Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepagražinta realybė: žvaigždžių dietų „stebuklai“

Vokiečių supermodelis Heidi Klum
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vokiečių supermodelis Heidi Klum
Šaltinis: 15min
0
A A

Žiūrėdamos į žymių moterų nepriekaištingas kūno formas, slapčia nuryjame balto pavydo seilę. Kaip joms tai pavyksta? Pasak pramogų pasaulio atstovių, viena iš dailios figūros paslapčių – griežtos dietos. Taip, tai labai veiksminga, tačiau už šio grožio šydo slypi kita – tamsioji – žvaigždžių dietų pusė.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pramogų pasaulio garsenybės – vieši asmenys. Šlovė, pripažinimas, pagyros, apdovanojimai, milijoninės sutartys, aibė reklamų, fotosesijų pasiūlymų... Argi tai neprimena pasakos, vienos jūsų (gal ir ne visų, bet tikrai daugumos) slaptų svajonių? Iš tiesų toks gyvenimas – nepavydėtinas. Sutikite, sunku žymiam žmogui visą laiką elgtis ne tik pavyzdingai, bet ir būti nepriekaištingų kūno formų, kai jį kone visą parą pro savo fotoobjektyvus tikrąja šio žodžio prasme seka įkyrūs ir, atrodo, niekad nepailstantys paparacai. O jų lyg tyčia būna ne vienas ir ne keli. Tad nenuostabu, kad žvaigždės kasdien priverstos rūpintis savo figūra, nes antraip, žiūrėk, netrukus geltonojoje spaudoje ir interneto portaluose ryškiomis didelėmis raidėmis sumirgės skambios ir įžeidžios antraštės: „Ji išstorėjo!“, „Nejaugi ji laukiasi?“ ir t. t.

Iš tiesų nemažai garsenybių laikosi dietų ne savo noru. Kodėl? Jos supančiotos itin griežtų modelių agentūrų, kino ir muzikos studijų sutarčių sąlygų, jų darbo grafikas ar turai po pasaulį sudaromi daugeliui mėnesių į priekį. Pažeisti šį sutarčių punktą garsios asmenybės prisibijo, nes tai reikštų padėti tašką savo karjeroje. Tad nebekyla jokių klausimų, kodėl jos laikosi labai griežtų dietų, kurios, beje, neretai žaloja sveikatą. Vaikydamosi tobulo kūno, pramogų pasaulio žvaigždės sąmoningai badauja. Ypač jos suima save į nagą, kai po poros dienų turi atrodyti nepriekaištingai. Silpnumo jausmas, alkio alpuliai tokiais atvejais – dažnas, tik neafišuojamas reiškinys.

Yra ir dar viena tobulo kūno blogoji pusė – ne visos žvaigždės gali laikytis prie kraštutinumų ribos priartėjusių dietų. Tarp jų yra ir sergančiųjų cukriniu diabetu, kepenų, skydliaukės ar širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, tad griežtos dietos idėja – ne joms. Kokios alternatyvos? Tokiais ypatingais atvejais šou pasaulio moterys šaukiasi dietologų pagalbos, kurie iš dietų jūros joms sudaro tinkamiausią.

O kiek daug prakaito lašų tenka nubraukti toms garsioms dailiosios lyties atstovėms, kurios, tik susilaukusios vaikelio, per trumpą laiko tarpsnį turi priblokšti visuomenę vėl nepriekaištingu kūnu. „Olialia!“ – tesugebame ištarti žiūrėdamos į tokias tobulos figūros moteris. Taip, spoksome į jų nuotraukas su atvėpusiais iš nuostabos žandikauliais, tačiau... ar dažnai pakapstome giliau, kokiais alinančiais keliais pasiekiamas šis įstabus kūniškas rezultatas? Be abejo, internete ir žurnaluose nestinga straipsnių, kuriuose pasaulinio garso lieknos ir šviežiai iškeptos mamytės džiugiai dalijasi savo patirtimi, kaip be didelio vargo ir palyginus menkomis pastangomis greitai grįžo į „pradinę formą“. Tobulas kūnas per 2–4 savaites! Fantastika! Bet... Manote, šie jų žodžiai nuoširdūs ir be kruopelės melo? Žvelkime ir vertinkime tai racionaliu protu: laimė greitai sulieknėti neliejant daug prakaito ir beprotiškai nesistengiant nesunkiai nusišypso gal vienai kitai garsenybei, bet  tikrai ne didžiajai jų daliai.

„Scanpix“ nuotr./Pasaulinio garso atlikėjos Christinos Aguileros figūros metamorfozės
„Scanpix“ nuotr. / Pasaulinio garso atlikėjos Christinos Aguileros figūros metamorfozės

Taip, ir keturiasdešimties metų galima atrodyti lyg dvidešimtmetei, bet be dietos efektas nebus pasiektas. Nors žvaigždžių eskaluojamos „mėgstamos“ ir veiksmingos monodietos, sulčių dietos, kokteiliai iš šviežiai spaustų vaisių ir daržovių naudingi organizmui, jie jokiu būdu negali atstoti visavertės mitybos. Tiesa, dar derėtų paminėti, kad tobulas garsenybės kūnas neįsivaizduojamas ir be alinančių, mažiausiai kelias valandas trunkančių treniruočių sporto salėje. Ir taip kone kiekvieną, jei ne dukart per dieną... Įstabių kūnų savininkėms tenka kontroliuoti save visur ir visada, griežtai laikytis mitybos režimo, nuolat daryti intensyvius fizinius pratimus ir skirti laiko poilsiui. Tai turi virsti gyvenimo būdu, kuris, atvirai kalbant, priimtinas tikrai ne visoms dailiosios lyties atstovėms. Įsivaizduokite, kai kurios žymios moterys tokioje griežtoje dietų ir sporto karuselėje sugeba suktis metų metus!.. Didelė pagarba joms už išties geležinę valią, neišsenkančią ištvermę ir sugebėjimą tiek laiko „nemažinti apsukų“. Taip pat tikimės, kad tos šypsenos jų veiduose – nė kaukė, o normalaus, sveiko ir harmoningo gyvenimo požymis; tikimės, kad jų nekamuoja (kaip nutinka daugeliui rimtai dietų besilaikančių moterų) baisus stresas, nervinė įtampa, išsekimas ir didelis dirglumas. Tikimės...

Dar vienas pastebėjimas: ne tik pramogų pasaulio, bet ir paprastos, nuolat dietų besilaikančios moterys žino, kad pirmiausia svoris krinta nuo veido ir krūtinės. Taigi, anksčiau ar vėliau Holivudo žvaigždės būna priverstos kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus. Senstančios žymios moterys, neatsispyrusios keliems veido odos patempimams ar krūtinės formos pakoregavimui, dažniausiai neigia šį faktą. Nejau visuomenė negali patikėti, kad jos natūraliai gražios ir joms nereikia jokių plastinės chirurgijos intervencijų?! Labai tikimės, kad neužkimbate ant kabliuko, kai modeliai, kino ar muzikos pasaulio žvaigždės negali „atsidžiaugti“ rezultatu, pasiektu laikantis tik „stebuklingos“ dietos, nuo kurios jų veido oda tapo švelni lyg aksomas.

Visgi šiuo atveju labiausiai apmaudu dėl tų merginų ir moterų, kurias ši tobulo kūno „reklama“ pakerta lyg koks baisus nepagydomas virusas. Ypač griežtas maisto ribojimas rimtai signalizuoja apie gresiančias sunkias ligas ir pavojingus valgymo sutrikimus, tarkime, anoreksiją, kurią tikrai nelengva išgydyti. Anoreksijos aukos paniškai bijo priaugti svorio ir galiausiai taip išsekina savo organizmą, kad belieka tik vienas kelias – tai kelias į ligoninę ir ilgam laikui.

Išsaugoti gražų kūną – nelengvas, netgi alinantis darbas. Garsios dailiosios lyties atstovės ryžtasi net beprotiškiausiems poelgiams, kad tik išliktų kuo ilgiau jaunos ir gražios. Tačiau nepamirškite, kad ideali žvaigždžių figūra – žūtbūtinė priemonė populiarumui ir sėkmei prisišaukti. Labai lieknos, gražios ir plačiai besišypsančios Holivudo moterys.... Žavu ir net šiek tiek pavydu... Bet tai – tik pirminė mūsų reakcija. Iš tiesų neretai po šiuo tobulu grožiu slypi begalinis nuovargis nuo savęs kontroliavimo, fizinis ir net nervinis išsekimas, tik niekas apie tai garsiai nekalba.

Taigi, mielosios, prieš ryždamosi sėstis ant griežtos dietos, rimtai pamąstykite, ar tie keli papildomi kilogramai ant liemens verti jūsų ašarų ir nervų. Taip, sportuoti yra gerai, maitintis sveikai ir nepersivalgyti – sveikintina, tačiau svarbu nepamiršti kelių svarbiausių dalykų – sveikos nuovokos ir laiku sugebėti sustoti.

„Scanpix“ nuotr./Supermodelis Heidi Klum – keturių vakų mama
„Scanpix“ nuotr. / Supermodelis Heidi Klum – keturių vaikų mama
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką