Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 3d. 22:59

Džiazo ritmu – žinomi žmonės: festivalio Klaipėdoje nepraleido ir Bosų šeima

Algirdas Barni6kis-Blėka, Daina ir Antanas Bosai su dukra Urte Magdelena, Nijolė Narmontaitė
Monikos Svėrytės nuotr. / Algirdas Barniškis-Blėka, Daina ir Antanas Bosai su dukra Urte Magdelena, Nijolė Narmontaitė

Šeštadienis Klaipėdos pilies džiazo festivalyje kasmet – vienas laukiamiausių. Paskutinis, uždarymo vakaras suburia daugiausia muzikos mylėtojų, miesto svečių. Ne išimtis ir šie metai. Kruizinių laivų terminale šįvakar gausiai susirinkusi publika klausėsi ryškiausių Lietuvos ir užsienio žvaigždžių.

Vasaros pradžią skelbiančio festivalio nepraleido ir žinomi žmonės. Minioje buvo galima sutikti ir kone kasmet renginyje apsilankančius Dainą ir Antaną Bosus, čia atvykusius su dukra Urte Magdalena, džiazo muzikos klausėsi Nijolė Narmontaitė ir su vyru Pauliumi Kovu, čia tiesiai iš Latvijos atvyko ir Algirdas Barniškis-Blėka.

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėdos džiazo fiestos uždaryme – „Grammy“ žvaigždė ir klubus judinti verčianti muzika

„Gera muzika, gera kompanija, kasmet čia scenoje – kažkas naujo. Džiugu, kad festivalio organizatoriai kasmet pritraukia vis didesnes žvaigždes“, – 15min sakė verslininkas A.Bosas. Jam pritarė ir žmona Daina. Pora džiaugėsi, kad džiazo festivalis sutelkia miestelėnus.

Monikos Svėrytės nuotr./Daina ir Antanas Bosai su dukra Urte Magdelena
Monikos Svėrytės nuotr./Daina ir Antanas Bosai su dukra Urte Magdelena

„Nesame dideli žinovai, tačiau atėjome, klausome ir mėgaujamės“, – kalbėjo D.Bosas. Ji iki šiol atsimena kadaise matytą Candy Dufler pasirodymą, kuris jai paliko didžiulį įspūdį.

„Kai pirmą kartą mačiau ją gyvai, įspūdis buvo vau. Žinau jos muziką, tačiau kai išgirsti gyvai – visai kitas įspūdis“, – sakė D.Bosas.

Festivalio koncertai įspūdį paliko ir „Roko naktų“, „Bliuzo naktų“, „Galapagų“ idėjiniam vadui Algirdui Barniškiui-Blėkai. Jis į Klaipėdą šeštadienį atvyko tiesiai iš Liepojos, kur penktadienį dalyvavo miesto roko festivalyje.

„Pažadėjau sau atvykti į Klaipėdą, tad pažadą išpildžiau. Manau, kad džiazas prie jūros, būtent šioje vietoje skamba ypatingiausiai. O tuo pačiu – šis festivalis ir Lietuvos vasaros sezono atidarymas. Aš pats mokiausi džiazo, jis visuomet įdomus. Tai protinga muzika“, – 15min kalbėjo A.Barniškis-Blėka.

Monikos Svėrytės nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka
Monikos Svėrytės nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka

Ir nors muzika A.Barniškio-Blėkos ausinėse sukasi dažnai, grįžęs namo jis mieliau mėgaujasi tyla. Tuomet, pasak jo, nebesinori, nei roko, nei džiazo. Esą kai nuolat gyveni su muzika ir tarp jos, kartais nuo jos norisi ir pailsėti.

„Žinomi muzikantai atvyksta ir mūsų festivalius. Lapkritį į Vilniaus Kongresų rūmus pakvietėme žinomą džiazistą Mike Stern. Džiazas visuomet šalia. Yra bliuzas, paskui džiazas, tada rokas – tokie jau laipteliai. Viskas prasidėjo nuo bliuzo, paskui atsirado džiazas, o rokas – agresyvesnė viso to versija“, – su šypsena kalbėjo Blėka.

Klaipėdos džiazo fetsivalio nepraleido ir aktorė Nijolė Narmontaitė. Ji – aistringa šios muzikos mylėtoja jau daugelį metų. Kaip pati sako, už džiazo užsikabino dar paauglystėje, tuomet, kai buvo sunku gauti šios muzikos plokštelių.

„Karštligiškai ieškodavau Amstrongo, visko, kas susiję su juo. Šiandien turiu surinkusi visą kolekciją. Joje – net ir nemažai subraižytų plokštelių, kurių labai mėgau klausytis“, – pasakojo ji.

Monikos Svėrytės nuotr./Nijolė Narmontaitė
Monikos Svėrytės nuotr./Nijolė Narmontaitė

Dar tuomet, kai aktorė dirbo Kaune, ji labai mėgo klausyti džiazo, ne vienerius metus festivalis „Kaunas Jazz“ buvo jos favoritų sąraše. „Turbūt nebuvo nei vieno festivalio, kurį praleisčiau. Iš tiesų supratau viena – šios muzikos reikkia klausytis gyvai. Tik tuomet pajauti, kad muzika tave gali nešti. Man džiazas atlaisvina vaizduotę. Ypač vertinu vokalą džiaze: jis mane išlaisvina, mintyse pradedu kurti, fantazuoti“, – 15min sakė N.Narmontaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėdos pilies festivalio nepraleidžiantys Tarasovai prie džiazo muzikos pratina ir dukrą Gabrielę

TAIP PAT SKAITYKITE: Klaipėda džiazuoja: startavusiame pilies festivalyje – Trumpas scenoje ir netikėti lietuvių pasirodymai

TAIP PAT SKAITYKITE: Su Airijos choru Klaipėdoje dainavusi Raimonda Masiulytė vėl džiaugiasi meile: „Sugrįžom į gūžtą“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką