15min be reklamos
Publikuota 2022 11 19, 10:45

Dar viena melagiena apie B.Gatesą: piktinasi, kad dukros nepaskiepytos, nors įrodymų neturi

„Microsoft“ korporacijos įkūrėjas, filantropas Billas Gatesas – vėl socialinių tinklų akiratyje. Skleidžiama žinia esą aktyviai už COVID-19 vakcinas pasisakančio milijardieriaus dukros nėra paskiepytos. Tačiau tai nėra tiesa.
Billas Gatesas
Billas Gatesas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Melagis“, – taip apie B.Gatesą atsiliepiama „TikTok“ socialinio tinklo vaizdo įraše. Jame matyti „Twitter“ vartotojo, kurio paskyra šiuo metu yra suspenduota, tvirtinimai esą filantropo dukros nėra pasiskiepiję nė viena vakcina.

„Phoebe Adele Gates: 20-metė Billo Gateso dukra. Vakcinacijos statusas: nevakcinuota net vakcinomis vaikams.

Jennifer Catherine Gates, vyresnioji Billo Gateso dukra. Šiuo metu ji yra antro kurso medicinos studentė Icahno medicinos mokykloje Niujorke. Vakcinacijos statusas: nevakcinuota net vakcinomis vaikams“, – rašoma įraše.

„Žmogus, investavęs milijardus dolerių į vakcinas, kad „išgelbėtų svetimas gyvybes“, niekada nepasivargino paskiepyti savo vaikų...!!!“ – piktinosi vartotojas socialiniame tinkle „Facebook“.

Vaikystėje vaikai yra skiepijami nuo tokių užkrečiamųjų ligų kaip tuberkuliozė, hepatitas B, kokliušas, difterija, stabligė ir pan. Sąrašą skiepų rasite čia.

Šie teiginiai yra neteisingi, nes B.Gateso šeimos narių įrašai socialiniuose tinkluose rodo priešingai.

Pavyzdžiui, pasaulyje kilus tymų protrūkiui, 2019 m. Melinda Gates socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė: „Visi trys mano vaikai yra visiškai paskiepyti.“

Vakcinos veikia, pabrėžė ji ir pridėjo, kad kai mažiau žmonių nusprendžia jomis pasiskiepyti, visi tampame labiau pažeidžiami dėl ligų.

Prieš metus Jennifer Gates „Instagram“ paskelbė gavusi pirmąją COVID-19 vakcinos dozę.

„Deja, vakcina neįdiegė mano genialaus tėvo į mano smegenis – jei tik mRNA turėtų tokią galią“, – pašiepdama sąmokslo teorijų apie vakcinas kūrėjus rašė ji.

Ji pridėjo esanti dėkinga mokslininkams, gydytojams ir kitiems ekspertams, kurie padarė šį medicinos pasiekimą įmanomu.

„Kuo daugiau žmonių skiepijasi, tuo visiems saugesnės mūsų bendruomenės“, – pastebėjo J.Gates.

Billo ir Melindos Gatesų fondas „PolitiFact“ naujienų agentūroms „AFP“ bei „Associated Press“ patvirtino, kad B.Gateso vaikai yra paskiepyti nuo koronaviruso.

Taip pat skaitykite: Klaidingai interpretuoja B.Gateso žodžius: nesakė, kad vakcinos neveikia.

Per pastaruosius du dešimtmečius fondas į vakcinų tyrimus investavo milijardus dolerių. Jų partnerystė su vakcinų aljansu „Gavi“ siekia užtikrinti, kad milijonai COVID-19 skiepų pasiektų skurdžias šalis.

Tuo metu B.Gatesas apie gautą pirmąją koronaviruso vakcinos dozę paskelbė praėjusių metų sausį.

„Vienas iš privalumų, sulaukus 65 metų, yra tas, jog galiu gauti COVID-19 vakciną“, – tąsyk rašė jis.

Filantropas B.Gatesas dar iki pandemijos pradžios buvo daugybės sąmokslo teorijų taikiniu. Apie tai skaitykite čia.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min