Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2022 07 03

Mitybos specialistė įvardijo, kaip nusistatyti skrandžio rūgštingumą ir kokie produktai pagerins virškinimą

Mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė-Miller įspėja: jeigu mūsų virškinimas sutrikęs, net valgydami sveiką ir subalansuotą maistą, negalėsime jo gerai įsisavinti, todėl būtina pasirūpinti savo virškinimo sistemos sveikata, juolab kad būtent nuo jos priklauso ir bendra mūsų savijauta.
Virškinimo problemos Tik prenumeratoriams
Virškinimo problemos / 123RF.com nuotr.

Kokie simptomai rodo, kad sutriko virškinimas

Nuotolinėje paskaitoje, kurią organizavo „Žalioji dėžutė“, lektorė priminė, kad susirūpinti virškinimo sistema reikėtų, jeigu jaučiate šiuos simptomus:

  • Pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis: dažnai manome, kad tai natūralus dalykas, bet jeigu šis simptomas kamuoja dažniau nei keletą kartų per savaitę, jau reikia susirūpinti.
  • Nevirškinimas: jausmas, kad pavalgius maistas stovi skrandyje.
  • Nenoras valgyti riebiai ar „sunkiai“: tokiu atveju sakome, kad nemėgstame valgyti riebiai, nes po tokio maisto blogai jaučiamės.
  • Nereguliarus tuštinimasis ar jausmas, kad nepilnai išsituštinome (idealu tuštintis kasdien).
  • Riaugėjimas: tai rodo, kad yra problemų su skrandžio sultimis.
  • Pykinimas.
  • Blogas kvapas iš burnos.
Vida Press nuotr./Blogas kvapas
Vida Press nuotr./Blogas kvapas

Rūgštingumas per didelis ar per mažas?

„Kalbant apie blogą virškinimą, labai dažnai minimas skrandžio rūgštingumas. Yra toks dažnas posakis – man kyla rūgštys. Ar iš tiesų taip yra? Gal skrandžio rūgštingumas kaip tik yra per mažas? Norėdami įsivertinti, galite namuose atlikti eksperimentą su soda, kurį reikia atlikti tris rytus iš eilės. Išmaišykite ¼ šaukštelio valgomosios sodos 150 ml šalto vandens, leiskite sodai nusėsti ir išgerkite ant tuščio skrandžio.

Yra toks dažnas posakis – man kyla rūgštys. Tačiau gal skrandžio rūgštingumas kaip tik yra per mažas?

Jei nusiriaugėjote nepraėjus nė 2–3 minutėms po to, kai išgėrėte, tikėtina, kad skrandžio rūgštingumas pakankamas. Jei nusiriaugėjote po daugiau kaip 3 minučių, skrandžio rūgštingumas, tikėtina, yra per mažas.

Beje, skirtingomis dienomis rezultatas gali skirtis, todėl reikia išvesti vidurkį. Pavyzdžiui, jeigu nusiriaugėjote du rytus vėliau nei po 3 minučių, labai tikėtina, kad jūsų skrandžio rūgštingumas yra per mažas“, – teigė T.Šliažaitė-Miller.

2 produktai, jei skrandžio rūgštingumas žemas

Pasak jos, kuo mūsų skrandžio terpė labiau rūgštinė, tuo geriau suvirškiname maistą. Ne valgio metu mūsų skrandžio rūgštingumas būna apie 3–3,5 pH. Kuo didesnis skaičius, tuo mūsų terpė labiau šarminė. Valgio metu, kai gausu baltymų, pageidautinas skrandžio rūgštingumas – 1,5–2,2 pH.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką