15min be reklamos
2022 05 07, 09:06

Mitybos specialistė – apie 8 būdus, kaip suvaldyti saldumynų poreikį ir persivalgymą

Turbūt pastebėjote, kad atsisakyti saldumynų vien valios pastangomis labai sunku, jeigu nekeičiame visos savo mitybos ir gyvenimo būdo. Kaip tai padaryti mažiausiomis sąnaudomis?
Sveikas pasirinkimas Tik prenumeratoriams
Sveikas pasirinkimas / 123RF.com nuotr.

Kaip išvengti nenumaldomo alkio priepuolių, kuriuos paprastai paskatina neteisingi draudimai sau, nuotolinėje paskaitoje, organizavo „Žalioji dėžutė“, pasakojo mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė-Miller.

Nors potraukis saldumynams kamuoja tiek moteris, tiek vyrus, tyrimai rodo, kad tarp skirtingų lyčių potraukiai vieniems ar kitiems produktams skiriasi. Vyrus labiau traukia sūrūs produktai ir jie neretai persivalgo būtent jų, moteris traukia saldumynai. Jos net 92 proc. dažniau nori šokolado nei vyrai. Tai susiję ir su hormonų skirtumais mūsų organizme. Todėl, pasak lektorės, vien saldumynų išbraukimas iš raciono mažai ką pakeis – anksčiau ar vėliau „nutrūksime nuo grandinės“. Todėl ji pateikė 8 taisykles, į kurias reikia atsižvelgti, norint pažaboti šį potraukį.

Vartokite pakankamai angliavandenių

„Jeigu dieną mes suvalgome per mažai angliavandenių, vakare ar net per pietus daug labiau norėsime saldumynų. Žmonės, kurie meta svorį, pradeda riboti angliavandenius, tačiau klaidinga juos išbraukti, nes, užuot pasigaminę rudų ryžių, neiškentę prisivalgysime bandelių.

Todėl labai siūlyčiau į mitybą įtraukti kompleksinius angliavandenius: pilno grūdo miltus ir duoną, pilno grūdo kruopas (rudi, raudoni, juodi ryžiai, grikiai, bolivinė balanda, perlinės kruopos, avižos ir t. t.), ankštinius produktus, paprastas ar saldžiąsias bulves su lupenomis, apdorotas morkas ir burokėlius (neapdoroti priskiriami prie daržovių, o ne prie angliavandenių), vaisius ir uogas. Visi šie angliavandeniai mums labai reikalingi. Jeigu jų negausime, tikrai norėsime saldumynų. Angliavandeniai ypač svarbūs pirmoje dienos pusėje – per pusryčius ir pietus“, – patarė T.Šliažaitė-Miller.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką