Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 lapkričio 23d. 12:01

Šiaulių prokuratūra laikosi savo pozicijos: Sandra Grafinina yra negyva, nors įtariamųjų nėra

Nigelas Westas, Sandra Grafinina
Alvydo Januševičiaus, asmeninio albumo nuotr. / Nigelas Westas, Sandra Grafinina
Šiaulių prokurorė Jūratė Tamašauskienė priėmė sprendimą Sandros Grafininos sutuoktiniui Nigelui Westui nutraukti visus įtarimus. Anot prokurorės, nepakako duomenų, kad byla galėtų keliauti į teismą. Tiesa, ir toliau laikomasi pozicijos – nėra duomenų, kad „Olialia“ pupytė būtų gyva.

15min primena, kad N.Westo gynėjas ne kartą kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą dėl įtarimų panaikinimo. Visgi paskutinį kartą, šių metų gegužę, prašymas atmestas nurodant, kad duomenų buvusį dingusios moters vyrą įtarti galimu nužudymu užtenka.

Vis dėlto po pusės metų viskas apsivertė aukštyn kojomis. Susisiekus su J.Tamašauskiene, ji patvirtino, kad šiuo metu byla yra sustabdyta, o įtarimai panaikinti. Kardinaliai pasikeitusią situaciją prokurorė aiškina tuo, kad pavasarį buvo numatyti tam tikri veiksmai, kuriuos atlikus nesulauktas toks atsakymas, kurio galimai tikėtasi.

Žinoma, vos atsiradus naujų duomenų ar prireikus atlikti kokius nors veiksmus, byla gali būti vėl atnaujinta.

„Prie bylos gali būti grįžtama ir po metų ar anksčiau“, – 15min pasakojo J.Tamašauskienė.

Prokuratūros nuotr./Prokurorė Jūratė Tamašauskienė
Prokuratūros nuotr./Prokurorė Jūratė Tamašauskienė

Paklausus, ar nuo gegužės mėnesio buvo toliau renkami kokie nors nauji duomenys, kurie leistų bylai keliauti į teismą, prokurorė sakė, kad tai buvo daroma nuolat. O kai N.Westo advokatas kreipėsi į teismą dėl to, kad byla nejuda į priekį, teismas atliko tyrimą ir patvirtino – ji vietoje nestovi.

„Aš duomenų ir veiksmų tikrai negalėčiau atskleisti, tyrimas vyko, kol aš priėmiau tokį sprendimą (nutraukti įtarimus N.Westui – aut.past.). Taip padaryti buvo nuspręsta surinkus visą medžiagą ir įvertinus, kokie veiksmai buvo atlikti, kas dar bus gaunama. Čia nereikėjo nei prašymo, nieko“, – 15min teigė J.Tamašauskienė.

Kokios yra esminės problemos ir kodėl tyrimas negali keliauti į teismą, Šiaulių prokurorė pasakyti negali.

„Ne visą laiką viskas gali būti greitai ištiriama. Kiekvienas atvejis individualus“, – teigė J.Tamašauskienė.

15min paklausta, ar jautė kokį nors spaudimą, kuris galimai turėjo įtakos jos tokiam nutarimui, Šiaulių prokurorė tik nusijuokė: „Žinoma, ne, dar to betrūko.“

J.Tamašauskienės teigimu, šiuo metu byloje taip pat nėra naujų asmenų, kuriems būtų galima pateikti įtarimus. Duomenų, kad moteris yra gyva, prokuratūra taip pat neturi.

„Aš negaliu jums pasakyti, ar ji gyva. Tokių duomenų aš neturiu. Tyrimas buvo atliekamas dėl galimo nužudymo. Versija, kad ji gali būti išvykusi ar kad kažkas su ja kito gali būti atsitikę, tai irgi buvo tikrinama, tačiau nepasitvirtino. Ji nėra rasta“, – sakė Šiaulių prokurorė.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./N.Westas atvesdinamas į teismo posėdį
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./N.Westas atvesdinamas į teismo posėdį

Taigi, pagrindinė versija, anot J.Tamašauskienės, S.Grafininos dingimo byloje, lieka moters nužudymas: „Kai gausime naujų duomenų, galėsime apie tai pakalbėti. Nuo pat bylos iškėlimo nebuvo duomenų, patvirtinančių, kad ji yra gyva. Tyrimas dėl nužudymo buvo pradėtas pagrįstai.“

Paklausus, kodėl tuomet tyrimas nutrauktas vieninteliam šios bylos įtariamajam N.Westui, J.Tamašauskienė tik pakartojo – surinkus visus duomenis, jų neužteko, kad byla būtų perduota į teismą.

15min primena, kad liepos 17 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi buvusios „Olialia pupytės“, Didžiojoje Britanijoje gyvenančios S.Grafininos sesuo ir pranešė, kad nuo praėjusių metų liepos 1 d., kai S.Grafinina turėjo grįžti į Lietuvą, negali su ja susisiekti. S.Grafininos paieška paskelbta visoje Šengeno zonoje.

S.Grafininos septynių mėnesių dukra tuo metu buvo Lietuvoje, tačiau birželio 27 dieną buvo gautas pranešimas, kad ji yra nesaugioje aplinkoje. Į vietą atvažiavus vaikų teisių specialistams ir policijai, šis pranešimas pasitvirtino.

Tą pačią dieną skubos tvarka mergaitė buvo paimta iš nesaugios aplinkos ir apgyvendinta Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Dukrą Nigelas Westas atgavo rugpjūčio pradžioje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:01
25:57
07:19

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką