Tiesiogiai
2022 11 25, 19:00

3 itališki patiekalai pagal šefą F.Meschino: prireiks vos kelių ingredientų

Vis labiau žiemą primenantis lapkritis įkvepia jaukiems vakarams namuose su artimaisiais. Pokalbiai ir gardi vakarienė – kas galėtų būti maloniau? Virtuvės šefas Federico Meschino kviečia kelioms gardžioms akimirkoms nusikelti į Italiją, stebinančią puikiais ir populiariais miltiniais patiekalais, rašoma bendrovės „Malsena“ pranešime žiniasklaidai.
Federico Meschino ir jo gaminti patiekalai
Federico Meschino ir jo gaminti patiekalai / Asmeninio albumo nuotr.

Virtuvės šefas F.Meschino save vadina maisto mylėtoju ir teigia, kad meilę kulinarijai atrado jau vaikystėje, nes tai reiškė ne tik skanią vakarienę, bet ir laiką, praleistą kartu su šeima.

„Nuo vaikystės mėgau gerą maistą. Kaip ir daugelyje italų šeimų, gaminti išmokau iš savo senelių. Augdamas visada turėjau draugų, kurie domėjosi maistu, o tai paskatino lankytis restoranuose ir ragauti vis naujų patiekalų, pasineriant į gastronomines keliones. Atsivežiau savo meilę maistui į Lietuvą ir būtent čia nusprendžiau gilintis į kulinarines šalies tradicijas bei atnešti ko nors savito“, – pasakoja F.Meschino.

Federico Meschino
Federico Meschino

Pasak virtuvės šefo, visos populiariosios pasaulio virtuvės yra kilusios iš ūkininkų kultūros – tradiciniai patiekalai atspindi tai, ką „žemė“ duoda įvairioms tautoms.

„Pavyzdžiui, lietuviška virtuvė sukasi aplink keletą pagrindinių ingredientų, kurie puikiai tinka šaltesnėms dienoms, nes pats maistas yra gana riebus. Kadangi tai gerokai skiriasi nuo mano gimtinės kulinarijos tradicijų, man iš pradžių buvo sunku suprasti lietuvišką virtuvę. Tačiau, prabėgus laikui, įsigilinau į tai, ką ir kaip valgo lietuviai, ką tinka ragauti besikeičiant sezonams“, – sako jis.

Kartu smagiau

Virtuvės šefas džiaugiasi galintis savo tradicijomis ir iš kartos į kartą perduodamais receptais pasidalinti ir su lietuviais. O sugalvoti patiekalus, kuriems reikia tik 5 pagrindinių ingredientų, nebuvo iššūkis, kadangi daugelis itališkų patiekalų gaminami iš bazinių produktų. Anot jo, geram rezultatui nebūtinas ilgas pirkinių sąrašas ar įmantrios gamybos technikos.

„Lietuvoje galima rasti daugybę aukštos kokybės ingredientų, tad pagaminti čia įmanoma beveik viską. Lietuviški miltai nenusileidžia pagamintiems šiltuose regionuose, tad iš jų ruošti itališkus patiekalus – vienas malonumas. Tačiau prieš gaminant tradicinius itališkus receptus svarbu išsiaiškinti, kokią miltų rūšį reikia naudoti.

Asmeninio albumo nuotr. /Tešla
Asmeninio albumo nuotr. /Tešla

Pavyzdžiui, makaronų gamybai aš rinkausi šviesius speltų miltus dėl juose esančio didesnio skaidulų kiekio. O kietagrūdžių kviečių miltus rinkausi itališkai duonelei ir duonos lazdelėms dėl to, kad jie kepiniams suteikia apetitą žadinantį gelsvą atspalvį ir išlaiko traškumą. Prieš gamindami patiekalą pasidomėkite ir įsigilinkite, kokie miltai tiks labiausiai“, – pataria virtuvės šefas.

Gilinkitės į virtuvės paslaptis ir niekada nenustokite mokytis.

Pradedantiesiems kulinarams F.Meschino pataria mėgautis procesu: „Atsimenu, kad vaikystėje močiutė su mama gamindavo makaronus ir mes, vaikai, padėdavome joms atraitotomis ir miltuotomis rankovėmis – tai buvo smagiausiai praleistas laikas su šeima. Todėl tiems, kurie į kulinarijos keliones dar tik žengia, visada patariu pasikviesti į kompaniją mamą, močiutę ar draugą – juk procesas kur kas smagesnis mokantis ir bandant drauge. Gilinkitės į virtuvės paslaptis ir niekada nenustokite mokytis. Kulinarijos menas yra begalinis, kiekvieną dieną galima išmokti ko nors naujo!“

Ieva Jūra nuotr./Federico Meschino
Ieva Jūra nuotr./Federico Meschino

Virtuvės šefas F. Meschino dalijasi 3 klasikiniais itališkais receptais. Patiekalams pagal juos pagaminti reikės vos kelių bazinių ingredientų. Juos lengvai atrasite savo namuose. Pirmasis receptas nukels į Šiaurės Italiją, kurioje gimė ypatingos formos Trofie makaronai.

Trofie makaronai su pesto padažu

Ingredientai:

makaronams:

 • 400 g šviesių „Spelta“ kvietinių miltų;
 • 1 valg. šaukšt. alyvuogių aliejaus;
 • žiupsnelis druskos;
 • 180 g šilto vandens.

pesto padažui:

 • pusė česnako;
 • 20 g kedro riešutų;
 • žiupsnelis druskos;
 • 75 g baziliko lapelių;
 • 10 g pekorino sūrio;
 • 40 g parmidžano sūrio;
 • 65 ml alyvuogių aliejaus.

Gaminimas:

1. Į didesnį dubenį suberkite miltus, įmaišykite valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus ir žiupsnelį druskos. Palengva įpilkite šilto vandens ir rankomis minkykite tešlą tol, kol ji taps vientisa. Palikite pastovėti apie 30 min., o tada rankomis formuokite makaronus. Pirmiausia nedidelį tešlos gabalėlį paimkite į ranką ir suvyniokite delnu. Paskutiniu judesiu uždėkite delną ant tešlos „virvelės“ ir judinkite ranką įstrižai atgal. Taip makaronams suteiksite klasikinę Trofie formą.

2. Paruoškite pesto padažą. Į mažesnį dubenėlį įdėkite česnaką, įberkite kedro riešutus, pagardinkite žiupsneliu druskos ir viską susmulkinkite trintuvu. Į sutrintą masę įdėkite baziliko lapus, įpilkite 65 ml alyvuogių aliejaus ir vėl susmulkinkite. Įberkite sūrį ir dar kartą visą masę sutrinkite.

3. Didesnės talpos puode užvirinkite vandenį, pasūdykite. Įberkite suformuotus makaronus ir virkite apie 3–4 minutes. Išvirusius makaronus nukoškite, suberkite į didelę keptuvę gilesniu dugnu ir sumaišykite su pagamintu pesto padažu.

4. Makaronus rekomenduojama patiekti ne tik su pesto padažu, bet ir su keletu baziliko lapelių.

Asmeninio albumo nuotr. /Makaronai su pesto padažu
Asmeninio albumo nuotr. /Makaronai su pesto padažu

„Grissini“ duonos lazdelės

Su šiuo receptu nusikelsite į Šiaurės vakarų Italiją. „Grissini” – tradicinės duonos lazdelės puikiai papuoš užkandžių stalą. Kartu su sūriais, alyvuogėmis ir užtepėlėmis – skonis nepakeičiamas.

Ingredientai:

 • 400 g „Durum“ kietagrūdžių kvietinių miltų;
 • 5 g druskos;
 • 200 g šilto vandens;
 • 1 valg. šaukšt. cukraus;
 • 3 g sausų mielių;
 • 40 g tyro alyvuogių aliejaus.

Gaminimas:

1. Į didesnį dubenį suberkite miltus, cukrų, įmaišykite alyvuogių aliejaus, įpilkite šilto vandens bei žiupsnelį druskos. Rankomis minkykite tešlą tol, kol ji taps vientisa. Palikite pastovėti apie 90 minučių.

2. Paviršių ant kurio minkysite tešlą pabarstykite miltais ir suformuokite stačiakampio formos „blyną“. Apšlakstykite ir ištepkite alyvuogių aliejumi, pabarstykite miltais bei leiskite pastovėti apie 10 minučių.

3. Tešlą supjaustykite 5 centimetrų pločio juostelėmis. Kiekvieną juostelę paimkite į rankas ir formuokite spiralę – vieną ranką sukant prieš laikrodžio, kitą – pagal laikrodžio rodyklę.

4. Suformuotas juosteles dėkite į orkaitę ir kepkite 150 laipsnių temperatūroje apie 40 minučių.

5. Atkreipkite dėmesį, kad duonos lazdelės smarkiai neparuduotų. Išėmus lazdeles pabarstykite druska. Prieš valgant „Grissini“, palaukite apie 10 minučių, leiskite joms atvėsti.

Asmeninio albumo nuotr. /Itališkos lazdelės „grissini“
Asmeninio albumo nuotr. /Itališkos lazdelės „grissini“

Tradicinė fokačija

Fokačija – tai itališka duonelė, kai kur vadinama baltąja pica, išsiskirianti ne tik savo forma, bet ir pirštais suformuotomis duobutėmis. Ingredientų kiekis skirtas 30x40cm skardoje.

Ingredientai:

įmaišalui:

 • 150 g „Durum“ kietagrūdžių kvietinių miltų;
 • 150 ml kambario temperatūros vandens;
 • 3 g sausų mielių.

tešlai:

 • 500 g „Durum“ kietagrūdžių kvietinių miltų;
 • 350 ml kambario temperatūros vandens;
 • 4 g sausų mielių;
 • pusės valg. šaukšt. druskos;
 • 30 ml tyro alyvuogių aliejaus;
 • 1 valg. šaukšt. medaus.

viršui:

 • 25 ml tyro alyvuogių aliejaus;
 • 50 ml vandens;
 • 1 valg. šaukšt. druskos.

Gaminimas:

1. Gamindami įmaišalą, į didesnį dubenį suberkite miltus, įpilkite šilto vandens bei mielių. Dubenį uždenkite maistine plėvele ir palikite pastovėti 2 val.

2. Tešlos gamybai paimkite didesnį dubenį, į jį įdėkite įmaišalą, įberkite miltų, mielių, palengva maišykite. Į masę įmaišykite medų, įpilkite vandens, įberkite druskos ir viską išmaišykite.

3. Tešlos masę išimkite iš dubens, padėkite ant stalo ir viduryje tešlos suformuokite duobutę. Į duobutės vidų įpilkite alyvuogių aliejaus ir dar kartą išminkykite tešlą. Ją įdėkite į dubenį. Viską uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite stovėti dar 2 val.

4. Kepimo skardą ištepkite aliejumi, įdėkite tešlą ir leiskite pastovėti dar 30 min. Tešlą tolygiai paskirstykite per visą skardos paviršių ir pirštais padarykite skylutes.

5. Paruoškite mišinį viršui: į dubenį įpilkite aliejaus, vandens bei druskos ir viską gerai išmaišykite.

6. Paruoštą mišinį viršui tolygiai paskirstykite ant tešlos skardoje, pripildant suformuotas skylutes.

7. Įkaitinkite orkaitę ir kepkite 255 laipsnių temperatūroje 20 min., arba kol duonelė įgaus gintarinį atspalvį.

Asmeninio albumo nuotr. /Duonelė fokačija
Asmeninio albumo nuotr. /Duonelė fokačija

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
10 auksinių patarimų naminės picos kepėjams. Picerijas galėsit pamiršti!
10 auksinių patarimų naminės picos kepėjams. Picerijas galėsit pamiršti!
Testas: ar atpažinsite makaronų rūšį? Manote, kad lengva? Pabandykite!
Reklama
Testas: ar atpažinsite makaronų rūšį? Manote, kad lengva? Pabandykite!
15 geriausių derinių naminės picos viršui. Nesumeskite bet ko!
15min idėja / 15 geriausių derinių naminės picos viršui. Nesumeskite bet ko!
Tai bus drąsiausias receptas, kurį išbandysit: vištų kojos padaže pagal „Bulvių košę“
Tai bus drąsiausias receptas, kurį išbandysit: vištų kojos padaže pagal „Bulvių košę“
Žagarėlius primenantis skanėstas, praturtintas obuoliais. Valgys ir girs visi
Žagarėlius primenantis skanėstas, praturtintas obuoliais. Valgys ir girs visi
Įkyrėjo pusryčių košė? Išbandykit nebrangų avižinių dribsnių ir bananų apkepą
Įkyrėjo pusryčių košė? Išbandykit nebrangų avižinių dribsnių ir bananų apkepą
Greitai ir gardžiai vakarienei – vištienos tempura
Greitai ir gardžiai vakarienei – vištienos tempura
Nidos receptas: itališkas obuolių pyragas iš senos užrašų knygutės
Nidos receptas: itališkas obuolių pyragas iš senos užrašų knygutės
Jautienos kotletai nustebins sultingumu: prireiks vienos paprastos daržovės
Jautienos kotletai nustebins sultingumu: prireiks vienos paprastos daržovės
Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis sausį brango
Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis sausį brango
Pirktinė tešla leis susisukti greit: gardus nesaldus pyragas su kumpiu ir sūriu
Pirktinė tešla leis susisukti greit: gardus nesaldus pyragas su kumpiu ir sūriu
„Iki“ griauna mitus: pigiau – nėra lygu prasčiau
Reklama
„Iki“ griauna mitus: pigiau – nėra lygu prasčiau
Reklama
Valentino dienos dovanos poroms: kaip nustebinti?
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką