Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 20, 20:00

Ką verta žinoti namie gaminant „Fish & chips“? 10 ekspertės patarimų

Žuvis ir bulvytės – „Fish & chips“ – legendinis britų patiekalas, populiarus visame pasaulyje. Jis paperka ir mažus, ir didelius, nes derinys skanus ir smagus valgyti – traškioje tešloje kepta švelnaus skonio žuvis, bulvyčių lazdelės ir majonezinis tartaro padažas. Dar – žalieji žirneliai, o gal salotos. Apie tai, ką verta žinoti, jei patys namuose gaminsite šį patiekalą, pasakoja „Paikio“, bene geriausios šio patiekalo vietos Vilniuje, įkūrėja Inga Briedaitytė.
„Fish & chips“ Tik prenumeratoriams
„Fish & chips“ / Vida Press nuotr.

Pašnekovė yra viena tų verslo savininkių, kuri nepradingo kur nors užkulisiuose, bet pati kasdien triūsia vienoje sostinės maisto halių įsikūrusiame „Paikyje“ – kasdien ruošia žuvį, bulvytes, salotas ir kitus priedus. Ji patvirtina, kad „Fish & chips“ išties mėgsta paties įvairiausio amžiaus žmonės – vaikai ir senjorai, vyrai ir moterys.

Dar 2015 metais kaip maisto vagonėlis startavęs „Paikis“ nuo 2018-ųjų įsitvirtino nuolatinėje vietoje ir dabar turi ištikimų valgytojų ratą. I.Briedaitytė sako, kad kartais itin gausaus lankytojų antplūdžio net nebesinori, nes tada atsiranda skubėjimas, o jai svarbiausia kokybė. Nors buvo įvairiausių eksperimentų, per kelerius metus pavyko ištobulinti tokį „Fish & chips“ receptą, pagal kurį pavyksta nenuviliantis ir nekintantis rezultatas.

Ką gi vertėtų žinoti, jei šį nesudėtingą, tačiau tam tikrų niuansų reikalaujantį paisyti patiekalą, nutarėte gaminti namie?

Pirmasis bendras patarimas – gerai susiplanuoti darbus, nes iškepta žuvis tešloje turi būti valgoma, kol dar karšta, o apvalkalas neprarado traškumo. Tad padažą verta pasiruošti iš anksto, taip pat ir žaliuosius žirnelius, o bulvės gali tuo pat metu kaip žuvis kepti orkaitėje arba prieš tai iškeptos gruzdintuvėje jos gali orkaitėje šiltai laukti žuvies.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką