Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Patarimai gaminantiems patiekalus iš Tolimųjų Rytų ir ypatingo padažo receptas

Maisto gaminimas namuose sparčiai populiarėja, nemažai žmonių naudoja ne tik išbandytus receptus, bet ir ieško įkvėpimo Tolimųjų Rytų šalių virtuvėse. Tačiau norint valgyti gardžius ir kuo autentiškesnius patiekalus kartais naudinga paklausyti profesionalų patarimų.
Lašiša su „Teriyaki“ padažu
Lašiša su „Teriyaki“ padažu / Vida Press nuotr.

Keliais naudingais pastebėjimais bei ypatingo padažo paslaptimis pranešime žiniasklaidai dalinasi įvairių jūros gėrybių sušius, salotas, sriubas ir kitus patiekalus ruošiantys „Sushi Out“ gamybos meistrai.

Patarimas Nr. 1: naudokite tik pačią šviežiausią žuvį

Šviežia žuvis neturi jokio pašalinio kvapo, jos mėsa standi ir elastinga, o paspaudus pirštu paviršius nedelsiant išsilygina. Be to, kuo žuvis šviežesnė, tuo sunkiau ištraukti jos ašakas. Šviežia žuvies filė turi būti itin sultinga, minkšta, ji jokiais būdais negali būti sukietėjusi.

Svarbu nepamiršti, kad šviežią žuvį ir kitas jūros gėrybes būtina pagaminti ir suvalgyti tą pačią dieną.

Restorano archyvo nuotr. /Šviežia lašiša
Restorano archyvo nuotr. /Šviežia lašiša

Viena iš vertingiausių ir sparčiai populiarėjančių žuvų yra tunas. Šią žuvį galima derinti su įvairiais ingredientais: šparaginėmis pupelėmis, ryžiais, makaronais ir kitomis daržovėmis ar grūdiniais produktais.

Tuno universalumo paslaptis – jis neturi išskirtinio specifinio skonio, todėl lengvai derinamas su daugeliu kitų produktų. Būtinai atkreipkite dėmesį, jei tunas pažaliavęs ar išdžiūvęs, jis jau nebetinkamas vartojimui.

Patarimas Nr. 2: atidžiai tinkitės krevetes

Perkant šviežias nešaldytas krevetes derėtų atkreipti dėmesį į jų spalvą. Ji turėtų būti pilka – kuo krevetės pilkesnės, tuo šviežesnės. Kai krevetės pasensta, išskiria rožinį pigmentą ir jų paviršius įgauna rožinį atspalvį.

Įvairiems patiekalams su krevetėmis meistrai rekomenduoja rinktis šaldytas, nevirtas tigrines krevetes su kiautu, kurių įprastinis dydis 16–20 mm. Kai krevetės namuose verdamos su kiautu, jos išlaiko daugiau savo puikaus skonio.

Krevetės – greitai gendantis produktas. Geriausia jas pagaminti ir suvalgyti tą pačią dieną, o šviežias krevetes rekomenduojama ruošti tądien, kai jos buvo įsigytos. Jeigu šaldytuve palaikytos krevetės tapo rausvos, tai – įspėjamasis signalas, kad jų valgyti jau nepatartina.

Patarimas Nr. 3: nepamirškite klasikinių pagardų

Sojos padažas, imbieras, vasabi – iš Tolimųjų Rytų kilę padažai ir prieskoniai, puikiai tinkantys tiek prie sušių, tiek prie įvairių žuvies patiekalų.

Sojos padažas yra skirtas pagardinti įvairius patiekalus, taip pat naudojamas sureguliuoti sušių sūrumą. Padaže mirkyti reikėtų tik sušio viršutinę dalį, stengiantis, kad ryžiai nesušlaptų ir neprarastų savo sukibimo.

Imbieras pasižymi išskirtiniu, kitus poskonius nustelbiančiu skoniu, tad gaminant šį prieskonį patartina vartoti saikingai. Imbieras taip pat atgaivina skonio pojūčius valgant skirtingų rūšių sušius.

Aštraus skonio japoniškų krienų pasta – vasabi – tinkama tiek prie žuvies, tiek prie mėsos patiekalų. Vasabi išsiskiria antiseptinėmis savybėmis, taip pat, teigiama, pagreitina medžiagų apykaitą.

Vida Press nuotr./Sušiai
Vida Press nuotr./Sušiai

Universalusis „Teriyaki“ padažas – ir žuviai, ir mėsai

Vienas populiariausių padažų, pagardinančių Tolimųjų Rytų patiekalus – „Teriyaki“ padažas, tinkantis ir žuviai, ir mėsai. Nors daugelis jį perkame, tačiau verta išbandyti ir gamintą namuose. Pasirodo, išvirti jį visai nesudėtinga.

Ingredientai:

 • 0,5 l sojų padažo;
 • 0,5 l vandens;
 • 150 g cukraus;
 • 1 kriaušė;
 • 1 obuolys;
 • 1 apelsinas;
 • 100 g baltųjų ridikų;
 • 50 g stambiai pjaustyto imbiero;
 • 1 česnakas;
 • 1 svogūnas.

Gaminimas:

1. Daržoves ir vaisius supjaustyti nemažais gabaliukais. Vaisiai ir daržovės yra šio padažo pagrindiniai ingredientai – kriaušė padažui suteiks tirštumo, o apelsinas citrusinio poskonio.

2. Supjaustytas daržoves ir vaisius apkepti įkaitintoje sausoje keptuvėje. Kepti tol, kol daržovės kiek apdegs. Idealus „Teriyaki“ padažas turi turėti šiek tiek kartumo, kurį suteikia būtent stipriai pakepintos, daržovės ir vaisiai.

3. Apkeptas supjaustytas daržoves ir vaisius sudėti į puodą, įpilti sojos padažo, vandens, cukraus ir virti tol, kol padažas sutirštės. Nukošti ir „Teriyaki“ padažas paruoštas vartojimui.

Vida Press nuotr./Patiekalas su „Teriyaki“ padažu
Vida Press nuotr./Patiekalas su „Teriyaki“ padažu

Dažniausiai daromos klaidos:

 • Netinkamai verdama. Pirmiausia padažas turi užvirti ant didelės ugnies, o po to jį reikia virti ant mažos ugnies, kad palaipsniui nuvirtų, išgaruotų vanduo ir liktų tik pats padažas. Dažnai pasitaiko, kad užverdama ir verdama ant labai stiprios ugnies, greitai išgaruoja vanduo, daržovės nespėja išvirti, o padažas neįgauna savito skonio.
 • Netinkami prieskoniai ir vaisiai ar daržovės. Rekomenduojama nedėti citrinos, ciberžolės ir kitų stiprų skonį turinčių ingredientų. Padažas turėtų būti autentiškas, jame neturėtų dominuoti citrinos ar kito aštraus prieskonio poskonis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius