Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 20, 15:04

G.Žemaitės 2 metų sūnui teko gultis ant operacinio stalo: buvo tik vienas simptomas

Televizijos laidų vedėjai, žurnalistei Gerdai Žemaitei pastarosios dienos buvo itin įtemptos – jos dvejų metų sūnui Nikolui prireikė operacijos po to, kai pilve rasta vidaus organus ir žarnyną spaudusi cista. Nelengvą patirtį išgyvenusi Gerda dabar dėkoja likimui, kad viskas baigėsi gerai, ir kreipiasi į kitas mamas – skatina atkreipti dėmesį į vieną simptomą.
Gerda Žemaitė su sūnumi
Gerda Žemaitė su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

„Šią savaitę patyriau tiek nerimo, kad net neradau sau vietos. Operacijos laukimas buvo labai sudėtingas, o ypač rytas prieš ją. Niekam nelinkiu to patirti. Bet dabar jau džiaugiuosi, kad viskas praeityje, kad viskas praėjo sėkmingai“, – portalui Žmonės.lt sako G.Žemaitė.

G.Žemaitės sūnui Nikolui cista pilve rasta sausio viduryje. Moteris pasakoja, kad jos atžala jokiais skausmais nesiskundė, visgi laidos „TV Pagalba“ žurnalistės dėmesį atkreipė išpūstas berniuko pilvukas.

„Jokių kitokių simptomų nebuvo. Mano Nikolas visuomet buvo aktyvus, niekuo nesiskundė. Net ir vakar, atvykęs į ligoninę lakstė, nepagalvotum, kad kas nors yra, tik kad išpūstas jo pilvukas. Tačiau dėkoju likimui, kad laidoje dirbu su veterinaru Pauliumi, tad matau, kokie gyvūnai atvyksta, kokias diagnozes jiems nustato, tai nenumojau ranka. Jei čia nedirbčiau, tikrai nebūčiau atkreipusi dėmesio į tokį simptomą“, – dalijasi ji.

G.Žemaitė teigia, kad iš pradžių berniuko pilvukas išsipūsdavo tik vakarais. „Visgi per Naujuosius visa šeima prasirgome žarnyno virusu. Po to karto pradėjau pastebėti, kad Nikolo pilvukas dar labiau padidėjo, tapo išpūstas net ir dienos metu“, – pasakoja Gerda.

Žurnalistė nutarė nedelsti – iškart kreipėsi į gydytoją. „Man rekomendavo apsilankyti pas gastroenterologę Rūtą Rokaitę, kuriai iškart skambinau susitarti dėl vizito. Mums labai pasisekė – nors apsilankymo būtų reikėję laukti mėnesį, kaip tik tą dieną atsilaisvino vienas vizito laikas. Mečiau visus darbus ir lėkiau su sūnumi“, – pasakoja ji.

Kauno klinikose medikai mažyliui Nikolui atliko echoskopiją. Tyrimo metu gydytojai pilve pamatė cistą.

„Ir vėl sutapimas, kad gretimame kabinete dirbo vaikų chirurgas Artūras Kilda. Jis atėjo pažiūrėti ir pakvietė mus iškart ateitį į jo kabinetą, užsirašyti operacijai. Gerai, kad jos neteko ilgai laukti“, – priduria G.Žemaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Gerda Žemaitė su sūnumi
Asmeninio albumo nuotr./Gerda Žemaitė su sūnumi

G.Žemaitė pasakoja, kad berniukui operacijos metu cista buvo pašalinta sėkmingai. O ir ligoninėje Gerda ir Nikolai ilgai neturės užsibūti – rytoj galės vykti namo.

„Tikrai dėkoju likimui, kad viskas taip susiklostė, nes, jūs tik įsivaizduokite, cista buvo milžiniško dydžio – daugiau nei 20 centimentrų skersmesn, ji buvo pilna kraujo... Tikriausiai dar būtų didėjusi ir, neduok Dieve, jei lauktum ilgiau, galėjo plyšti“, – neslėpdama emocijų kalba žurnalistė.

Savo istorija pasidalijusi Gerda Žemaitė nori atkreipti kitų tėvelių dėmesį. „Kai socialiniuose tinkluose pradėjau dalintis savo istorija, labai daug mamų nuvedė savo mažylius tyrimams. Ačiū Dievui, visos, kurios nuvedė pas gydytojus, man parašė, kad viskas jų vaikams gerai, kad reikia tik susitvarkyti mitybą. Bet man svarbu apie tai kalbėti, kad tik žmonės atkreiptų dėmesį į taip nekaltai atrodantį išpūsta pilvuką. Juk būna net tokių, kurie sako, kad išpūstas vaiko pilvukas yra normalu. Juk visų vaikų pilveliai atsikišę“, – portalui Žmonės.lt sako pašnekovė.

Pokalbio metu G.Žemaitė nepraleidžia galimybės padėkoti ir Kauno klinikų medikams.

„Beprotiškai noriu padėkoti gydytojams, vaikų chirurginio skyriaus personalui. Jie nuostabūs, taip šiltai bendrauja su vaikais, taip apipila dėmesiu. O chirurgui Artūrui Kildai, rodos, net nėra tinkamų žodžių padėkoti. Jis tikrai yra auksinių rankų specialistas, atsidavęs kiekvienam savo pacientui“, – šypsosi G.Žemaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką