Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 06 01, 12:24 Atnaujinta 2019 06 01, 17:10

Įsteigta liberali Laisvės partija: pirmininke išrinkta Aušrinė Armonaitė

Šeštadienį Vilniuje įsteigta liberali Laisvės partija, kurios pirmininke išrinkta Seimo narė Aušrinė Armonaitė. Ji vienintelė pareiškė norą eiti šias pareigas. Naujoji pirmininkė teigė besitikinti, kad Laisvės partija taps viena pagrindinių partijų Lietuvoje.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Šeštadienį Vilniuje įsteigta Laisvės partija. Partijos steigiamajame suvažiavime dalyvavo daugiau nei 850 žmonių, kurie kartu su įgaliojimais sudarė daugiau nei 2500 steigėjų. Partijai įsteigti Lietuvoje reikia bent 2000 narių.

Partijos steigimą dar turės patvirtinti Teisingumo ministerija. Partija jau turi didžiausią frakciją sostinės savivaldybėje – kartu su meru Remigijumi Šimašiumi Laisvės partijos frakciją sudaro 18 narių.

Pirmininkaus Aušrinė Armonaitė

Partijos pirminke išrinkta viena jos steigimo iniciatorių Seimo narė A.Armonaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Liberali Laisvės partija: pagrindiniai siekiai ir idėjos

„Esu pasiruošusi prisiimti atsakomybę tiek už liberalių idėjų atstovavimą ir įgyvendinimą Lietuvos politikoje, tiek už Laisvės partijos tolesnį telkimą bei stiprinimą. Laukia daug darbų ir iššūkių, tačiau esu tikra, kad mūsų parodyta kryptis, politinės idėjos ir partijos atvirumas jau kitų metų rudenį bus teigiamai įvertinti rinkėjų. Esu dėkinga visiems, kurie mane palaikė, esame ryžtingai nusiteikę nuoširdžiai dirbti ir atnešti teigiamus pokyčius Lietuvai”, – sakė A.Armonaitė.

Aušrinės Armonaitės kandidatūrą palaikė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

„Aušrinės politinį kelią mačiau nuo pirmų jos dienų politikoje ir neabejoju, kad šis žmogus gali suteikti teigiamą impulsą Lietuvos politikai. Tikiu, kad Laisvės partija bus tas įrankis, kuris darbščių ir kūrybingų žmonių rankose taps Lietuvos ateities politikos formuotoju. Dėl to džiaugiuosi ir kaip partijos steigėjas, ir kaip Lietuvos pilietis, kuriam svarbi individo laisvės ir atsakomybės idėja”, – teigė R.Šimašius.

Prieš išrinkimą partijos pirmininke A.Armonaitė sakė besitikinti, kad po penkerių metų Laisvės partija bus viena pagrindinių partijų Lietuvoje.

A.Armonaitė: „Daug kalbėta, kad yra susipriešinimas, visų karas prieš visus, optimistinė dvasia dingo. Šiandieninė Lietuva buvo sukurta nepaliaujamo tikėjimo, kad net beviltiškiausiomis akimirkomis gali būti geriau.“

„Daug kalbėta, kad yra susipriešinimas, visų karas prieš visus, optimistinė dvasia dingo. Šiandieninė Lietuva buvo sukurta nepaliaujamo tikėjimo, kad net beviltiškiausiomis akimirkomis gali būti geriau“, – kalbėjo politikė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laisvės partijos pirmininkė A.Armonaitė: tikiuosi, kad rinkėjai mumis patikės

„Telkiame įvairovę, žmones iš įvairių miestų, šalių, (įvairaus) amžiaus, išsilavinimo, profesijų. Jei man leisite, išskirsiu jaunimą. Laisvės partija toli gražu nėra vien jaunimo partija, bet tiesa, kad ji kuriama didele dalimi remiantis jaunų žmonių optimizmu ir tikėjimu“, – pridūrė ji.

Paklausta, ar Laisvės partija netaps tik didmiesčių partija, A.Armonaitė pabrėžė regionų svarbą.

„Pastebėjau dar ankstesnėje partijoje, kad buvo visą laiką įtampa, tarsi yra miestai ir regionai. <...> Į Lietuvą negalime žiūrėti kaip į atskirus gabalus, esame per maži, kad skaldytumėmės. Tas pats ir su partija“, – kalbėjo ji.

„Atrodo, kad šiandien kai kurie politikai mato Lietuvą kaip pilką, uždarą, kompleksuotą, ginčuose paskendusią valstybę. Kartais jie priverčia tuo patikėti kitus. <...> Dažnai girdime, kad Lietuva dar nepasiruošusi, kad tai, kas tinka Vakaruose, Lietuvoje dar nėra negalima“, – steigiamajame suvažiavime kalbėjo A.Armonaitė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

„Lietuva nebėra mažas kaimelis Rusijos imperijoje, kuriuo mus pabandė paversti. Šiandien lietuviai yra išsilavinę, kuriantys, atviri, matę pasaulio. Ir dalis jų šiandien yra čia“, – sakė ji ir pridūrė, kad labai svarbu, jog Lietuvoje būtų saugu ir gera gyventi įvairių pažiūrų žmonėms.

Išrinkta valdyba

Laisvės partijos Valdybos nariais išrinkti: Remigijus Šimašius, Deimantė Rimkutė, Vytautas Mitalas, Povilas Poderskis, Vincas Jurgutis, Monika Ošmianskienė, Linas Kvedaravičius, Morgana Danielė, Albertas Lakštauskas, Umberto Masi, Brigita Guobė, Tomas Vytautas Raskevičius, Vaida Žvikienė, Agnė Gabrėnienė, Algis Bitautas, Skirmantas Tumelis, Gediminas Jaunius, Konstantin Gaitanži, Vytautas Kukarskas, Justinas Stanevičius.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Tomas Vytautas Raskevičius

Pirmuoju partijos pirmininkės pavaduotoju patvirtintas R.Šimašius, A.Armonaitei taip pat patarinės Elektrėnų Tarybos narė, Elektrėnų profesinio mokymų centro vadovė Silva Lengvinienė, Vilniaus miesto tarybos narys Vincas Jurgutis, Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida Žvikienė, Šakių rajono Tarybos narys Mindaugas Tarnauskas.

Steigiamajame suvažiavime taip pat išrinkti devyni Etikos ir skaidrumo komisijos nariai bei devyni Kontrolės komisijos nariai.

„Paskutinė liberali partija“

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragino valstybėje mažinti biurokratinius apribojimus pagalvoti apie savo vaikų ateitį.

„Ar jie tikrai bus laisvi? Ar tikrai drąsūs? Nes laisvė, visų pirma, yra galvoje“, – kalbėjo jis ir pabrėžė, kad Lietuvos sėkmei būtinas kūrybiškumas.

Naujoji partija tikisi dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose. A.Armonaitės teigimu, iki tol partijos veikla bus finansuojama tik narių įnašais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deimantė Rimkutė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deimantė Rimkutė

Vilniaus miesto tarybos narė Deimantė Rimkutė teigė, kad „Lietuvoje trūko jėgos, kuri gali nuosekliai atstovauti liberalizmo idėjas".

„Susiduriame su iššūkiu, kad turime ne vieną partiją, kuri save vadina liberalia. Turime kelti uždavinį tapti paskutine liberalia partija, kuri išliks ilgiau nei visos", – kalbėjo D.Rimkutė.

Nori daugiau laisvės

Prieš prasidedant suvažiavimui Živilnas Chomičius 15min teigė nusprendęs prisidėti prie naujos politinės jėgos kūrimo nes „nematė kitų likusių normalių partijų“.

Verslo centre K29 vykstančiame steigiamajame suvažiame sutiktas Ž.Chomičiaus teigė, kad jam patrauklios pasirodė „žodžio laisvės, laisvės rinktis idėjos“.

Prie Laisvės partijos steigimo prisidedanti Irena Povilaviečienė tikisi, kad ši partija „pagaliau duos kelią jauniems žmonėms“.

I.Povilavičienė: „Manau, kad vis tik jauni žmonės Lietuvoje neturi balso. Iš visų jėgų svajoju, kad pagaliau tas balsas atsiras. Tik su tokiais jaunais žmonėmis, kokius matau aplink, Lietuva gali eiti į priekį. Pasaulis taip smarkiai keičiasi, kad tik jie gali tą keitimąsi suvaldyti ir padaryti kažką gero.“

„Manau, kad vis tik jauni žmonės Lietuvoje neturi balso. Iš visų jėgų svajoju, kad pagaliau tas balsas atsiras. Tik su tokiais jaunais žmonėmis, kokius matau aplink, Lietuva gali eiti į priekį. Pasaulis taip smarkiai keičiasi, kad tik jie gali tą keitimąsi suvaldyti ir padaryti kažką gero“, – 15min sakė I.Povilavičienė.

Pasak steigiamojo susirinkimo dalyvės, ji Seimo narę, vieną iš partijos įkūrėjų Aušrinę Armonaitę matytų Laisvės partijos pirmininkės poste. „Aišku, reikia tam dar daug praktikos. Bet manau, kad viskas ateis su laiku“, – teigė ji.

TAIP PAT SKAITYKITE: A.Armonaitė supyko be reikalo: Laisvės partijos pavadinimas vis dar jos ir bendražygių

Suvažiavimą atidarė Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministras Jūris Pūce, tikinęs, kad susirinkusi auditorija rodo, jog entuziazmas naujai politinei jėgai Lietuvoje yra didelis.

Liberalios partijos „Už plėtrą/Už!“ pirmininkas J.Pūce ragino nepamiršti, „kad kiekvienas iš jūsų esate atsakingas už rezultatus“, ir tikino, kad liberalios yra geriausios.

Steigiamojo susirinkimo dalyvius taip pat pasveikino signataras Kęstutis Glaveckas, organizacijos „Lietuvos liberalaus jaunimas“ pirmininkė Teresė Škutaitė, Rusų Europos Judėjimo vadovas, politinis pabėgėlis iš Rusijos Danilas Konstantinovas, išreiškęs viltį, kad Laisvės partija ir rusų opozicija taps partneriai.

Žada pagarbą asmens laisvei

Balandį A.Armonaitė teigė, kad pagrindinė partijos vertybė yra pagarba asmens laisvei visose gyvenimo srityse, o tam reikia nuolatinių pastangų. Vienas pagrindinių partijos veikimo principų bus atvirumas, o didžiausias dėmesys politinėje darbotvarkėje bus skiriamas žmogaus teisėms, ekonominėms laisvėms ir švietimui.

„Telkiame žmones, kurie yra ištroškę teigiamų pokyčių Lietuvos gyvenime. Esame pasiruošę būti tokia jėga, kuri atlieps ne tik šios dienos, bet ir rytojaus iššūkius, bus optimistinė, nuosekli ir atvira. Labai svarbu, kad turime aiškias ideologines nuostatas ir jas ne tik deklaruosime, bet ir įgyvendinsime. Liberali ekonomika, atvirumas, pagarba kiekvienam žmogui bus pagrindiniai stulpai, ant kurių yra statoma išsami Laisvės partijos programa“, – sakė A.Armonaitė.

Naują partiją įkūrę A.Armonaitė ir R.Šimašius politinės korupcijos byloje įtariamą Liberalų sąjūdį paliko lapkričio 2-ąją ir kartu išsivedė būrį Vilniaus skyriaus narių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Politologė apie A.Armonaitės kuriamą partiją: teks įrodinėti, kad su skandalu jie nesusiję

Jie teigė partiją paliekantys po nesutarimų su jos vadovybe, kilusių dėl Vilniaus skyriaus sprendimo kitų metų savivaldos ir merų rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o su komiteto sąrašu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min