Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 28d. 18:07 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 28d. 22:12

Sostinės Katedros aikštėje įžiebta siurrealistinė Kalėdų eglė: pretenduoja tapti gražiausia Europoje?

Šventinė nuotaika jau atkeliavo ir į Vilnių. Lapkričio 28-ąją sostinės Katedros aikštėje įžiebta pagrindinė miesto puošmena – veidrodinė žaliaskarė. Tiesa, šiais metais ypatingas ir įžiebimui skirtas renginys, jo tiesioginę transliaciją žiūrovai stebėjo per televiziją bei socialinius tinklus. Nepaisant to, aikštėje šurmuliavo visai nemažai žmonių.

Vilniaus Katedros aikštėje ką tik įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė. Šiemet ji – lyg siurrealistinis paveikslas, kurio transformacijos įtraukia ir pasakoja savitą kalėdinę istoriją, atveria viduje slypinčią staigmeną. Atidžiai įsižiūrėję pamatysite, kad sujungus nuo centrinės eglės dalies žaismingai atitrūkusias keturkampes dalis, galima išvysti dar vieną 12 metrų skersmens eglės figūrą.

Kalėdų eglė Katedros aikštėje – moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio spalvinga kompozicija. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia net 6000 natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Katedros aikštėje nušvito pagrindinė šalies eglė:

„Šios eglės idėją nešiojausi keletą metų, tik ji laukė tinkamo meto išsiskleisti ir būti pristatyta. Įvairiose srityse ryškiomis transformacijomis pažymėti šie metai kiek primena prieš šimtą metų kilusį siurrealizmą. Nejučiomis jis nulėmė kūrybinius procesus ir pažadino norą keisti sostinės eglės formą bei sukurti nenuspėjamą, šiuolaikišką ir kartu autentišką kalėdinės eglės instaliaciją.

Ji kitokia, nei jos pirmtakės – ji transformavosi ir „išėjo“ už savo ribų. Eglės koncepcija atspindi šiuolaikinių technologijų progresą, pokyčius visuomenėje, žmonių skirtumus, judėjimą, miestų gyvenimą ir plėtrą, išryškina Vilnių kaip šiuolaikišką ir dinamišką miestą“, – pasakoja „Švenčių studijos“ atstovas, Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Išreikškite savo nuomonę apklausoje:

Ši Kalėdų eglė stebina ne tik išore ne mažiau įspūdingas ir jos vidus. Eglės konstrukcijų išdėstymas atveria kelias veidrodžiais spindinčias erdves, o instaliacijos viduje laukia staigmena, kuri yra visiškai priešinga išorės įvaizdžiui.

Čia pasitinka klasikinė, senovinėmis puošmenomis išdabinta gyva eglutė, kuri sukuria jaukią Kalėdų namuose atmosferą. Lyg kelionėje laiku perkelia į praėjusį šimtmetį, primeną senąsias tradicijas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus Kalėdinė eglė 2020
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus Kalėdinė eglė 2020
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus Kalėdinė eglė 2020
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus Kalėdinė eglė 2020

Vilnius šiemet eglei išleido apie 95 tūkst. eurų, miesto papuošimams – apie 180 tūkst., o „Kalėdos sostinėje“ programai skirta 280 tūkst. eurų.

25 skirtingų sričių specialistai beveik pusmetį ieškojo šios neįprastos eglės techninių sprendimų, ruošėsi gamybai. O pats eglės kompozicijos montavimas, kuriuo rūpinosi 10 žmonių, užtruko apie 2 savaites.

Vilniaus Kalėdų eglę įžiebęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino vilniečius ir miesto svečius ir pabrėžė, kad toks sprendimas šių dienų aktualijose yra itin tinkamas.

Vaizdo transliacija iš Katedros aikštės:

Siurreali eglė – pačiu laiku, nes kai realybė tampa pernelyg dygliuota ir sudėtinga, išsigelbėjimas slypi mūsų visų kūrybiškume, vaizduotėje. Švęskime šias Kalėdas skirdami jas atradimams ir pažinimui. Kai negali skirti pasimatymo mieste, skirk pasimatymą miestui!“ – sveikino meras.

Televizijos ir aikštėje susirinkusius žiūrovus sveikino tikras Kalėda ir renginio vedėjai – Mindaugas Stasiulis bei Renata Šakalytė-Jakovleva, o žiūrovams pasirodymus dovanojo atlikėjai Jurijus Veklenko, Inga Jankauskaitė, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Vidas Bareikis, o „G&G Sindikatas“ pristatė naują, specialiai Vilniaus miestui Kalėdų eglės įžiebimo proga sukurtą dainą „Kalėdos“.

Kalėdų eglė stebins ir šventinę nuotaiką kurs iki pat sausio 7 d. Antroji eglė gruodžio 5 d. nušvis ir Rotušės aikštėje.

Kadangi eglutės žiebimą buvo galima stebėti ne tik virtualiai, bet ir realiai, aikštėje susirinko minia žmonių. Tai nepraslydo pro akis tų, kurie, kaip rekomenduojama, renginį sekė nuotoliniu būdu.

Socialiniuose tinkluose buvo pradėti kelti klausimai apie tai, kaip Kalėdų dvasios išsiilgusių žmonių elgesys esą čia bus peržengęs visuotinio susitarimo vengti kontaktų ribas.

Kalėdos sostinėje šiemet bus kitokios

Pandemija šiemet gerokai pakeis kalėdinę sostinės dvasią. Vilniuje atšaukta didžioji dalis planuotų kalėdinių renginių ir atrakcijų, tačiau žadama gatvėse daugiau puošybos elementų, šviesos dekoracijų.

Atsisakyta tradicija tapusių Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero. Kalėdų miesteliai irgi šiemet neišdygs aikštėse – jie keliasi į internetą.

Vilniečiai ir miesto svečiai, atvykę pasigrožėti Kalėdų egle, kaip ir kitose viešose erdvėse, kviečiami elgtis atsakingai – nesibūriuoti, dėvėti veido kaukes bei laikytis saugaus bent 2 metrų atstumo vieniems nuo kitų.

Vilnius kviečia saugoti save ir aplinkinius, pasitikti šventes optimistiškai ir jaukiai arčiau namų!

TAIP PAT SKAITYKITE: „Cukrinė“ eglė nušvito Kauno Rotušės aikštėje: saldų įžiebimą lydėjo griausmingi fejerverkai

TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžyje eglę žiebęs Kalėdų Senelis prašė nepamiršti uždegti ir širdžių

TAIP PAT SKAITYKITE: Raudondvaryje – jau Kalėdos: įžiebta eglė, įspūdingas dekoracijas papildė ir povas

TAIP PAT SKAITYKITE: Visaginas įžiebė išmanią Kalėdų eglutę: lemputės mirksės pagal pasirinktą dainą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką