Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 6d. 11:12 , Atnaujinta: 2015 rugpjūčio 6d. 12:53

Naujos kibirkštys „VP grupėje“: „Vilniaus prekyba“ kviečiasi VMI, M.Marcinkevičius tai vadina blefu

Mindaugas Marcinkevičius ir Nerijus Numavičius
15min nuotr. / Mindaugas Marcinkevičius ir Nerijus Numavičius karo kirvio užkasti veikiausiai neketina

Kibirkštys vadinamojoje „VP grupėje“ nesiliauja. „Vilniaus prekyba“ atsikerta į vieno iš mažesniųjų grupės akcininkų Mindaugo Marcinkevičiaus pareiškimus apie galimą mokesčių slėpimą.

„Šią savaitę viešojoje erdvėje pasirodė nemažai klaidinančios ir melagingos informacijos apie UAB „Vilniaus prekyba“. Vienai didžiausių lietuviško kapitalo įmonių buvo mesti kaltinimai dėl neva nesumokėtų mokesčių.

Griežtai atmetame bet kokius kaltinimus mokesčių vengimu tiek Lietuvoje, tiek bet kurioje kitoje šalyje, kurioje grupės įmonės vykdo veiklą. Siekdami išsklaidyti visus įtarimus dėl UAB „Vilniaus prekyba“ mokamų mokesčių šiandien mes kreipėmės į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), prašydami inicijuoti įmonės mokestinį patikrinimą“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame „Vilniaus prekybos“ pranešime.

„Vilniaus prekyba“ žada visokeriopą bendradarbiavimą su VMI, o M.Marcinkevičiaus veiksmus vadina bandymu išsimušti geresnes pasitraukimo iš „VP grupės“ sąlygas.

„UAB „Vilniaus prekyba“ visada bendradarbiavo ir bendradarbiaus su kontroliuojančiomis institucijomis, taip pat ir mokesčių inspektoriais, visose šalyse, kuriose vykdo veiklą. Esame pasirengę pateikti visus dokumentus, kurie išsklaidys net menkiausias abejones dėl mūsų įmonių veiklos teisėtumo ir skaidrumo.

Dar kartą pabrėžiame, kad viešai išsakytus vertinimus ir kaltinimus mūsų bendrovių atžvilgiu vertiname kaip vieno grupės akcininkų agresyvaus pasitraukimo iš šio verslo strategijos dalį“, – tvirtina „Vilniaus prekyba“.

VMI subūrė ekspertų komandą

Ketvirtadieni VMI informavo, kad institucijoje suburta profesionaliausių ekspertų iš skirtingų padalinių komanda, kuri tiria galimas mokesčių vengimo schemas vienoje didžiausių verslo grupių Lietuvoje.

VMI pažymi, kad agresyvaus mokesčių planavimo ir vengimo schemos, kuriomis bando naudotis didžiosios pasaulio kompanijos ir jų akcininkai, mokesčių administratoriams yra pažįstamos.

„Komanda tikrina gautą informaciją ir bendradarbiaus su užsienio šalių partneriais, siekiant išsiaiškinti tikrąjį schemų turinį“, – rašoma pranešime spaudai.

„VMI niekada nedalyvavo ir nedalyvaus verslo partnerių konfliktuose bei niekada nebus įrankiu, kuriuo galėtų naudotis akcininkai kovoje su konkurentais, tačiau gauta informacija dėl galimo mokesčių vengimo jau pradėta analizuoti ir VMI skiria didžiules pajėgas išsiaiškinti ar veikla buvo vykdoma skaidriai, vadovaujantis Lietuvoje ir užsienio šalyse galiojančiais teisės aktais“, – cituojamas VMI prie FM viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas. 

VMI pažymi, kad agresyvaus mokesčių planavimo ir vengimo schemos, kuriomis bando naudotis didžiosios pasaulio kompanijos ir jų akcininkai, mokesčių administratoriams yra pažįstamos. „VMI pasinaudos pasauline mokesčių administratorių praktika tiriant visą gautą informaciją ir analizuojant schemas. Mokesčių mokėtojų veiksmuose nustačius finansinių nusikaltimų požymių VMI bendradarbiaus su FNTT, siekiant maksimaliai pasinaudoti kontroliuojančių institucijų kompetencijomis“, – žada įstaiga.  

M.Marcinkevičius: tai dūmų uždanga

Į „Vilniaus prekybos“ pareiškimą netruko sureaguoti ir M.Marcinkevičius. 15min.lt perduotame verslininko komentare teigiama, esą kreipimasis į VMI tėra „dūmų uždanga“.

„Šis žingsnis – tik dūmų uždanga. Ne kartą esu teigęs, kad pačios įmonės inicijuoti mokestiniai patikrinimai buvo naudojami kaip viena iš priemonių vengti mokesčių. Nereikia pamiršti, kad mokesčiai optimizuojami visos grupės mastu, todėl vienos iš įmonių tyrimas vargu ar atskleis tikruosius faktus. Tikiuosi, kad VMI įsigilins į jiems pateiktą informaciją ir kompleksiškai ištirs visos grupės veiklą“, – teigia M.Marcinkevičius.

Anksčiau, kalbėdamas apie galimą mokesčių vengimą „VP grupėje“, verslininkas kreipimusis į VMI įvardijo kaip vieną iš veiklos metodų.

Anksčiau, kalbėdamas apie galimą mokesčių vengimą „VP grupėje“, verslininkas kreipimusis į VMI įvardijo kaip vieną iš veiklos metodų.

„Tai yra įmanoma tokiu būdu: įmonės ir fiziniai asmenys mokesčių nemoka nuo 3 iki 5 metų. Tada dirbtiniu būdu VMI pasiprašoma mokestinio patikrinimo. Jo metu, radus formalių pažeidimų, su mokesčių administratoriumi yra vedamos derybos, kurių pabaigoje pasiūloma susimokėti baudą, ir taip visam laikui uždaromas mokestinis periodas. Suderėtų mokesčių dydis dažniausiai būna apie šimtą tūkstančių litų, tačiau to laikotarpio mokestinės pajamos gali siekti ir milijardą“, – teigė M.Marcinkevičius.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mindaugas Marcinkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mindaugas Marcinkevičius

Primename, jog M.Marcinkevičius 15min.lt pareiškė, jog jis ir kiti „VP grupės“ nariai 2004-2014 m. galimai išvengė mokesčių už 720 mln. Lt. Su tokiais skaičiavimais kategoriškai nesutinka tiek Nerijus Numavičius, tiek kitas „VP grupės“ partneris Ignas Staškevičius. N.Numavičius taip pat užsimena paduosiantis M.Marcinkevičių į teismą dėl jo pareiškimų.

Savo ruožtu, VMI teigia atidžiai stebinti „VP grupės“ veiklą, bet pabrėžia nenorinti tapti žaidėja akcininkų vidiniame kare.

Į žinias reaguoja ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji ketvirtadienį pareiškė, jog VMI turi „atkreipti papildomą dėmesį“ į informaciją apie „VP grupę“. Galimą mokesčių slėpimą šalies vadovė pavadino „ir valstybės, ir mūsų žmonių apiplėšimu“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką