieniša: meilė įsiplieskė „Eurovizijos“ atrankos scenoje

„Žiauriai gera turėti tokį stiprų palaikymą. Mano vaikinas Mantas Bendžius – mano pritariamasis vokalistas, sukūręs choreografiją, surežisavęs visą pasirodymą, jo brolis Deividas – tvarko vizualizacijas. Kartu šoka ir pritariamaisiais balsais tapo Marija Mašanauskaitė, Nombeko Augustė Khotseng, Algirdas Daumantas Ciūnys, Šarūnas Kizla. Stilistė – Glorija Gžimailaitė, kuri taip noriai padeda, ieško drabužių, keičia juos, jei kažkas man nepatinka“, – vardijo K.Juodzevičiūtė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė

Ne paslaptis, kad pasirodymai kainuoja. Ne vienas muzikantas yra garsiai pasakojęs, kad „Eurovizijos“ atrankose pakloja kone tūkstančius eurų. Tačiau Kotryna kalba visai kitaip: „Nelabai suprantu, kaip galima tiek išleisti. Galbūt čia ir yra skirtumas – su manimi dirba mano draugai. Jei jiems prireikia mano pagalbos, aš jiems lygiai taip pat padedu. Na, bet kai tenka už kažką mokėti – tai darau iš savo kišenės, iš to, ką uždirbu per koncertus.“

Kotryna pripažįsta, kad dėl repeticijų nukenčia mokykla – tenka praleisti nemažai pamokų: „Jei lankyčiau viską sąžiningai, mano pasirodymas būtų 50 kartų prastesnis. Aš galvoju, jei jau einu, turiu eiti visa koja. Norisi atiduoti save visu 100 procentų ir tik prie pasirodymo dirbti.“

Tad jei nusišypsotų laimė važiuoti į Portugaliją ir atstovauti Lietuvai konkurse, ji nebijotų praleisti net ir abitūros egzaminų.

„Man atrodo, kad tereiktų raštiško notaro dokumento ir galėčiau laikyti egzaminus vėliau – yra rengiami ir pakartotiniai. Tad galbūt pavyktų šiemet pabaigti mokyklą. Bet nieko baisaus, jei ir nepavyktų – kitais metais išlaikyčiau. Esu savo tėvams labai dėkinga, nes niekada nejutau iš jų pusės spaudimo. Taip, jie galvoja, kad būtų geriau mokyklą pabaigti šiemet, bet tuo pačiu visiškai supranta ir palaiko mane dėl šio sprendimo“, – pasakojo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė

Kol kas Kotryna mano, kad ir toliau tęs darbą su savo komanda, bet mielai laukia ir norinčių tapti jos vadybininkais pasiūlymų. „Per daug apie ateitį negalvoju. Šiuo metu mano galvoje „Eurovizija“, todėl sunku mąstyti, kas bus toliau. O ir šiaip manau, kad gyvenime viskas ateina savu laiku, bet kokiu atveju viskas išsisprendžia. Bet, žinoma, jeigu atsirastų žmogus, kuris suprastų mano stilių, tikrai būtų smagu bendradarbiauti“, – teigė ji.

Tad ir apie tolesnes studijas jos planai dar migloti. Aišku tik viena – muzika jos gyvenime bus pagrindinis kelias.

„Yra kelios vietos, kur galvoju studijuoti. Bet šiaip esu labai spontaniškas žmogus, man labai sunku nuspręsti ir suplanuoti ateitį. Aš negaliu pasakyti, ką veiksiu ryt, nes nežinau, kaip viskas gali pasisukti. Jeigu man dabar kas atvažiuotų ir pasiūlytų vykti į kelionę, aš ir vykčiau iškart. Nes kodėl ne? Tokį požiūrį turiu dėl visų klausimų. Žinau tik tiek, kad studijuosiu muziką. Tik nežinia kur – būtų įdomu nuvažiuoti į užsienį, pasižiūrėti, kokios tradicijos, muzikos metodai yra svetur. O ar tai bus šiais metais, ar kitais, ar po dešimties – irgi neaišku. Tikrai tai padarysiu, o kada – sudėlios likimas“, – 15min pasakojo Kotryna Juodzevičiūtė.

VIDEO: Kotryna Juodzevičiūtė – „Love Shadow“ (liet. „Meilės šešėlis“)
VIDEO: Kotryna Juodzevičiūtė - That Girl

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Dvasinis kapitalas: kodėl Ukraina atsiskiria nuo Rusijos stačiatikių bažnyčios?

Aktualu

Valdžios paslauga narkomafijai: prekeivių įkliūva vis mažiau, taikiklyje – jaunimas su „žole“ kišenėje

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius žada, kad Bažnyčia nebedangstys seksualinių nusikaltėlių

Aktualu

Dėl kanapių auginimo kalta pripažinta lietuvė: „Maniau, kad tai – egzotiškas augalas iš Japonijos“

Sportas

J.Mourinho vėl ant skydo: „Man Utd“ iš taurės išspyrė F.Lampardo auklėtiniai

Aktualu

Ką daryti su A.Hitlerio rezidencija Alpėse, į kurią plūsta neonaciai?

24sek

M.Kalnietis ir ASVEL neklumpa: Prancūzijoje – antra pergalė

Gyvenimas

Mes lygūs. Su spalvų lagaminu keliaujanti Sigita: „Piešdama vizijas, jaučiuosi įrankiu“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Iš kur tas žydėjimas“: pastelinis Nomedos Saukienės portretas

Mokslas.IT

„Google“ pristatė vizualesnį ir intuityvesnį paieškos variklį

Vardai

Lietuvoje kaip modelis išgarsėjusi Erika Stasiulevičiūtė – JAV geidžiama aktorė ateivės vaidmenims

24sek

Po D.DeRozano mainų Kyle'as Lowry vengė „Raptors“ vadovų skambučių

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

Vardai

Aristokratiškų jūros gėrybių mėgėjai šventiškai atidarė austrių sezoną

Aktualu

Popiežius turės galutinio sprendimo teisę dėl Kinijos vyskupų skyrimo

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius sako, kad religinė priespauda paskatino Baltijos šalių krikščionis vienytis

Aktualu

Sukrėsti vietiniai surinko daugiau kaip 6000 svarų Dandolke nužudytos lietuvės laidotuvėms

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Dvasinis kapitalas: kodėl Ukraina atsiskiria nuo Rusijos stačiatikių bažnyčios?

Aktualu

Valdžios paslauga narkomafijai: prekeivių įkliūva vis mažiau, taikiklyje – jaunimas su „žole“ kišenėje

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius žada, kad Bažnyčia nebedangstys seksualinių nusikaltėlių

Aktualu

Dėl kanapių auginimo kalta pripažinta lietuvė: „Maniau, kad tai – egzotiškas augalas iš Japonijos“

Aktualu

Popiežius turės galutinio sprendimo teisę dėl Kinijos vyskupų skyrimo

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius sako, kad religinė priespauda paskatino Baltijos šalių krikščionis vienytis

Aktualu

Sukrėsti vietiniai surinko daugiau kaip 6000 svarų Dandolke nužudytos lietuvės laidotuvėms

Gazas

„Kalėdų senelis ir vasara“: kelionė į šiaurę pas Santa Klausą ir jo elnius

Aktualu

Panevėžio rajone girtam vairuotojui neįveikiama kliūtimi tapo melioracijos šulinys

Sportas

Italijoje – antra iš eilės „Inter“ pergalė

Kultūra

Kaune pirmą kartą rengiamas pasaulio akordeonistų konkursas

Sportas

Vokietijoje nutrūko „Bayern“ pergalių serija

Pasaulis kišenėje

Išskirtinį planą turintį V.Urboną su komanda kelionėje lydi nuostabūs vaizdai

Gyvenimas

Į kolekcijos pristatymą – su „Dior“ rankine: tai ne fantazijos trūkumas, o pagarba kūrėjams

24sek

Vualia – kaip atrodys Kauno „Žalgirio“ sudėtis su paskutiniu pirkiniu?

Aktualu

Nesėkmingas BMW vairuotojo lenkimas Panevėžyje: užkliudė maršrutinį autobusą

Verslas

Antstoliai neprieštarauja prezidentės siūlymui pažaboti jų algas

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

09:06
00:29
01:11

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką