Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Išrink „Metų politikos skandalą“

Šie metai politikoje buvo kaip reta skandalingi – tai ir aiškinimasis, ar veikė Lietuvoje slaptas CŽV kalėjimas, LEO LT likvidavimo nagrinėjimas, parlamentarų automobilių klausimas, o tokie politikai kaip Gediminas Navaitis ar Asta Baukutė sugebėjo į skandalus įsivelti ne po vieną kartą. Tad siūlome išrinkti, koks įvykis vertas būti pavadintas Metų politikos skandalu.
A.Baukutė
A.Baukutė. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rinkimai

Šiais metais buvo padėtas taškas skandalingoje LEO LT istorijoje. Vyriausybė ir „NDX energija“ pasirašė sutartį, pagal kurią „NDX energija“ gaus 680 mln. litų, o valstybė įsipareigojo teisiškai nebesiaiškinti LEO LT kūrimo. Pasibaigus šiai kai kurių „šimtmečio afera“ vadintai istorijai premjeras Andrius Kubilius džiūgavo, kad pagaliau Vyriausybės atstovai galės visą savo energiją skirti ne akcininkų ginčams nagrinėti, o valstybės strateginiams tikslams įgyvendinti.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./„Leo LT“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./„Leo LT“

Arūno Valinsko politinei karjerai puikiai tinka posakis, kad aukštai kilęs žemai krisi. Po rinkimų jis tapo Seimo pirmininku, tačiau šiame poste liko neilgai. Kritikos jis sulaukė tiek iš žiniasklaidos, tiek iš koalicijos partnerių, o pradėjus sklisti informacijai apie jo neva palaikomus ryšius su „daktarams“ artimais žmonėmis, galutinai pribrendo reikalas Seime balsuoti už jo atstatydinimą iš Seimo pirmininko pareigų. Nors A.Valinskas laikėsi iki galo, visgi posto išsaugoti jam nepavyko.

Vienas iš didžiausių šių metų skandalų kilo amerikiečių žiniasklaidai pranešus, kad Lietuvoje galėjo veikti slaptas CŽV kalėjimas. Nors niekas iš valdžios atstovų to nepatvirtino, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė turinti informacijos, kad toks kalėjimas Lietuvoje galėjo būti. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo išvados buvo dviprasmiškos – viena vertus buvo konstatuota, jog toks kalėjimas Lietuvoje galėjo būti, tačiau įrodymų, kad kaliniai buvo vežami į Lietuvą, nerasta. Nepaisant to, užsienio žiniasklaida po šio tyrimo tiesiai šviesiai skelbė, kad slaptas CŽV kalėjimas Lietuvoje buvo.

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./M.Laurinkus
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./M.Laurinkus

Daug kam netikėtas buvo prezidentės Dalios Grybauskaitės reikalavimas skubiai atšaukti Mečį Laurinkų iš ambasadoriaus Gruzijoje pareigų. Iki šiol sklando įvairios versijos dėl šio atšaukimo – pagal vieną iš jų M.Laurinkus atšauktas dėl jo „politikavimo“, pagal kitą – atšaukimas gali būti susijęs su tyrimu dėl Lietuvoje galėjusio veikti slapto CŽV kalėjimo.

Artūras Zuokas į žiniasklaidos akiratį neseniai pakliuvo dėl sprendimo atsisveikinti su Seimu. Jis tikino esąs pasipiktinęs kolegų Seime abejingumu ir išreiškė viltį, jog jo pasitraukimas iš Parlamento sukrės koaliciją ir privers labiau įsiklausyti vieniems į kitus. Beje, nors pasitraukdamas A.Zuokas tvirtino abejojantis, ar atsilaisvinusią vietą Seime norėtų užimti jo žmona, atsitiko būtent taip – nauja Seimo nare tapo Agnė Zuokienė.

Beveik visus metus netilo kalbos dėl Seimo narių automobilių nuomos. Piktintasi, kad parlamentarai iš mokesčių mokėtojų pinigų nuomojasi prabangias mašinas, o neseniai parlamentarų automobilių nuomos reikalais susidomėjo ir prokurorai – jie paprašė Seimo kanceliarijos pateikti visas parlamentarų sudarytas automobilių nuomos sutartis už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Žiniasklaida skelbia, kad politikai su automobilių nuomotojais gali būti sudarę neoficialius susitarimus.

Kone daugiausiai iš Seimo narių į skandalus šiais metais vėlėsi Asta Baukutė. Buvo skelbiama apie jos skolas už bendrabučio kambario nuomą; rašyta, kad išsikraustydama iš jo parlamentarė išsinešė viską, ką galėjo – netgi rozetes išsilupo; ji kaltinta melavimu prokurorams dėl sutuoktinio Kęstučio Rupulevičiaus avarijos; o kur dar kaltinimai dėl fiktyvaus padėjėjo įdarbinimo Seime. Regis, A.Baukutė per metus įklimpo į tiek skandalų, kiek tik galėjo.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Inga Valinskienė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Inga Valinskienė

Inga Valinskienė galbūt ir nepagarsėjo tokia skandalų gausa kaip A.Baukutė, tačiau etikos sargams darbo irgi davė. Užkliuvo tai, kad I.Valinskienė garsino filmus, aiškintasi, ar ji nereklamavo drabužių, klausimų kilo ir dėl jos kelionės į užsienį bei dėl taksi išlaidų – domėtasi, ar tik ne už parlamentinėms išlaidoms skirtas lėšas ji važinėjo namo iš „Šok su manimi“.

Parlamentaras Gediminas Navaitis, ko gero, galėtų pretenduoti į didžiausių Seimo narių švaistūnų vardą. Į viešumą iškilo informacija, kad Seimo narys leido sau į odontologų susitikimą Kaune iš sostinės vykti taksi, jis iš visų mūsų pinigų apmokėdavo viešbučius Palangoje ir Trakuose, pirko prabangius indų servizus, knygas (tarp jų ir apie Mikę Pūkuotuką), už atlygį vertino disertacijas Šiaulių universitete ir ramiu veidu po visų šių skandalų aiškindavo esąs teisus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius