-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020.11.13

Organizacijos, už kurias kviečiame atiduoti savo balsą:

Asociacija „Apsodink”
1 Asociacija „Apsodink”
Du pagrindiniai asociacijos tikslai yra skatinti žmones būti pilietiškesniais ir rūpintis aplinkosauga. Pernai per Europos Parlamento rinkimus pritraukėme per 1000 žmonių, kurie prisijungė prie iniciatyvos. Žmogui prisijungus prie idėjos ir pakvietus 4 draugus eiti balsuoti į rinkimus, už kiekvieną komandą buvo pasodintas medis Lietuvos miškuose. Tad pernai buvo pasodinta 300 medelių. Šiemet ta pati idėja buvo skatinti eiti į seimo rinkimų 2 turo rinkimus. Į šią idėja užsiregistravo per 1500 žmonių. Tad jau ateinantį pavasarį bus pasodinti medeliai Vilniaus savivaldybėje (į sodinimus bus kviečiami visi Lietuvoje gyvenantys žmonės).  
Balsų: 385 / 2%
Balsų: 385 / 2%
Vaikų ir jaunimo dienos centro projektas „Atvirumo s@la vaikui ir šeimai“
2 Vaikų ir jaunimo dienos centro projektas „Atvirumo s@la vaikui ir šeimai“
Tai 2015m. technologijų pagrindu sukurta, analogų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje neturinti, virtuali biblioterapijos platforma. Šios virtualios platformos teikiamų paslaugų tikslas – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų jų šeimų narių psichikos sveikatos stiprinimas, harmoningų sąntykių bei tarpusavio ryšių palaikymas, ypatingai socialinėje atskirtyje esančioms šeimoms. Dalyviai pokalbių seansų metu dalyvauja su savo susikurtu „avataru“, todėl gali jaustis saugiai, nes kitų grupės dalyvių atpažįstami tik pagal virtualią išvaizdą ir susikurtą vardą. Seanso metu psichologas skaito trumpą biblioterapinį, diskusiją skatinantį, tekstą. Dalyviai kviečiami drąsiai reikšti savo mintis, diskutuoti. Sužaidybinta virtuali biblioterapijos platforma padeda vaikams ir jaunimui, bei suaugusiems jų šeimų nariams (vaikų ir tėvų grupės yra atskiros) atsiverti, kalbėtis su specialistu ir ieškoti galimų problemų sprendimų.
Balsų: 558 / 2%
Balsų: 558 / 2%
Barstyčių kaimo bendruomenė
3 Barstyčių kaimo bendruomenė
2021 m. Barstyčių kaimo bendruomenė paskelbta Lietuvos mažąja kultūros sostine. Sprendimą dalyvauti konkurse priėmė aktyviausi bendruomenės nariai, suprasdami, kiek pastangų ir darbo pareikalaus toks vardas. Bet tai puiki proga Barstyčiams, pasirodyti ir parodyti, ką mes mokame ir galime, tai puiki proga į Barstyčius prikviesti įvairiapusę kultūrą (parodos, spektakliai, koncertai, kinas po atviru dangumi, konferencija, pramogos vaikams, senjorams, socialiai pažeidžiamiems asmenims). Ir geriausia tai, kad viską organizuosime taip, jog veiklos mūsų žmonėms ir svečiams būtų nemokamos!
Balsų: 248 / 1%
Balsų: 248 / 1%
VšĮ „Būk su manimi”
4 VšĮ „Būk su manimi”
Mes sprendžiame ekologines, ekonominės, socialinės problemas, surinkdami tekstilinius gaminius iš Mažeikiuose gyvenančių šeimų. Juos perrūšiuojame, sutvarkome, persiuvame. Turime patalpas mieste, kuriose skatiname mainytis daiktais, drabužiais ir įsigyti persiūtus daiktus.
Balsų: 167 / 1%
Balsų: 167 / 1%
Caritas
5 Caritas
Organizacija Caritas jau daugiau nei 30 metų tiesiame dosnias pagalbos rankas sunkumus patiriantiems žmonėms visoje Lietuvoje. Veikiame nacionaliniu, savivaldybių bei seniūnijų lygmenimis. Mūsų dosnių ir vieni kitais besirūpinančių širdžių ir rankų "armiją" 2019 m. sudarė apie 2900 savanorių, apie 250 darbuotojų ir apie 40 tūkst. pagalbos reikalingų žmonių. Mes sprendžiame: skurdo ir socialinės atskirties problemą, padėdami įvairius sunkumus patiriantiems žmonėms: šeimoms ir vaikams, seneliams, negalią turintiems, vienišiems ir sergantiems, į priklausomybes „įklimpusiems“, smurtą patyrusiems, suklydusiems. Skatiname įvairiomis iniciatyvomis socialinį teisingumą, prisidedame prie savipagalbos kultūros ir savanoriškos veiklos mūsų šalyje plėtojimo (augimo), atstovaujame mūsų visuomenės „paribiuose“ esančius būdami jų balsu.
Balsų: 586 / 3%
Balsų: 586 / 3%
VŠĮ „Dialoge”
6 VŠĮ „Dialoge”
Organizacija, kurią sudaro trys merginos, padeda socialinės rizikos šeimų vaikučiams, kuriems labai reikalinga visa pagalba, kad vaikai taptų labiau motyvuoti ir turėtų galimybę bei sąlygas mokytis, ruošti pamokas, leisti laisvalaikį. Kad socializacija būtų lengvesnė ir vaikučiai turėtų siekiamybę kokybiškam gyvenimui bei tobulėjimui tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo sferoje, merginos  pirmųjų gerų darbų ėmėsi teikdamos pagalbą Raguvėlės vaikų dienos centrui.
Balsų: 157 / 1%
Balsų: 157 / 1%
Aktyvaus užimtumo centras „EIK”
7 Aktyvaus užimtumo centras „EIK”
Aktyvaus užimtumo centras EIK nuo pat gyvavimo pradžios savo veiklomis stengiasi išplėsti pozityvios socializacijos galimybes turintiems negalią vaikams, jaunimui bei suaugusiems ir sudaryti palankias sąlygas šių žmonių fiziniam aktyvumui, sveikatinimui, bendravimui, ugdymuisi, bei palankiai integracijai į visuomenę ir pilnavertį gyvenimą. Mes susibūrėme į aktyvią bendruomenę, kurioje visi - ir žmonės su negalia, ir įgalieji – susitelkia aktyviam laisvalaikiui, pažinimui, saviraiškai, kūrybai ir tarpusavio pagalbai. Mes nuolat ir aktyviai sportuojame, kiekvienas pagal savo galimybes ir vieni kitiems padėdami. Bėgiojame su triračiais, darome grupines mankštas ne tik stiprindami savo sveikatą ar siekdami sportinių rezultatų, bet ir norėdami parodyti pavyzdį kitiems, kurie stokoja pasitikėjimo savo jėgomis ir neišdrįsta išmėginti naujų dalykų bei atrasti įdomių veiklų.
Balsų: 276 / 1%
Balsų: 276 / 1%
„Gelbėkit vaikus”
8 „Gelbėkit vaikus”

Organizacija siekia, kad pasaulis taptų vieta, kur vaikams augti būtų saugu ir gera. Kasdien rūpinamės beveik 1 000 vaikų visoje Lietuvoje, kurie į mūsų vaikų dienos centrus ateina ne tik paruošti pamokų, pavalgyti ar užsiimti kūrybine veikla, bet ir gauti palaikymo bei įkvėpimo siekti savo svajonių. Rūpinamės ne tik vaiku, bet ir visa jo šeima: užklupus sunkumams suteikiame emocinę bei finansinę paramą, užtikriname, kad tėvai galėtų suteikti būtinas sąlygas vaikams augti ir vystytis saugiai. Nuolat skatiname pozityvų bendravimą su vaikais, organizuojame mokymus, šviečiame tėvus bei visuomenę, jog yra daugybė pozityvių būdų auklėti vaikus – skatiname leisti su vaikais daugiau laiko, kalbėtis, būti geruoju pavyzdžiu. Ar vaikas užaugs šiltas, atviras, pasitikintis kitais, linkęs į bendruomeniškumą, ar beširdis, destruktyvus vienišas vilkas, priklauso nuo tų, kurie atveda vaiką į pasaulį ir moko jį meilės“ – rašė Astrid Lindgren.

Balsų: 519 / 2%
Balsų: 519 / 2%
VšĮ „Gerumo skraistė”
9 VšĮ „Gerumo skraistė”
Organizacija veikianti Alytaus mieste, įkūrusi senelių darželį, ne tik vežė karštą maistą, nupirkdavo vaistų vienišiems garbingo amžiaus senoliams, bet ir stebino savo gerumu. Motinos diena senolėms buvo ypatinga, nes kartu su savanoriais įstaigos darbuotojai organizavo akciją "Lik namuose, pasveikink Mamą", nupirkdami ir pristatydami gėles mamoms, kurios su ašaromis akyse pasitiko gerumu spinduliuojančius įstaigos darbuotojus. Šiais metais buvo organizuojama akcija švarūs langai, senoliai dalyvavo "vilnoniniuose pokalbiuose", juoko, muzikos, meno terapijos užsiėmimuose, ir net Alytaus pusmaratonyje. Žinau, kad šios įstaigos direktorė Gita Mickevičiūtė savo gerumu sušildo ne tik senolius, bet ir mūsų miestą, todėl tuos socialinius pokyčius, kuriuos ji daro Alytaus miestui turi pamatyti visa Lietuva.
Balsų: 321 / 1%
Balsų: 321 / 1%
VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“
10 VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“
Organizacijos tikslas – spręsti gyvūnų gerovės problemų priežastis, užkertant kelią pasekmių atsiradimui bei didinti žmonių sąmoningumą ir atjautą gyvūnų atžvilgiu. Organizacijos veikla: Švietimo projektai (neBrisius.lt, Draugiški Gyvūnams); Informacijos gyvūnų gerovės klausimais ruošimas ir platinimas; Dalyvavimas gyvūnų gerovę reglamentuojančių teisės aktų svarstymuose ir prisidėjimas prie jų ruošimo; Gyvūnų nepriežiūros atvejų nagrinėjimas ir viešinimas; Sistemingi veiksmai skirti stabdyti nelegalų gyvūnų dauginimą ir išlaisvinti nepateisinamoje vergovėje esančius gyvūnus.
Balsų: 535 / 2%
Balsų: 535 / 2%
Asociacija „Imbariečių draugija“
11 Asociacija „Imbariečių draugija“
Tai viena pirmųjų bendruomenių Kretingos rajone. Per 18 gyvavimo ir aktyvios veiklos metų, bendruomenė nuveikė labai daug gražių ir prasmingų darbų: atnaujinti bendruomenės namai, pastatyti koplytstulpiai, kuriuose išskaptuoti bendruomenę vienijančių kaimų žemaitiški pavadinimai, pastatyta lauko scena, išleista knyga apie Imbarės kraštas ir jo tradicijos, nuolat organizuoja įvairias šventes, muges, žygius. Savo lėšomis bendruomenė sutvarkė dalis bendruomenės aplinkos, pasėjo naują žolę. Tai tik dalis darbų, kuriuos nuveikė ši bendruomenė.
Balsų: 112 / 0%
Balsų: 112 / 0%
Asociacija „Ištiesk gerumo ranką”
12 Asociacija „Ištiesk gerumo ranką”
Asociacija, kurios savanoriai yra įvairaus amžiaus Elektrėnų savivaldybės gyventojai (nuo 80 metų iki penkiamečių darželinukų), yra pati aktyviausia savanorių grupė Elektrėnų savivaldybėje. Asociacija kasmet dalyvauja Maisto banko akcijose, kai savanoriaujama visuose Elektrėnų ir Vievio prekybos centruose, taip pat Kalėdų ir Velykų akcijose, Palydų į mokyklą labdaros renginiuose. Per pirmąją covid-19 bangą tai buvo vienintelė savanorių organizacija, lankiusi socialinės atskirties žmones, neįgaliuosius, daugiavaikes šeimas, ligonius.
Balsų: 519 / 2%
Balsų: 519 / 2%
Vaikų ir paauglių socialinis centras „Jaunimo namai”
13 Vaikų ir paauglių socialinis centras „Jaunimo namai”

„Jaunimo namai”, t.y. savarankiško gyvenimo namai įkurti 2017 metais. Juose gali gyventi jaunuoliai nuo 16-os metų, kuriems nustatyta institucinė globa, norintys pasirengti savarankiškam gyvenimui. Nemenčinėje esančiuose „Jaunimo namuose” vienu metu gali gyventi keturiolika jaunuolių, o Vilniuje esančiame "apsaugotame būste" gyvena penki jaunuoliai, kuriems jau sukakusi pilnametystė bei pasibaigusi globa, bet jie dar nėra pilnai pasirengę savarankiškam gyvenimui. Kiekvienas jaunuolis turi savo asmeninę sąskaitą į kurią pervedama jam priklausanti socialinė išmoka. Taigi jaunuoliai savarankiškai mokosi išgyventi - planuoja savo pirkinius, patys gamina maistą, mokosi savarankiškai kreiptis į sveikatos, socialinės rūpybos ir kitas juridines įstaigas pagal poreikį. Taipogi jaunuoliams padedama spręsti jų psichologines problemas, įveikti patirtas emocines traumas, atstovaujame jiems ugdymo įstaigose, padedame įsidarbinti. Mūsų tikslas, kad jaunimo namai taptų siekiamybe visiems paaugliams besiruošiantiems po globos pradėti savarankišką, naują gyvenimą, pasirengus iššūkiams.

Balsų: 311 / 1%
Balsų: 311 / 1%
VšĮ „Kauno Futbolo Akademija“
14 VšĮ „Kauno Futbolo Akademija“
Esame lyderiai įvairaus amžiaus grupių Lietuvos futbolo čempionatuose, ugdome apie 16 įvairaus amžiaus nacionalinės futbolo rinktinės narių, vykdome vaikų ir suaugusių užimtumo projektus. Norime kaip galima daugiau įsitraukti į socialinę veiklą ir skatinti vaikų fizinį užimtumą per futbolą, taip pat norime pradėti vystyti šiuo metu sporto pasaulyje itin aktualią moterų futbolo veiklą. Stengiamės lygiuotis į aukščiausio lygio futbolo akademijas Europoje, tad remiantis geraisiais pavyzdžiais vystome savo infrastruktūrą, kurią jau dabar sudaro sporto viešbutis, sporto salė, masažo kabinetas, susitikimų kambarys, futbolo aikštės ir kt.
Balsų: 189 / 1%
Balsų: 189 / 1%
VšĮ „Informacijos kaupimo ir sklaidos centro” projektas „Kavos galia”
15 VšĮ „Informacijos kaupimo ir sklaidos centro” projektas „Kavos galia”
Projekto tikslas – didinti sutrikusio intelekto asmenų priešdarbinius įgūdžius, organizuojant savanorišką jų veiklą, taip ugdant visuomenės suvokimą, kad neįgalus asmuo yra pilnavertis visuomenės narys. „Kavos galia” – proto negalią turintys asmenys gamina kavą įvairiuose renginiuose, šventėse, susibūrimuose. Įrengto profesionalaus kavos aparato automobilyje dėka, aptarnaujame visus kavos mėgėjus. Tai ne tik kavos gaminimas, tai – bendrystės galia, pažintis su proto negalią turinčiais asmenimis, jų galiomis.
Balsų: 208 / 1%
Balsų: 208 / 1%
Keramikos Akademija
16 Keramikos Akademija
Studijos įkūrėja ir keramikė Kristina Alšauskienė puoselėdama keramikos amato tradicijas, vykdydama meninius - kūrybinius projektus skleidžia keramikos meno kelią. Penkių mėnesių laikotarpyje keramikos akademija su keramike įgyvendino socialinį - kultūrinį projektą „Kultūra į svečius”. Liepos - rugsėjo mėn. kultūra keliavo po dienos centrus ir bendruomenes regionuose. Spalio mėn. veiklos vyko Paparčių vaikų globos namuose. Iš viso aplankėme daugiau kaip 120 vaikų. Pristatėme skirtingas meno rūšis. Kartu sukūrėme neišblėstančių akimirkų mažiesiems mūsų projekto dalyviams. Labai džiaugiamės pasiektais rezultatais, ir tuo norime pasidalinti, nes geri darbai užkrečia.
Balsų: 102 / 0%
Balsų: 102 / 0%
„Khan Academy Lietuva”
17 „Khan Academy Lietuva”
Tai ne pelno siekianti švietimo organizacija, kurios misija - „suteikti galimybę mokytis ir naudotis pasaulinio lygio švietimo priemonėmis visiems ir visur”, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar socialinės/finansinės padėties. Svetainė ir visas jos turinys yra 100% NEMOKAMI. Khanacademy.org biblioteką sudaro dešimtys tūkstančių trumpų vaizdo pamokų, interaktyvių užduočių ir pagalbinių priemonių, skirtų moksleiviams, jų tėvams ir mokytojams. „Khan Academy Lietuva” yra Khan Academy turinio lokalizavimo projektas, kurio tikslas išversti ir adaptuoti Khan Academy svetainę į lietuvių kalbą, kad ja galėtų laisvai naudotis visi Lietuvos vaikai, mokytojai ir tėvai.
Balsų: 390 / 2%
Balsų: 390 / 2%
Asociacija „Kitoks vaikas”
18 Asociacija „Kitoks vaikas”
Tai pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė, nepelno siekianti organizacija, kuri pradėjo garsiai kalbėti su politikais, mokytojais, valdininkais apie šį sutrikimą, ankstyvosios diagnostikos svarbą, statistiką ir plačiai pasaulyje taikomą nemedikamentį pagalbos būdą - taikomąją elgesio analizę (angl. ABA). 2018 m. inicijavome LR Vyriausybėje darbo grupės sudarymą autizmo problemoms spręsti, ir buvo pasiekta, kad pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo patvirtintas "Autizmo pagalbos planas". Šiais metais vykdome 2 projektus: vienas iš jų "Autizmo spektro sutrikimą, turinčių asmenų teisių gynimas". Pasiekti rezultatai: švietimo srityje ŠMSM ministro pasirašytos "Ugdymo įtstaigoms rekomendacijos, dėl vaikų turinčių ASS ugdymo"; visuomenės švietimui sukurtas socialinis klipas "Jūsų vaikai netiki baubais, o Jūs?" ir postproduktas Baubo testas.
Balsų: 493 / 2%
Balsų: 493 / 2%
VšĮ „Kurkime vaikams rytojų”
19 VšĮ „Kurkime vaikams rytojų”
Esame VšĮ „Kurkime vaikams rytojų” bendruomeniniai vaikų globos namai. Mūsų organizacijoje sutinkame įvairaus pobūdžio vaikų, netekusių tėvų, kuriuos norime išugdyti dorais piliečiais. Vaikus mokiname: maisto gamybos, švaros, pagarbos, dvasinių dalykų, socialinių įgūdžių. Kiekviena diena būna pilna įvairių išūkių, kuri reikalauja daug pastangų, nes kiekvienas vaikas turi skaudžius prisiminimus, išgyvenimus. Mes, kaip globėjai, stengiamės kuo tik įmanoma geriau padėti, paguosti suteikti šiltą apkabinimą ir jaukius namus. Mūsų tikslas, vaikus išmokyti kaip gyventi šeimoje, mylėti vienas kitą, gerbti, niekada nenuleisti rankų, ir siekti savo užsibrėžto tikslo. Esame turėję vaikų, kuriuos grąžiname tėvams ir jie mums dėkoja, už šiltą prieglobstį, meilę ir rūpestį. Tai mūsų tikslas, kuris daro geresnį rytojų!
Balsų: 192 / 1%
Balsų: 192 / 1%
VŠĮ „Lesė”
20 VŠĮ „Lesė”
Organizacija ne tik globoja beglobius gyvūnus, bet ir edukuoja visuomenę apie atsakingą gyvūnų auginimą, o šiemet dar ir aktyviai dalyvavo nelegalių daugyklų patikrinimuose, šuniukų konfiskavime.
Balsų: 568 / 2%
Balsų: 568 / 2%
Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD)
21 Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD)
Tai nuo 1938 m. veikianti organizacija, kuri kasdien savo darbu, iniciatyvomis stengiasi, jog mūsų visuomenė, mus supanti infrastruktūrinė bei informacinė aplinka būtų kuo draugiškesnė klausos negalią turintiems žmonėms. Šio tikslo siekiama stengiantis pakeisti praeityje nusistovėjusį stereotipą, kad kurtieji yra "neįgalūs", "kitokie", jų reikia bijoti ar atstumti, puoselėjant naują požiūrį - kurtieji yra lygiaverčiai Lietuvos piliečiai, o "negalia" atsiranda dėl komunikacijos barjero. Kurčiųjų gimtoji kalba - gestų kalba, tad LKD stengiasi, kad kuo platesnė visuomenės dalis sužinotų ir išmoktų gestų kalbos pagrindus, suprastų kurčiųjų kultūrą ir taip nebeliktų atskirties tarp "mes" ir "jie". Nors LKD veiklų spektras itin platus, galėtume išskirti dvi pagrindines, ir pastaraisiais metais itin svarbiomis tapusias, sritis - tai informacijos prieinamumas ir visuomenės sąmoningumo skatinimas.
Balsų: 883 / 4%
Balsų: 883 / 4%
Lietuvos moksleivių sąjunga
22 Lietuvos moksleivių sąjunga
Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), atstovaudama moksleivių interesams ir vienydama mokyklų mokinių savivaldas rūpinasi kokybiško ugdymo mokyklose užtikrinimu ir gerinimu. Tam, kad tai būtų įgyvendinama, nuolat bendradarbiaujame su įvairiomis valstybinėmis institucijomis bei nevyriausybiniu sektoriumi, tarptautinėmis organizacijomis. LMS atstovai dalyvauja LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto posėdžiuose, įsitraukia į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos darbo grupes, vykstančius procesus Ugdymo plėtotės centre, Lietuvos švietimo taryboje, bendradarbiauja su LR Prezidentūra bei kitomis svarbiomis šalies institucijomis, inicijuoja įvairius projektus ir iniciatyvas itin opiais visuomenei, o ypač moksleiviams, klausimais.
Balsų: 811 / 3%
Balsų: 811 / 3%
Lietuvos Raudonasis Kryžius
23 Lietuvos Raudonasis Kryžius
Lietuvos Raudonasis Kryžius yra unikali humanitarinė jėga, kurios stiprybė – savanoriai, kasdien padedantys krizės paliestiems žmonėms Lietuvoje. Mes dirbame su žmonėmis, pasitraukusiais nuo karo, mokome visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių. Taip pat viena iš pagrindinių veiklos sričių, kurios svarba itin sustiprėjo pandemijos metu, yra pagalba vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms.
Balsų: 504 / 2%
Balsų: 504 / 2%
Lietuvos samariečių bendrija Pakruojo skyrius ir vadovė Dovilė Pašakinskienė
24 Lietuvos samariečių bendrija Pakruojo skyrius ir vadovė Dovilė Pašakinskienė
Dovilė Pašakinskienė, yra be galo šiltas, spinduliuojantis gėriu žmogus. Nuo 2013m. ji vadovauja Lietuvos samariečių bendrijos Pakruojo skyriui. Ši organizacija yra pelno nesiekianti, dirbanti pagrinde savanoriškais pagrindais. Pagrindinė varomoji organizacijos jėga samariečiai - savanoriai, su pirmininke Dovile priešakyje. Šioje organizacijoje dirbama su socialinę atskirtį patiriančiomis šeimomis, senjorais bei vykdomas vaikų ir jaunimo užimtumas. Dovilė Pašakinskienė taip pat dirba ir Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centre, kur užima projektų koordinatorės pareigas. Jos gerumas ir atsidavimas kitam žmogui yra begalinis. Niekada nesu girdėjusi, kad ji pasakytų ne dabar, negaliu ar nukreipusi žmogų kitur... Aktyvistė, be kuriuos nepraeina nei viena šventė ar gerumo akcija.
Balsų: 332 / 1%
Balsų: 332 / 1%
Lietuvos socialinio verslo asociacija
25 Lietuvos socialinio verslo asociacija
Lietuvos socialinio verslo asociacija (LISVA) įsteigta 2017 m. siekiant kurti socialiniam verslui palankią teisinę, finansinę ir mokestinę aplinką, didinti socialinio verslo žinomumą bei skatinti tarptautiniu mastu priimtinos gerosios praktikos įgyvendinimą Lietuvoje. Asociacija aktyviai dalyvauja formuojant ir įgyvendinant socialinio verslo plėtros politiką Lietuvoje, stiprinti socialinio verslo srityje dirbančių organizacijų gebėjimus bei kompetencijas, atstovauti savo narius valstybinėse institucijose, formuoti viešąją nuomonę apie socialinį verslą, rengiant visuomenės informavimo ir švietimo kampanijas.
Balsų: 65 / 0%
Balsų: 65 / 0%
Lietuvos triračių sporto asociacija
26 Lietuvos triračių sporto asociacija
Vilniuje įsikūrusi Lietuvos triračių sporto asociacija vienija šios neįgaliųjų sporto šakos (Racerunning) entuziastus iš Vilniaus, Mažeikių, Šiaulių, Kauno, Visagino ir populiarina Lietuvoje kol kas dar mažai žinomus triračius kaip sporto ir aktyvaus laisvalaikio priemonę, skirtą visų amžiaus grupių žmonėms su įvairiomis negaliomis, taip pat ir sunkiau judantiems senjorams. Esame pasiekę bėgimo su triračiais Lietuvos rekordų. Paskatindami triračių sporto dalyvius aktyviai treniruotis, pasitikėti savo jėgomis, ugdyti valią ir siekti tikslo, treneriai puoselėja viltį išugdyti sportininkus, galinčius atstovauti mūsų šaliai tarptautinėse Racerunning varžybose. Galbūt tai pavyks padaryti jau 2021 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Prancūzijoje.
Balsų: 204 / 1%
Balsų: 204 / 1%
Kauno klubas „Likimo draugai“
27 Kauno klubas „Likimo draugai“
Organizacija teikia paslaugas Kauno miesto gyventojams sergantiems psichikos ligomis, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, arba 0–45 procentų darbingumo lygis, arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Neįgalieji susiduria su dažnais ligos sukeliamais simptomais: emocijų, mąstymo, nerimo sutrikimais, taip pat dėl ilgalaikės negalios prarastais kasdienio gyvenimo, socialiniais, darbiniais įgūdžiais. Klubas „Likimo draugai“ savo veiklą vykdo jau 20 metų, kur teikiamos dienos užimtumo paslaugos, individuali pagalba, meninių gebėjimų lavinimas vokaliniame ansamblyje.
Balsų: 177 / 1%
Balsų: 177 / 1%
Asociacija „ Lygumų laisvalaikio klubas“
28 Asociacija „ Lygumų laisvalaikio klubas“
Tai vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų nedideliame miestelyje Pakruojo raj. turiningo laisvalaikio, įvairių renginių, sportinių varžybų organizavimas, jaunimo užimtumo problemų sprendimas, bendradarbiavimas, sveikos gyvensenos populiarinimas, gimtojo kaimo aplinkos ir ekologinės kultūros puoselėjimas, savarankiškų, kūrybingų ir dorų asmenybių ugdymas.
Balsų: 76 / 0%
Balsų: 76 / 0%
„Maisto bankas”
29 „Maisto bankas”
„Maisto bankas“ sprendžia dvi labai opias problemas – siekia, kad dar tinkamas vartoti maistas nebūtų išmestas, o pasiektų žmonių, kurie maisto įsigyti neišgali, stalą. Kitaip tariant, mes žinome, kur yra maisto perteklius ir žinome, kur yra jo trūkumas, tad siekiame išlyginti šią neteisybę. Praėjusiais metais surinkome ir išdalinome 7970 tonų maisto, iš kurių net 5047 tonos buvo nuo išmetimo išgelbėtas, žmonių vartojimui dar tinkamas, maistas. Maistu remiame 589 kitas Lietuvoje veikiančias nevyriausybines organizacijas, tarp kurių ir gerai žinomos, tokios kaip „Gelbėkit vaikus“, „Maltos ordino pagalbos tarnyba“, Lietuvos Raudonasis kryžius, Caritas, SOS vaikų kaimai ir labai mažytės kaimų bendruomenės ar vaikų dienos centrai.
Balsų: 544 / 2%
Balsų: 544 / 2%
Maltos ordino pagalbos tarnyba (Maltiečiai)
30 Maltos ordino pagalbos tarnyba (Maltiečiai)
Tai organizacija, kuri rūpinasi ir globoja skurstančius, sergančius, vienišus senolius, socialinę ir finansinę atskirtį patiriančius vaikus, taip pat pagalbos laukiančius neįgaliuosius.
Balsų: 749 / 3%
Balsų: 749 / 3%
VšĮ „Mezgu mažam kovotojui”
31 VšĮ „Mezgu mažam kovotojui”
VšĮ „Mezgu mažam kovotojui” įkūrėja Irena Putvinskienė subūrė moterų komandą iš įvairiausių Lietuvos kampelių, kurios labdaringai, negailėdamos savo laiko, mezga pirmuosius rūbelius neišnešiotiems mažyliams. Labai prašome pagalbos siūlams, kad kuo daugiau neišnešiotų mažylių galėtų sušilti per pirmąsias savo gyvenimo dienas.
Balsų: 1143 / 5%
Balsų: 1143 / 5%
VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“
32 VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“
Šiaulių mieste įsikūrę „Šeimų namai” - tai socialinę veiklą vykdanti, teikianti pagalbą pažeidžiamiems bendruomenės nariams, bendruomenė, kurią vienija apie 215 narių. Šeimų namai nuo 2015 m. krizinės motinystės atvejais teikia socialines kompleksines laikino apgyvendinimo ir socialinės priežiūros paslaugas tėvams su vaikais. Vaikų dienos centre „Aš ir draugai“ teikiamos vaikų priežiūros ir užimtumo paslaugos. Vykdomas projektas Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje „Amatų dirbtuvės“ ir socialinės dirbtuvės proto ir psichikos negalią turintiems neįgaliesiems. Bendruomenės paskirtis – padėti žmogaus asmenybei skleistis, išmokti socialinių – buities ir darbinių įgūdžių, augti dvasioje ir įgyti daugiau džiaugsmo bei gyvenimo pilnatvės integruojantis į bendruomenę, visuomenę ir darbo rinką.
Balsų: 227 / 1%
Balsų: 227 / 1%
VšĮ „Ne imti, bet duoti“
33 VšĮ „Ne imti, bet duoti“
Savanorišką veiklą ir savanorių ugdymo(si) procesą organizuojanti organizacija, kviečianti aukštųjų mokyklų studentus, moksleivius nuo 14 metų bei vyresnio amžiaus žmones visa širdimi įsitraukti į socialinę veiklą. Mūsų tikslas – suteikti tėvų globos netekusiems jaunuoliams individualią savanorių-korepetitorių ugdomąją ir emocinę pagalbą, taip padedant jaunuoliams suprasti išsilavinimo svarbą, užpildyti mokymosi spragas, išmokti kurti pasitikėjimu grįstus santykius, įsilieti į darbo rinką.
Balsų: 738 / 3%
Balsų: 738 / 3%
Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro projektas „Nelik vienas“
34 Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro projektas „Nelik vienas“
Tai – telefonu bei kitomis nuotolinio ryšio priemonėmis teikiama kompleksinė pagalba vyrams. Lietuvoje vis dar gaji iškreipta vyriškumo samprata, esą, vyras visuomet turi būti stiprus, o silpnumas – nevyriškumo požymis. Todėl daugybė vyrų nedrįsta ieškoti pagalbos, o juo labiau – skambinti į moterims skirtas linijas. Projekto tikslas – suteikti kompleksinę pagalbą: informavimo, psichologinę, psichoterapinę, teisinę, edukacinę bei tarpininkavimo.
Balsų: 341 / 1%
Balsų: 341 / 1%
VšĮ Nevalstybinis vaikų darželis „Nendrė“
35 VšĮ Nevalstybinis vaikų darželis „Nendrė“
Darželis „Nendrė“ įkurtas 1998 m. Vilniaus Šnipiškių mikrorajone. „Nendrėje“ gerbiamos ir vertinamos skirtybės, kiekvienam vaikui užtikrinamos lygios galimybės ugdytis kaip savitai individualybei bei teisė augti oriam, kūrybingam ir nevaržomam stereotipinių apribojimų. Vaikų tėvams teikiamos konsultavimo ir neformaliojo švietimo paslaugos, jie kviečiami aktyviai dalyvauti vaikų ugdyme ir „Nendrės“ bendruomenės veikloje. "Nendrės" veikla atvira visiems vaikams – skirtingų polinkių ir gebėjimų, įvairių tautybių, iš skirtingos socialinės aplinkos, iš įvairios sudėties šeimų, Lietuvos piliečiams ir atvykėliams. Mūsų misija, jog kokybiškas ugdymas būtų prieinamas visiems, o negalintys mokėti už paslaugas gautų jas nemokamai.
Balsų: 58 / 0%
Balsų: 58 / 0%
„Orūs namai”
36 „Orūs namai”
Kuriame daugiabučius namų neturintiems, juos praradusiems ar nebegalintiems juose gyventi senjorams, kad čia gyventi jiems būtų patogu, saugu, bendruomeniška ir pigu. Mes kviečiame senjorus savarankiškai ar su mūsų pagalba išnuomoti savo senuosius būstus ir keltis gyventi į būtent jiems įrengtus butus „Orių namų“ daugiabutyje. Iš nuomos gaunamos pajamos visiškai padengia gyvenimo juose išlaidas (nereikia papildomai mokėti nei už nuomą, nei už komunalines išlaidas, internetą ar kabelinę), todėl visa pensija lieka kitoms senjorų reikmėms.
Balsų: 147 / 1%
Balsų: 147 / 1%
Asociacija „Padedu augti”
37 Asociacija „Padedu augti”
Asociacija teikia psichosocialinę pagalbą, emocinę paramą bei organizuoja savitarpio pagalbos grupes šeimoms, esančioms krizinėje situacijoje, gimus neišnešiotam naujagimiui, kūdikio negalios ar netekties atvejais, buria šeimas į bendruomenę, gerina šeimų sąlygas Lietuvos ligoninėse, organizuoja gyvybiškai svarbius projektus, tokius kaip ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“, svariai prisidėjęs prie pirmojo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko įkūrimo.
Balsų: 579 / 2%
Balsų: 579 / 2%
Aklųjų ir Silpnaregių sąjungos projektas „Pažinti meną pojūčiais“
38 Aklųjų ir Silpnaregių sąjungos projektas „Pažinti meną pojūčiais“
Tai nuo 2000 m. įgyvendinama vizualaus meno pažinimo programa, kurią Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) rengia bendradarbiaudama su Lietuvos dailės muziejumi (LDM). Ją sudaro edukaciniai renginiai, parodos, leidiniai, skirti neregių ir silpnaregių vizualaus meno pažinimo galimybėms plėsti ir Lietuvos muziejinių vertybių prieinamumui didinti. Labai svarbu paminėti, kad šis projektas gali pasigirti tikrai unikaliais ieškojimais pristatyti meną neregiams, taip suteikiant galimybę jiems iš esmės praplėsti savo kultūrinį išprusimą. Dar daugiau, "Pažinti Meną Pojūčiais" projekto metu atrasta metodika yra išskirtinai šios grupės narių atrastas būdas kalbėti apie meną, unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Balsų: 107 / 0%
Balsų: 107 / 0%
Klubas „Pozityvas”
39 Klubas „Pozityvas”
Klubas metų pradžioje organizavo fotografijų parodas Deltuvos pagrindinėje mokykloje (jaunųjų tarptautinio fotografijos plenero dalyvių) ir Ukmergės slaugos skyriuje. Įsigijome molbertus, pakabinimo sistemą, dar pirksime apšvietimo lempas ir Tolerancijos centre įsirengsime erdvę parodoms. Bet svarbiausiai tai dalyvavimas žygiuose Lietuvos prezidento Antano Smetonos keliais. Mes ,Ukmergės kultūros draugijos partneriai, jau 4 metai vykdome šias kraštotyrines ekspedicijas, susitinkam su žmonėmis, fiksuojame prisiminimams.
Balsų: 38 / 0%
Balsų: 38 / 0%
Labdaros ir paramos fondas „Prieglobstis“ ir jo vadovas Mindaugas Palionis
40 Labdaros ir paramos fondas „Prieglobstis“ ir jo vadovas Mindaugas Palionis

Organizacija, kurios pagalba apima visokio amžiaus ir padėties socialines grupes. Labiausiai prie šios organizacijos atsiradimo prisidėjo Evangelikų bažnyčios pastorius Mindaugas Palionis su šeima, kuomet atsikėlė gyventi į Naująją Akmenę. Susidūręs su tuo metu didele bedarbyste, skurdu ir asocialiais asmenimis, kurie užsukdavo pas jį į namus prašyti pagalbos, pastorius duodavo maisto, pinigų ir teikdavo kitą pagalbą. Po ilgų paieškų ir maldų Mindaugas įsigijo apleistą dvarelį Dabikinėlės kaime Akmenės rajone. Čia ir įsikūrė reabilitacijos centras priklausomiems asmenims „Prieglobstis“. Metams bėgant atsirado poreikis padėti tiems kurie baigdavo reabilitaciją bet nesugebėdavo savarankiškai adaptuotis visuomenėje. Tam tikslui buvo įkurti Adaptacijos namai (Naujoji Akmenė). Kadangi buvo pastebėta, kad ir prieš reabilitaciją ir po jos reikia dirbti su žmonių motyvacija ir vykdyti atkryčio prevenciją, tam tikslui Adaptacijos namuose įsisteigė blaivybės klubas (Naujoji Akmenė) ir suaugusiųsų dienos centras. Vėliau į Prieglobstį pradėjo kreiptis moterys su vaikais. Taip atsirado moterų su vaikais reabilitacijos bendruomenė Mamos sodyba (Mažeikių rajonas) ir Krizių centras (Akmenė). Krizių centre, pagal poreikį, pradėjome dirbti su romų tautybės vaikais motyvuojant juos mokytis. Dalis priklausomų žmonių buvo senyvo amžiaus, kai kurie buvo benamiai. Tam tikslui buvo įkurti savarankiško gyvenimo namai Senjorų prieglobstis (Troškūnai, Anykščių rajonas) ir Benamių kaimas (Joniškio rajonas).

Balsų: 63 / 0%
Balsų: 63 / 0%
„Raudonos nosys - Gydytojai klounai“
41 „Raudonos nosys - Gydytojai klounai“
Vienintelė misija – pasitelkus humorą ir klounados meną teikti emocinę ir psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Organizacija jau 10 metų lankosi šalies vaikų ligoninėse, senjorų socialinės globos namuose, specialaus ugdymo įstaigose, vaikų sanatorijose. ,,Raudonos nosys“ net ir pačioje nepalankiausioje situacijoje nesustabdė savo veiklos ir neša džiaugsmą ten, kur jo trūksta labiausiai.
Balsų: 673 / 3%
Balsų: 673 / 3%
Rimanto Kaukėno paramos fondas
42 Rimanto Kaukėno paramos fondas
Organizacijos tikslas - palengvinti gyvybiškai pavojingomis ligomis sergančių vaikų ir jų šeimų naštą: padėti jiems išgyventi sunkios diagnozės traumą, ilgą gijimo kelionę ir pripildyti vaikų gyvenimą šviesos. Fondo misija - padėti sunkiai sergantiems vaikams aprūpinant juos reikalingais nekompensuojamais medikamentais, medicinine įranga, įgyvendiname svarbius gydymus ir operacijos, siunčiame vaikus į reabilitacijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o taip pat pildome slapčiausias vaikų svajones!
Balsų: 448 / 2%
Balsų: 448 / 2%
Adutiškio bendruomenė „Saulėgrąža“
43 Adutiškio bendruomenė „Saulėgrąža“
Bendruomenė „Saulėgrąža“, drauge su Adutiškio seniūnija įgyvendina daug prasmingų ir gražių iniciatyvų. Skatina gyventojų bendruomeniškumą, aktyvumą, gražina miestelį, kartu rengia šventes. Noriai padeda senoliams, jų gyvenimo gerovei. Reikšmingiausi projektai, tai pagalba senoliams, vienišiems, kartais visų užmirštiems, nepajėgiems pasirūpinti savimi, taip pat, nepamirštama pasirūpinti ir miestelio saugumu, bei gražinimu. Vienas iš projektų būtų pagrindinės miestelio gatvės papuošimas kalėdinėmis dekoracijomis.
Balsų: 123 / 1%
Balsų: 123 / 1%
Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė”
44 Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė...
Jau penkeri metai Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“ organizuoja tarptautinį švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projektą ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė”. Kasmet į šį projektą prisiregistruoja daugiau kaip 100 švietimo įstaigų bendruomenių. 2020 m. saulėtu oranžiniu traukinuku keliauja 140 švietimo įstaigų bendruomenių iš Lietuvos, o taip pat iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Ispanijos. Šiemet viena iš pasiūlytų projekto veiklų buvo surengti 5 -ių metų projekto simbolio - moliūgėlio gimtadienį, kurio metu ugdytiniai keliavo per edukacines stoteles, kuriose vyko pažintinės ir edukacinės veiklos.
Balsų: 80 / 0%
Balsų: 80 / 0%
VšĮ „Sėkmingi vaikai”
45 VšĮ „Sėkmingi vaikai”
Komanda savo veikla ir iniciatyvomis nuo 2016 m. prisideda prie itin reikšmingos ir opios situacijos sprendimo, ugdydami vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimą. Visai nesenai duris atvėrė 600 kv.m. centras, kuriame yra praplėstas vietų skaičius ir teikiamas platus paslaugų kompleksas, reikalingas vaikams, turintiems autizmo spektro ir kitų raidos sutrikimų. Remiantis užsienio patirtimi ir atlikę situacijos analizę Lietuvoje nusimatėme dar vieną prioritetinę veiklos kryptį - kompleksinės pagalbos prieinamumą ASS vaikams (ypač vyresniems ir paaugliams), nes Lietuvoje tokių paslaugų pasiūlą yra labai ribota ir deja apima tik dienos užimtumą. Siekiame inicijuoti dar didesnio, moderniausio kompleksinių paslaugų vaikams ir šeimoms centro steigimą. Didžiuojamės, jog ši maža pradžia yra didelis žingsnis, link taip reikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo. Tačiau labai tikimės visuomenės ar organizacijų papildomos pagalbos ir paramos įsigyjant sensorinės integracijos įrangą, kuri mūsų vaikams labai reikalinga jau šiandien.
Balsų: 363 / 2%
Balsų: 363 / 2%
„Skirtingos Spalvos”
46 „Skirtingos Spalvos”
Šios iniciatyvos pagrindinis tikslas yra padėti tiems, kurie nori įsikvėpti pozityviomis istorijomis tų žmonių, kurie serga sunkiomis/lėtinėmis ligomis. Iniciatyva siekia kuo labiau integruoti visuomenę į sergančiųjų gyvenimus ir skleisti žinią, kad žmogus su diagnoze gali viską, ir diagnozė tai nėra riba siekti savo svajonių ar troškimų. Mes kalbiname žmones, kurie su diagnoze gyvenime yra pasiekia labai daug arba motyvuoja kitus savo darbais bei formuoja pozityvų požiūrį į gyvenimą su liga.
Balsų: 186 / 1%
Balsų: 186 / 1%
Visuomeninis klubas „Smalsučiai”
47 Visuomeninis klubas „Smalsučiai”
Vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubas „Smalsučiai“ yra visuomeninė, ne pelno siekianti organizacija, kuri rūpinasi visos Lietuvos vaikais ir jaunuoliais, sergančiais 1 tipo cukriniu diabetu. Tai didelė ir stipri bendruomenė, kurios didžiausia vertybė – nuoširdus, artimas bendravimas ir bendradarbiavimas, supratimas ir pagalba iškilus problemoms. Vienas svarbiausių klubo uždavinių – visuomenės švietimas apie ligos pirmuosius požymius, nes labai dažnai tėvai, o kartais netgi ir medikai, pražiūri simptomus ir liga diagnozuojama jau reanimuojamam vaikui. Be to, visuomenėje sklando labai daug mitų apie diabeto atsiradimo priežastis ir išgydymo galimybes, todėl klubas įvairių akcijų metu stengiasi visuomenę supažindinti tik su mokslu pagrįsta informacija.
Balsų: 1334 / 6%
Balsų: 1334 / 6%
VšĮ ,,Soneima"
48 VšĮ ,,Soneima"
VšĮ ,,Soneima" nuo 2007 metų vykdo neįgaliųjų socialinės įmonės veiklą, kuria darbo vietas neįgaliesiems. Neįgaliųjų įdarbinimas ir jų darbinis užimtumas yra pagrindinis įstaigos tikslas. Nuolat bandome prisitaikyti ir įsteigti vis naujas veiklas. Tai dažnai tampa iššūkiu įstaigai, o svarbiausia - galimybė neįgaliems asmenims. Šiuo metu įmonėje dirba 15 neįgaliųjų darbuotojų. Išvystyta avalynės taisymo, medienos gaminių gamyba, stengiamės ugdyti neįgaliųjų darbinius įgūdžius ir išlikti kartu darbo rinkoje.
Balsų: 208 / 1%
Balsų: 208 / 1%
SOS vaikų kaimas
49 SOS vaikų kaimas
SOS vaikų kaimai yra paramos fondas, jau 30 metų Lietuvoje, padedantis vaikams gyventi saugesnį ir laimingesnį gyvenimą. Šiuo metu esame didžiausia šeima Lietuvoje padedanti 1000 vaikų. Mūsų fondas teikia net 7 skirtingas paslaugas, todėl esame vienelis fondas Lietuvoje, kuris gali padėti vaikui atsidūrusiame bet kokioje gyvenimo situacijoje. Per 30 metų užauginome dvi jaunuolių kartas, į savarankišką gyvenimą išlydėjome daugiau nei 350 jaunuolių ir pavyko užauginti, net du Lietuvos čempionus. 
Balsų: 546 / 2%
Balsų: 546 / 2%
„Spalvoto meduolio diena”
50 „Spalvoto meduolio diena”
„Spalvoto meduolio diena” - tai iniciatyva suartinanti šeimą ir draugus - padedanti susitikti globotiniems vaikams ir būsimiems įtėviams, skatinanti globotinų vaikų savanorystę, savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi. ̇„Spalvoto meduolio diena” visoje Lietuvoje vyksta nuo 2008 metų. „Spalvoto meduolio diena” yra Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinio saugumo kampanijos "Už saugią Lietuvą" partneris. Šiemet tęsime tradiciją nuotoliniu būdu. Kepsime ir marginsime meduolius spalvotais cukraus glaistais, dalinsimės receptais ir patarimais Spalvoto meduolio facebook paskyroje.
Balsų: 74 / 0%
Balsų: 74 / 0%
Projektas ,,Spalvoto meduolio diena Telšiuose"
51 Projektas ,,Spalvoto meduolio diena Telšiuose"
Šis renginys kasmet apjungia gausų būrį Telšių rajono šeimų, vaikų netekusių biologinių tėvų globos. Kasmet akcijoje sudalyvauja vaikai tampa savanoriais socialinėje akcijoje, kurios tikslas visiems susiburti ir kartu palaikyti akcijos mintį. Telšiuose šios šventės laukia rajono vaikai, apjungia socialines įstaigas, jų kuruojamas šeimas. Šventėje pasirodo meniniai kolektyvai , vaikai kasmet labai noriai prisijungia su savo atliekamai kūriniais. Džiaugiamės turėdami savanorių, kurie mielai organizuoja tokią šventę.
Balsų: 95 / 0%
Balsų: 95 / 0%
Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos projektas „Sveika, Saulyte!”
52 Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos projektas „Sveika, Saulyte!”

Stengiamės daryti viską, jog pagerintumėme žmonių su Dauno sindromu ir jų artimųjų gyvenimo kokybę Lietuvoje, tačiau ypatingai džiaugiamės projektu „Sveika, Saulyte!”. Projekto tikslas - suteikti palaikymą ir pagalbą šeimoms, ligoninės palatoje išgirdusioms - „Jūsų kūdikiui įtariame Dauno sindromą”. Šio projekto idėja kilo iš mamų, kurios atkeliauja į mūsų bendruomenę ir jų patirčių, apie tai, kaip žinia, apie ypatingą vaiką joms buvo pranešta bei ar sulaukė pagalbos iš medikų. Gaila, tačiau didžioji dalis patirčių yra itin skausmingos. Nepaisant to, kad jau vien žinia, apie gimusį vaiką su papildoma chromosoma juos akimirkai sužlugdo, nes užplūsta bejėgiškumas, ateities baimė, didžiulė nežinia, tačiau gana dažnai visą tai lydi ir nemokėjimas tinkamai pranešti, tinkamai padėti. Todėl, šią kraitelę kūrėme kartu su bendruomenės mamomis, kruopščiai apgalvoję kiekvieną detalę ir jau praeitų metų sausio mėnesį pirmosios kraitelės iškeliavo į Lietuvos gimdymo namus, kur jos atlika ypatingą misiją - suteikia galimybę medikams švelniau pristatyti žinią bei tėvams nesijausti pasimetusiems, nieko nežinantiems, nes palaikymo kraitelę sudaro: informacinis leidinys apie Dauno sindromą (visiškai visa informacija, kokia tik gali būti reikalinga), mamų turinčių vaikelį su DS laiškas, kontaktai norint pasikalbėti ir mielos dovanėlės mažyliui.

Balsų: 307 / 1%
Balsų: 307 / 1%
Šiaulių miesto Daugiabučio Savininkų Bendrija
53 Šiaulių miesto Daugiabučio Savininkų Bendrija
Kadangi privalome tvarkyti aplink daugiabutį 20-ies metrų žemės plotą (žemė mums nepriklauso), savo gera valia ir noru kuriame grožio oazę. Aplinkos gerbūvis visiškai nebuvo tvarkytas, toks mums ir atiteko. Savo finansais ir darbu lyginome sustumtas žemes, valėme statybų atliekas, kol pasiekėme šiokį tokį rezultatą. Dabar pjauname žolę, sodiname augalus už savo pinigus, jau turime daugiau, nei šimtą augalų. Gavome senų plytelių, sudėjome takelius. Plotas tikrai labai didelis, pastangų ir darbo reikia daug.
Balsų: 57 / 0%
Balsų: 57 / 0%
Šiaulių Parkinsono draugija
54 Šiaulių Parkinsono draugija
Šiaulių Parkinsono draugiją vienija daugiau kaip 100 vyresnio amžiaus žmonių su negalia. Vykdome „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje” projektą, kurio veiklos susideda iš neįgaliųjų užimtumo, pagalbos neįgaliesiems, asmeninio asistento pagalbos, neįgaliųjų meninių gebėjimo ugdymo, rankdarbių būrelio, šokių studijos, sveikatinimo veiklos ir t.t. Visi darbuotojai dirbantys su negalia turinčiais žmonėmis yra ir draugijos nariai, savanorišku darbu padeda nuvykti draugijos nariams pas gydytojus, susimokėti mokesčius, nusipirkti ar pagaminti maisto. Savanoriška pareiga aplankyti neišeinančius iš namų ligonius, suteikti jiems reikiamą informaciją ar nuvežti maisto produktų iš LPF „Maisto bankas”, pakalbėti, pabendrauti, papasakoti naujienas apie draugijos likimo brolius ir seseris. Parkinsono liga pririša prie lovos žmones, nežiūrint į jų sugebėjimus ar išsilavinimą. Žmogus viską supranta tačiau "parkinsonas" sukausto kūną, atima jėgas ir žmogus tampa bejėgis prieš ligą.
Balsų: 77 / 0%
Balsų: 77 / 0%
VšĮ „Tautmilės globa”
55 VšĮ „Tautmilės globa”
Prieglaudos veikla/misija beglobių gyvūnų gelbėjimas, jų gydymas, globa iki padovanojimo, laikinos globos namuose paieška, atsakingų šeimininkų paieška, beglobių gyvūnų mažinimas humaniškais būdais (sterilizacija, kastracija), visuomenės švietimas dėl žiauraus, netinkamo elgesio su gyvūnais bei beglobių gyvūnų skaičiaus mažinimo klausimais, žinutės, kad kiekvienas iš mūsų galim kažką padaryti, kad į nelaimę patekusiam gyvūnui būtų padėta, skleidimas, raginimas, kad nereikia laukti, kol kažkas padarys, gal kas padės, o pačiam veikti ir padaryti, kiek gali, kad pagalba būtų suteikta (vaikų ekskursijos prieglaudoje, pristatymai, dalyvavimas masiniuose renginiuose, žmonių kvietimas ateiti ir padėti prieglaudoje išvedžioti šunis, laimingų ir skaudžių istorijų pasakojimas, dalinimasis gerąja patirtimi savo socialiniuose tinkluose, svetainėje).
Balsų: 507 / 2%
Balsų: 507 / 2%
Asociacija ,,Telšių bičiulių ratas“
56 Asociacija ,,Telšių bičiulių ratas“
Tai judėjimas, kurio prigimtinės vertybės: meilė, tarpusavio supratimas, pagalba. Visos šios vertybės padeda mūsų nariams reiklumą derinti su nuoširdumu, gerumu, gebėjimu suprasti, užjausti. Esame darbštūs, ambicingi ir profesionalūs. Asociacija inicijuoja ir vykdo projektus, organizuoja Velykines ir Kalėdines Gerumo akcijas, dalyvauja svarbiuose Telšių krašto renginiuose. Mes - tai tie, kurie nėra abejingi dėl Telšių miesto ateities, kalbant apie labiausiai neatidėliotinas problemas ir iššūkius! Mes ieškojome kūrybinių sprendimų nustatytoms problemoms spręsti, kad Telšiai taptų nuostabia vieta gyvenimui!
Balsų: 74 / 0%
Balsų: 74 / 0%
Asociacija „Telšių uodegėlė”
57 Asociacija „Telšių uodegėlė”
Asociacija įsikūrusi Telšiuose, tačiau pagalba teikiama visiems besikreipiantiems, net ir iš kitų rajonų. Nors prieglauda labai maža, kasmet ji išgelbėja per 300 gyvūnų. Prieglaudėlė yra tik savanoriški namai,  tad etatų ir darbuotojų čia nėra. Savanoriai kasdien renkasi po 2 kartus ( ryte ir vakare) vedžioti, valyti, maitinti gyvūnų. Tai išties sunkus ir atsidavimo prašantis darbas, kurį jie atlieka be jokio atlygio. Lietuvoje daug prieglaudų, tačiau retos kurios neturi darbuotojų ir gyvuoja tik savanorių dėka.
Balsų: 671 / 3%
Balsų: 671 / 3%
Ukmergės miesto bendruomenė
58 Ukmergės miesto bendruomenė
Ukmergės miesto bendruomenė pastoviai tvarko Šventosios upės pakrantę, pliažuose įrengė 21 suoliuką, 3 laužavietes, 4 vaikams smėlio dėžes, 3 sūpuokles, turniką - treniruoklį, visose vietose atvežė smėlio. Išvalė nuo krūmų ir savaradžių medžių Hipodromą ir 2 km upės pakrantę. Bendruomenės ansamblis ,, Bičiuliai" keliauja ir koncertuoja įvairiuose rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose. Atidarytas bendruomenės turgelis „Skruzdėlynas”, kur bendruomenės nariai gali prekiauti savo daiktais, arba juos dovanoti. Bendruomenė leidžia internetinį tinklalapį „vilkmerge.eu”. Draugaujame su užsienio ambasadomis. Kinijos ambasadorius dar kovo mėn. mums dovanojo 10 000 apsauginių kaukių ir 300 apsauginių akinių, kuriuos perdavėme ligoninėms bei miesto gyventojams. Bendruomenė labai tampriai dirba kartu su Lietuvos Santarvės fondu, Rajono susivienijimu „Sodai”  ir daugeliu kitų miesto organizacijų.
Balsų: 62 / 0%
Balsų: 62 / 0%
Užusalių bendruomenės centras
59 Užusalių bendruomenės centras
Visuomeninė organizacija 2009 m. viena pirmųjų Jonavos r. įkūrė vaikų dienos centrą "Pagalbos žiburys". Centras teikia socialines, psichologines, laisvalaikio paslaugas atskirtį patiriančioms šeimoms. Darbo dienomis organizuojame popamokinę veiklą, teikiame maitinimo paslaugas. Atostogų ir vasaros metu organizuojame vaikų vasaros stovyklas Šventojoje. Karantino metu centro darbuotojos lankėsi atskirtį patiriančiose šeimose. Lankymosi metu šeimos buvo aprūpintos maisto produktais iš organizacijos "Maisto bankas" ir planšetiniais kompiuteriais, kuriuos skyrė mokykla.
Balsų: 32 / 0%
Balsų: 32 / 0%
„Vaikų linija”
60 „Vaikų linija”
„Vaikų linija“ teikia nemokamą ir anonimišką emocinę paramą vaikams ir paaugliams telefonu bei internetu. Šios nevyriausybinės organizacijos veikla paremta savanorišku darbu. Šiuo metu pagalbą vaikams ir paaugliams teikia beveik 400 specialius mokymus baigusių savanorių konsultantų. „Vaikų linija“ ne tik teikia emocinę paramą vaikams ir paaugliams, bet šviečia visuomenę apie vaikų patiriamus sunkumus ir pagalbos jiems būdus. Organizuoja viešinimo kampanijas, konferencijas, mokymus, ruošia metodinę medžiagą ir rekomendacijas ugdymo įstaigoms ir pan.
Balsų: 309 / 1%
Balsų: 309 / 1%
Vilniaus šv. Jono Bosko parapijos vaikų popamokinės veiklos centras
61 Vilniaus šv. Jono Bosko parapijos vaikų popamokinės veiklos centras
Nuo 2002 metų Vilniaus šv. Jono Bosko parapijoje kunigo iš Italijos Alessandro Barelli iniciatyva veikia nemokamas vaikų popamokinės veiklos centras, skirtas vaikams iš šeimų, kurių socialinės ar ekonominės gyvenimo sąlygos yra blogesnės negu vidutinės. Centras siekia sukurti saugią ir vaiko poreikiams atidžią aplinką, padėti vaikams paruošti pamokas, visapusiškai ugdyti, skatinti savarankiškumą ir atsakomybę, kovoti prieš patyčių kultūrą, pratinti vaikus prie bendro darbo su bendraamžiais, būti komandos nariais, padėti vaikams gyventi savo aplinkoje, nepaisant ekonominių ir socialinių sunkumų. 
Balsų: 330 / 1%
Balsų: 330 / 1%
Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos bendruomenė
62 Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos bendruomenė
Bendruomenė aktyviai organizuoja ir dalyvauja įvairiose akcijose: „Vilties laukai“ – skirtingose Lietuvos vietose hospiso savanoriai ir bičiuliai sodino geltonus narcizus, kurių žiedų spalva pavasarį skleidžia vilties nuotaiką ir primena apie kilnią hospiso misiją. Taip pat tradiciškai kiekvienais metais mūsų gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvauja Visuomeninės Rasų kapinių draugijos organizuojamose akcijose. 2020 m. spalio 21 dieną mokiniai kartu su klasių vadovais ir gimnazijos direktoriumi tvarkė Rasų kapines. Be to visi mokytojai ir mokiniai dalyvavo akcijoje „Atminties žvakelė“, kurios metu aukojo žvakių pamirštiems kapams.
Balsų: 261 / 1%
Balsų: 261 / 1%
Vilniaus universiteto fondas
63 Vilniaus universiteto fondas
Esame pirmasis (ir kol kas vienintelis) Lietuvoje universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas. Skirtingai nuo įprastai veikiančių fondų, mums skiriama parama iš pradžių yra investuojama (į akcijų biržas bei kitas turto klases), ir tik gauta investicijų grąža skiriama Vilniaus universiteto tarptautinį konkurencingumą skatinantiems projektams. Tikime, kad pritaikydami visame pasaulyje naudojamą inovatyvų lėšų generavimo modelį (neliečiamojo kapitalo fondą, angl. endowment), prisidedame ir prie Vilniaus universiteto tarptautinio konkurencingumo skatinimo, ir prie bendros Lietuvos švietimo sistemos stiprinimo. Gaiviname ir iš naujo kuriame mecenatystės ir filantropijos tradiciją Lietuvoje, telkiame mokslo svarbą suprantančių rėmėjų bendruomenę.
Balsų: 356 / 2%
Balsų: 356 / 2%
UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras”
64 UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras”
Mūsų organizacijos tikslas ne tik priimti didelių gabaritų atliekas ir atiduoti perdirbimui, bet ir parodyti žmonėms kad ne viską reikia išmesti.  Dažnai žmonės išmeta nereikalingus, bet geros būklės daiktus, kuriais gali pasinaudoti nepasiturinčios šeimos, ar bet koks žmogus, ir tam buvo padarytos stotelės "Dėkui". Patikusį daiktą žmonės rezervuoja ir atsiima nemokamai! Žmonių patogumui buvo atidarytas butikas „Dėkui” senamiestyje iš kurio atiduoti daiktai išvežami į „Dėkui” stoteles esančias rajonuose. Taip pat organizuojami įvairūs renginiai skirti parodyti, ką galima padaryti iš nereikalingų daiktų.
Balsų: 231 / 1%
Balsų: 231 / 1%
Neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis” ir jo vadovas Modestas Baltakis
65 Neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis” ir jo vadovas Modestas Baltakis
Visagino mieste esantis sporto klubas, kurio pagrindinė veikla - sveikatinimas per sportą ir kultūrą. Klube turime ~ 30 įvairią negalią turinčių žmonių, nuolat užsiimančių įvairia sportine veikla, dalyvaujančių įvairiuose čempionatuose bei stovyklose. Mums, neįgaliesiems, yra labai svarbu realizuoti save, svarbu išeiti iš namų - pakeisti aplinką, o Modesto pastangomis mes turime šią galimybę :) . Labai svarbus ir Modesto jau kelis metus vykdomas "pavežėjimo projektas", kurio metu miesto neįgalūs asmenys ir senyvo amžiaus asmenys su nustatytais spec. poreikiais yra NEMOKAMAI vežami į gydymo įstaigas ir kitas valstybines ar biudžetines įstaigas. Norėtųsi Modestui pasakyti AČIŪ už jo pastangas ir vykdomą darbą :)
Balsų: 637 / 3%
Balsų: 637 / 3%
Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai”
66 Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai”
Jau penktus metus organizuoja labdaringą renginį „Grilio pieva”. Tikslas, vienyti bendruomenės narius, kartu praleisti laiką ir paaukoti kilniems tikslams. Bendruomenė didžiulėje pievoje organizuoja šventę, koncertinę programą, edukacijas vaikams. Žmonės atvyksta į pievą su savo griliais, šašlykinėmis, visi kepa, vaišina kaimynus ir draugus, klausosi koncertų, dalyvauja žaidimuose. Už vaišes aukojama savanoriškai. Šiais metais „Grilio pieva” buvo skirta statomos Vydmantų bažnyčios statybai paremti. Surinkta 5500eur. Pernai (2019m) surinkta 3200eur. kurie skirti suoliukams Vydmantuose. Pastatyta 17vnt. suoliukų su šiukšliadėžėmis viešose gyvenvietės erdvėse. Kiekvienais metais renkamos aukos skirtingam projektui, kurį įgyvendina bendruomenė, o žmonės ne tik dalyvauja šventėje, bet ir prisideda prie savo gyvenamosios aplinkos gerinimo. Taip pat dalyvauja projekte "Mes rūšiuojam vasarą". Projekto metu renkamos elektronikos atliekos,(nenaudojama buitinė technika) ir priduodamos perdirbimui. Už surinktas atliekas bendruomenė gauna "taškus" už kuriuos perkamos sporto prekės Vydmantų lopšeliui darželiui, bei gimnazijai.
Balsų: 524 / 2%
Balsų: 524 / 2%
Žemdirbio muziejus ir jo įkūrėjas Virginijus Mitkus
67 Žemdirbio muziejus ir jo įkūrėjas Virginijus Mitkus
Muziejuje demonstruojami surinkti istoriniai eksponatai: senoviniai įrenginiai, prietaisai, įrankiai, baldai, namų apyvokos reikmenys. Ekspozicija pateikta atstatytose rąstinėse klėtyse. Atskirai demonstruojami motociklai. Šalia veikiančioje kalvėje galima išbandyti kalvio amatą. Žemdirbio muziejus Aleksandrijoje ir jo įkūrėjas Virginijus Mitkus, visada priima lankytojus, veda ekskursijas ir visa tai daro neatlygintinai.. Organizuoja jau kasmetinėmis tapusios „Muziejaus naktys” šventes. taip pat aktyvus bendruomenės narys, visuomet pagelbės, sudalyvaus... Puikus pavyzdys visiems.
Balsų: 123 / 1%
Balsų: 123 / 1%
Viso balsavo: 23310

Susiję straipsniai

Projektas „Šiemet buvau geras”

Išrinkite gerumo organizacijas, kurias 2021-aisiais globos 15min: balsuokite!

Visą mėnesį naujienų portalas 15min skaitytojus kvietė nominuoti geradarius projektui „Šiemet buvau geras“. Atėjo metas juos pristatyti! Skaitytojai pasiūlė net 67 nevyriausybines organizacijas ir iniciatyvas, iš kurių 24 taps „Šiemet buvau geras“ šeimos nariais. Visus ateinančius 2021-uosius 15min jiems skirs ypatingą dėmesį – autorines publikacijas, interviu, nuotraukų galerijas, reklaminius skydelius ir t.t. – visuomenė turėtų apie geradarius žinoti! Skaitykite daugiau...
Projektas „Šiemet buvau geras”

Pretendentų į „Šiemet buvau geras“ šeimą – dvigubai daugiau nei pernai: balsuokite už mylimiausius!

Palaikydami gerumo organizacijas visoje šalyje, 15min skaitytojai per savaitę projekte „Šiemet buvau geras“ atidavė jau daugiau nei 20 tūkst. balsų. Tai padaryti galite ir jūs, dar dvi dienas – iki sekmadienio vidurnakčio – balsuodami už jums patinkančias visuomenės labui dirbančias iniciatyvas. Skaitykite daugiau...

Ar švenčiate Kovo 8-ąją?

2024.03.08
Balsavo: 6151

Geriausias spalvinis sprendimas

2024.03.01
Balsavo: 430

Ar palaikote ūkininkų protestus?

2024.01.23
Balsavo: 6841
Užsisakykite 15min naujienlaiškius