Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 11:59

Martinavičių byloje – sumaištis: liudytojas nežino, kodėl buvo iškviestas, nukentėjusioji neatvyko

Natalija Martinavičienė ir Sigitas Martinavičius
15min.lt koliažas / Natalija Martinavičienė ir Sigitas Martinavičius

Paskutinę žiemos dieną Kauno apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje smurtu prieš savo žmoną – papuošalų kūrėją Nataliją Martinavičienę (40 m.) – kaltinamas 50-metis verslininkas Sigitas Martinavičius. Kovo 15 d. numatytame antrajame teismo posėdyje turėjo būti apklausta dalis liudytojų, tačiau į bylos nagrinėjimą neatvyko nukentėjusioji – Natalija susirgo.

Ankstų penktadienio rytą į Kauno apylinkės teismą rinkosi smurto prieš N.Martinavičienę bylos liudytojai. Vienas jų, pakalbintas 15min žurnalistės, teigė nepažįstantys nė vienos bylos šalies. Net nežino, kodėl buvo iškviestas į teismą.

„Gavau šaukimą ir tiek. Sužinosiu tik posėdyje, kodėl iškvietė“, – tikino liudytojas.

Pirmajame teismo posėdyje prieš keletą savaičių parodymus davė N.Martinavičienė. Apklausa užtruko apie 1,5 val. Paklaustas, ar tuomet išgirdo naujų detalių, S.Martinavičius prieš penktadienio teismo posėdį atsakė, kad apie visus tariamus smurto epizodus buvo daug melo ir kūrybos.

„Daug primeluota, daug prikurta. Praeitame posėdyje Natalija tame mele skendo. Painiojosi. Prieštaravo parodymai, ji juos keitė. Pirmajame teismo posėdyje išgirdau daug naujų detalių, kurios prieštarauja ankstesniems parodymams“, – 15min penktadienį tikino kaltinamasis.

Paprašytas pakomentuoti, kokie liudytojai yra iškviesti į posėdį, verslininkas įvardijo ir savo įmonės darbuotojas, kurios matė praėjusių metų rugsėjį darbovietėje įvykusį konfliktą.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Sigito Martinavičiaus byla
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Sigito Martinavičiaus byla

„Prokuroras kvietė mano įmonės darbuotojas dėl ketvirto epizodo, kuris buvo rugsėjį. Paliudys, kaip iš tikrųjų buvo. Kokie iš Natalijos pusės liudytojai iškviesti? Jos sūnus iš pirmosios santuokos ir draugė. Draugė teigė, kad jai Natalija buvo atsiuntusi nuotrauką su kažkokia mėlyne“, – atsakė S.Martinavičius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Martinavičiai policijoje praleido 5 valandas: „Pareigūnus iškvietė konfliktą matę kolegos“

Jei nukentėjusioji, anot jo, jį šmeižia ir meluoja, ar nežada verslininkas, pasibaigus šiai bylai, kreiptis į teismą dėl šmeižto, garbės ir orumo įžeidimo?

„Žiūrėsim, kokį sprendimą priims šis teismas. Šiaip tai – taip. Mes skyrėmės ir aš galėjau išsiskirti, prisipažinti čia ir tas turtas, dalybos kitaip būtų. Aš čia nenusileidau ir byla nuėjo į teismą. Nemanau, kad byla užsitęs ilgai. Tokie melai yra įrodomi gana greitai“, – teigė jis.

Naujoji žmona skaito bylos medžiagą

Praėjusių metų lapkritį spėjęs išsiskirti su Natalija (skyrybų procesas teisme truko apie pusmetį), S.Martinavičius Balio saloje vedė trečią kartą. Jo naujoji sutuoktinė – perpus jaunesnė Edita Rupeikaitė (26 m.).

Asmeninio albumo nuotr./Sigito Martinavičiaus ir Editos Rupeikaitės vestuvės Balyje
Asmeninio albumo nuotr./Sigito Martinavičiaus ir Editos Rupeikaitės vestuvės Balyje

Paklaustas, kaip visą šią istoriją vertina jo dabartinė mylimoji, ar nesvarstė jo palaikyti teisme, S.Martinavičius paaiškino, kad žmona žino istoriją, skaito teismo medžiagą.

„Nuo pat draugystės pradžios papasakojau, kad yra tokia situacija. Sudėtinga gyventi. Norėtųsi laimingai gyventi. O dabar trukdžiai didžiuliai“, – teigė jis.

Namą, kuriame gyvena N.Martinavičienė, jis tikina uzufrukto teise palikęs vaikams, iki jiems sukaks 18 metų.

„Ir aš ten nesiruošiu eiti. Jokia kardomoji priemonė (nesiartinti prie buvusios žmonos, – aut. past.) man šiuo metu nėra paskirta. Dėl vaikų lankymo yra šiokių tokių problemų. Natalija šiek tiek riboja matymąsi su jais, bet išsispręsim. Vaikai yra pakankamai dideli. Ar nesijaučia jie kaip papuolę tarp dviejų ugnių? Nežinau, kas vyksta Natalijos namuose, iš mano pusės nėra jokių ugnių. Vaikai nekišami į šią istoriją visiškai“, – patikino verslininkas.

Nukentėjusioji susirgo

Penktadienį suplanuotas antrasis teismo posėdis neįvyko, nes nepasirodė nukentėjusioji N.Martinavičienė. Jos advokatas komentuoti situaciją 15min žurnalistei atsisakė.

„Dėl ligos nepasirodė. Teismas prašys pateikti tinkamus ligos įrodymus, nes dabar atsiuntė nepakankamą“, – išėjęs iš teismo posėdžių salės paaiškino S.Martinavičius.

Kitas posėdis šioje byloje numatytas balandžio 3 d.

Ar išties N.Martinavičienės parodymai, kaip teigė kaltinamasis, skiriasi, 15min paklausė bylą kuruojančio prokuroro. Šis nedaugžodžiavo: „Nukentėjusiosios parodymai visiškai nuoseklūs. Kaltinamasis – žmogus, kuris mėgsta žaisti žodžiais, dalyvauti viešajame gyvenime. Teismas vyksta dėl keturių smurto epizodų: du fiksuoti 2016 m. ir du 2018 m. Liudytojų yra apie 10.“

Istorijos pradžia

Apie dvi bylas – skyrybų ir baudžiamąją – N.Martinavičienė 15min užsiminė dar praėjusių metų pavasarį. Moteris prisipažino, kad kone visą santuokos su S.Martinavičiumi laiką ji kentė smurtą, kol galiausiai 2018-ųjų balandį trūko kantrybė – kreipėsi į pareigūnus, šie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Dėl pateiktų kaltinimų teismas Sigitui paskyrė kardomąją priemonę ir uždraudė artintis prie nukentėjusiosios.

Netrukus N.Martinavičienė kreipėsi į teismą ir dėl skyrybų, priežastimi nurodė sutuoktinio smurtą. Teismas juodu oficialiai išskyrė lapkričio mėnesį.

Vis dėlto santykiuose padėjus tašką, buvusių sutuoktinių vargai nesibaigė. Tyrimą pradėjusiems pareigūnams surinktų duomenų užteko, kad smurto prieš N.Martinavičienę byla būtų perduota teismui.

Verslininkui Sigitui Martinavičiui pateikti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį: „Fizinio skausmo sukėlimas arba nežymus sveikatos sutrikdymas“. Už tai kaltinamajam gresia viešieji darbai, areštas, laisvės apribojimas arba jos atėmimas iki 2 metų. Kaltinamasis savo kaltę neigia, parodymus pageidavo duoti išklausęs visų liudytojų pasisakymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką