2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

15min rekomenduoja: kur keliauti 2019-aisiais

Kokios naujos kelionių kryptys tapo lietuviams lengvai pasiekiamos? Kurie įdomūs pasaulio kampeliai dar neatrasti turistų, ir galima užbėgti minioms už akių? Ką reikėtų pamatyti kiekvienam, kuris nori pažinti mūsų žemės gamtinę ir kultūrinę įvairovę? 15min paklausė turizmo profesionalų ir aistringų keliautojų – kurias kryptis geriausiai rinktis šiemet?
Madagaskaras
Madagaskaras / 123rf.com nuotr.

Daugiausiai pasaulio šalių (daugiau nei 170!) apkeliavęs lietuvis – Danas Pankevičius (FB: facebook.com/DanasAroundTheWorld ; Instagram: instagram.com/pankevicius ):

Gabonas

Dano Pankevičiaus nuotr./Gabone Danas pamatė įspūdingo dydžio vėžlius
Dano Pankevičiaus nuotr./Gabone Danas pamatė įspūdingo dydžio vėžlius

Danas šiuo metu keliauja po šią Afrikos šalį, kertančią pusiaujo liniją, ir sako negalintis atsistebėti jos grožiu. Jis tikina, kad tai labai saugi Afrikos valstybė, bet nepelnytai dar nelabai atrasta keliautojų.

„Joje daugybė nacionalinių parkų, kuriuose gyvena egzotiški gyvūnai. Beveik tušti balto smėlio paplūdimiai, į kuriuos naktimis atplaukia patys didžiausi – iki 2,2 m ilgio – planetos vėžliai dėti kiaušinių. O šalia paplūdimio vaikštinėja drambliai“, – apie išskirtines patirtis Gabone pasakoja Danas.

„Vienuose parkuose pamatysite vandenyno bangose besiturškiančius begemotus, o netoliese jų – plaukiojančius banginius, delfinus, orkas. Kituose laksto gorilų būriai ar gan reti primatai mandrilai, kurių snukiai net iš tolo šviečia ryškia mėlyna ir raudona spalvomis“, – vardijo „Lietuvos Kolumbu“ 2017 m. metais išrinktas Danas.

Dar jis priduria, kad Gabone nuvykus į atokesnes vietas, galima rasti pigmėjų kaimelius, kuriuose gyvena 1,30-1,40 m žmonės. „Gal net pavyks pamatyti šimtus metų rengiamas magiškas Bwiti ceremonijas miškuose“, – intriguoja Danas. Daugiau apie Dano kelionę Afrikoje: 15min studijoje Lietuvos Kolumbas Danas Pankevičius pasakojo apie naują iššūkį

Madagaskaras

123rf.com nuotr./Lemūrai Madagaskare
123rf.com nuotr./Lemūrai Madagaskare

Jau nuo šių metų Lietuvą ir Madagaskarą sujungs tiesioginiai skrydžiai, ir Danas pataria nepraleisti progos aplankyti šią išskirtinę salą. Tiesa, prieš kelionę reikia atlikti namų darbus.

„Lėktuvas skraidins į šiaurėje esantį kurortą, bet pačios įdomiausios šalies vietos yra kituose salos kampeliuose, – atkreipia dėmesį jis. – Vidiniai skrydžiai ypač brangūs, o šalies keliai – labai prastos kokybės, todėl ilgai užtruksite kelyje. Reikėtų atsižvelgti į tai ir atitinkamai planuotis norimus aplankyti objektus bei buvimo šalyje trukmę.“

Bet transporto iššūkius atperka salos grožis ir išskirtinė gamta. „Čia daug gražių paplūdimių ramiam poilsiui, galite panardyti šalia koralinių rifų ir stebėti turtingą šalies povandeninį pasaulį. Galite pasivaikščioti baobabų giraitėse, nuvykti į akmenų mišku vadinama Tsingi vietovę ar aplankyti piratų kapines. Būtinai vykite į parkus, kuriuose gyvena kelių rūšių endeminiais paskelbti primatai lemūrai. Didžiausi jų – Indri – užauga iki 72 cm ir sveria apie 10 kg, tuo tarpu peliniai lemūrai tesveria 30 gramų“, – pasakoja Danas.

Indonezija

123rf.com nuotr./Papua sala, Indonezija
123rf.com nuotr./Papua sala, Indonezija

Nemažai lietuvių jau yra aplankę Indoneziją, bet visgi dauguma atostogoms renkasi tik Balio salą. „Ši sala išties verta dėmesio, bet Indonezija turi daug daugiau ką pasiūlyti keliautojams“, – tikina Danas.

Ir Danu tikėti verta – nors jis aplankęs kone visas pasaulio šalis (jų dabar skaičiuojama 195, Danui telikę aplankyti pora dešimčių), Indoneziją jis įtraukia į pačių įdomiausiųjų sąrašą.

„Norite išvysti pirmykštes gentis – keliaukite į Papua salą. Ten vyrai vaikšto visiškai nuogi, tik pasipuošę kotekomis. Kitos gentys gyvena pasistatę milžiniškus namus aukštai medžiuose, kartais 35 metrų aukštyje. Ten užsikelia net naminius gyvūnus“, – pasakoja jis.

Norintiems panardyti jis rekomenduoja Raja Ampat, Waikato ar Komodo salas. Pastarojoje gyvena ir didžiausi pasaulio driežai – Komodo varanai, užaugantys iki 3 metrų ilgio. Norintiems pamatyti orangutanus, Sumatros raganosius, dramblius pigmėjus – Borneo salą.

„Šalyje daugybė vulkanų su krateryje tyvuliuojančiais įvairiaspalviais ežerais. Į kai kuriuos iš jų galite įkopti. O kiek dar šventyklų, nuostabių paplūdimių, žygio maršrutų – visko net neišvardinsi. Neabejotinai kiekvienas keliautojas ras sau patinkančių vietų“, – siūlo Danas.

Žurnalistė, knygos „Kelyje“ autorė Eglė Gerulaitytė (FB: facebook.com/egleaplinkpasauli):

San Blas salos, Panama

Paul Stewart nuotr./Kelionė po Panamą
Paul Stewart nuotr./Kelionė po Panamą

„San Blas salos – tai ne tik Karibų jūros rojus, bet ir žvilgsnis į kitokį, praeinantį, pasaulį“, – tikina Eglė.

Jos teigimu, nors Karibai dažnam keliautojui asocijuojasi vien su kurortais, vakarėliais ir ugninga muzika, San Blas salos Panamos pakrantėje – itin unikali vieta. „Šis nedidutis archipelagas, sudarytas iš šimtų mažučių salelių, kurios kartais tesiekia vos dešimties metrų ilgį, atrodo tarsi egzotiškas rojus iš atviruko: tobulo balto smėlio paplūdimiai ir skaidrus mėlynas vandenyno vanduo, dailios kriauklės ir jūrų žvaigždės, nuolat kepinanti saulė ir giedras dangus“, – pasakoja Eglė.

San Blas gyventojai, Guna indėnai, yra ypatingi: paskelbę salas savo autonomija, Guna indėnai tebesilaiko senojo animistinio tikėjimo ir tradicijų, tebežvejoja skaptuotuose luotuose, augina bananus bei nardo omarų. Daugiau apie jų gyvenimą: Gyvenimas be laiko, darbo ir pinigų ir Salos, kuriose vyrai trokšta būti moterimis

Kuba

Paul Stewart nuotr./Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai
Paul Stewart nuotr./Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

Nors pastaraisiais metais vis populiarėjanti, ši didžiulė Karibų sala anot Eglės, neretam keliautojui vis dar atrodo paslaptinga: Fidelio Castro įvestas režimas kiek sušvelnėjo po diktatoriaus mirties, bet Kuba tebėra didžiąja dalimi atskirta – ir atsiskyrusi – nuo pasaulio.

„Nors kelionių gidai mėgsta pabrėžti Havanos miesto barus, Kubos romą, muziką ir ugningą Karibų kultūrą, lietuviams kelionė Kuba – tai tarsi kelionė laiku, kur daugybė panašumų su buvusia Sovietų Sąjunga kasdien sužadina vis naują deja vu, – sako Eglė.

– Kartu Kuba – tai ir visiškai kitoks pasaulis, kupinas be galo smalsių, puikiai išsilavinusių ir svetingų vietinių, svajingos Karibų gamtos bei nepakartojamos kultūros.“ Daugiau apie Kubą skaitykite: Fidelio palikimas, Karibų kolūkiai ir „Jawos“ bei Moliūgų fermeriai ir rusiški džinsai

Kolumbija

123rf.com nuotr./Kolumbija
123rf.com nuotr./Kolumbija

„Atsikračiusi senojo narkotikų baronų ir ginkluotų sukilėlių praeities šešėlio, Kolumbija pamažu, tačiau užtikrintai tampa tikrų tikriausiu Pietų Amerikos perlu“, – tikina Eglė. Ir čia pat vardina, kodėl: neįtikėtinai svetingi ir draugiški vietiniai gyventojai, organiškos kavos plantacijos, gyvi, spalvingi miestai, puikus maistas, įspūdinga gamta ir nepaprastai turtinga kultūra.

Visa tai, anot jos, daro Kolumbiją be galo patrauklia kelionių kryptimi tiek aktyvių atostogų, tiek gurmaniškų nuotykių, poilsio prie Karibų jūros ir muzikos mylėtojams. Daugiau skaitykite: Magiškasis Momposo miestas, pamirštas laike

Nenuilstantis keliautojas Vaidas Mikaitis, kuris siūlo vykti ne į turistų išvažinėtas vietas, o atokesnius ar išvis ignoruojamus pasaulio kraštus:

Rytų Timoras

Vida Press nuotr./Rytų Timoras
Vida Press nuotr./Rytų Timoras

„Manau, labai maža pasaulio populiacijos dalis apskritai žino, kas tai per vieta. Tai yra viena naujausių pasaulio valstybių, esanti tolimiausiame Indonezijos salyno kamputyje. Nuo jos iki Australijos vos valanda skrydžio, bet išsivystymo prasme – šis atstumas yra ne mažesnis nei pusė amžiaus“, – sako Vaidas.

Rytų Timore – nuostabi gamta su įspūdingais paplūdimiais, krištoliniu jūros vandeniu ir žaliais kalnais. Tiesa, Vaidas pataria vykti į vietas, kur nesiilsi vietiniai – jie, anot keliautojo, gali būti siaubingi nevalos. „Bet radus vietinių nelankomą paplūdimio kampelį – jame gali pasijusti kaip rojuje, kuriame esi tik tu ir gamta“, – sako jis.

Vyraujanti šalies religija yra katalikybė. „Nuostabu, kad kažkur pasaulio krašte gali užtikti sau ramiai snaudžiančią bažnytėlę – Santaikos kaimo dvynę“, – prisimena Vaidas. Beje, nors tai viena skurdžiausių pasaulio šalių, bet žmonės jam pasirodė laimingi ir draugiški.

Rytų Ukraina

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mariupolis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mariupolis

Tikrai ne pati populiariausia kelionių kryptis, bet būtent ją šią vasarą kelionėms traukiniais pasirinko Vaidas su draugais.

Pradėkime nuo to, kad tai išties pigu. „Pavyzdys – 16 valandų trukmės kelionė naktiniu traukiniu iš Mariupolio į Kijevą mums kainavo 6 eurus. Maršrutai ilgi, o traukinių tinklas platus. Nuotykiai ir geri įspūdžiai ilgose kelionėse traukiniais – garantuoti. Kas yra važiavę – supras mane“, – pasakoja Vaidas.

Jis aplankė Charkovo, Dnipro ir Mariupolio miestus. „Maloniai nustebino lietuviams draugiški ir turistų neišlepinti žmonės. Mūsų prezidentė labai gerbiama. Patiko Dnipro miestas ir jo upės krantinė. Vykite vasarą, ir savo kelionę galėsite praskaidrinti maudynėmis Dniepro upėje ar Azovo jūroje“, – pataria Vaidas.

Beje, kaip ir Rytų Timore, taip ir Rytų Ukrainos miestuose jūs greičiausiai būsite vieninteliai užsieniečiai.

Lodzė

123rf.com nuotr./Lodzė
123rf.com nuotr./Lodzė

Lenkiją vis galima atrasti iš naujo vėl ir vėl. Lodzė – trečias pagal dydį, tarp turistų nepopuliarus Lenkijos miestas, bet būtent jis Vaidą praėjusiais metais sužavėjo labiausiai.

„Tai buvęs klestintis ir galingas pramoninis miestas, kuris po komunistinės santvarkos žlugimo prarado didelę dalį pramonės, daugybę gyventojų ir tapo beveik miestu vaiduokliu. Šiandien šis miestas vis dar traukiasi, bet todėl jame lieka tie, kurie iš tikrųjų myli Lodzę ir stengiasi, kad ji būtų puiki vieta gyventi. Ir jiems tai sekasi“, – įsitikinęs keliautojas.

Lodzė tvarkosi savo buvusių fabrikų teritorijas, gamyklos įmonių pastatus verčia į loftus bei pramogoms skirtus statinius.

„Man patinka miestai, kurie nėra nukičinti tam, kad įtiktų turistams. Viešint juose jaučiama tikroji, nedeformuota miesto dvasia. Vaikštant po Lodzę ir šiek tiek pajungus vaizduotę gali nesunkiai pasijusti esąs praeito amžiaus pramoninėje Lenkijoje, kur gaudžiant gamykloms tūkstančiai darbininkų tramvajais skuba į darbus didžiuliuose raudonų plytų pastatuose“, – pasakoja jis.

Be to, anot Vaido, užsieniečių Lodzėje labai mažai, dėl to miestiečiai yra neišlepę ir mielai domisi jumis.

Arūna Kaminskienė, knygos „Žydrojo dangaus kraštas Bavarija. Viena gražiausių planetos vietų“ autorė:

Austrijos Tirolis

123rf.com nuotr./Austrijos Tirolis
123rf.com nuotr./Austrijos Tirolis

Šiemet Austrija džiaugiasi keliautojų pripažinimu. Viena buvo išrinkta miestu, kuriame geriausia gyventi, o visa Austrija – šalimi Europoje, kurią aplankę keliautojai būna labiausiai patenkinti.

Austriją pamėgusi Arūna rekomenduoja būtinai aplankyti bent Tirolio regioną, kur, anot jos, turbūt ir metus būnant nepavyktų aplankyti visų įdomių vietų. Bet pasistengti verta.

„Gamtos mėgėjams siūloma slidinėti, kopinėti kalnuose, yra daug lengvų pasivaikščiojimo trasų, tarpeklių, ežerų, krioklių. Architektūros mėgėjai ras gausybę pilių, vienuolynų, nuostabių senovinių miestelių, jau nekalbant apie Insbruko įdomybes. Čia daug įvairiausių muziejų, galima aplankyti sidabro kasyklas, senovinius kaimus-muziejus.

Ekstremalių pojūčių mėgėjams siūlomos sudėtingos trasos klanuose, yra vietų šokinėti su guma. Keliaujantieji su vaikais ras daugybę įdomių ir pažintinių vietų. Čia vyksta ir nemažai vietinių švenčių ir koncertų“, – vardija Arūna.

Toskanos Apeninai

123rf.com nuotr./Toskanos Apeninai
123rf.com nuotr./Toskanos Apeninai

Toskana numylėta turistų – vieni čia traukia meno, istorijos ir kultūros į Florenciją, kiti – svajingų peizažų su kiparisais, tarp kalvų vingiuojančiais keliukais ir vynuogynais. Mažiau turistams yra pažįstamas Toskanos regionas, prišliejęs prie Apeninų kalnų.

„Tai kitokia Toskana – vėsesnė, žalesnė. Keliautojus vilioja marmuro karjeras, urvai, senoviniai visiškai neturistiniai kaimai, pasislėpę kalnuose, dirbtinis ežeras – Lago di Vagli, senoviniai akmeniniai tiltai ir visiška ramybė“, – pasakoja Arūna.

Daugiau apie neatrastas Toskanos vietas skaitykite čia: Kelionė į mažiau lankomą Toskanos dalį – kur kalnų glėby įsikūrę maži miesteliai.

Fotografė Małgorzata Mozyro (FB: facebook.com/travelforphoto ):

Lenkija

123rf.com nuotr./Visai šalia Lietuvos – vienas gražiausių Lenkijos regionų Mozūrija
123rf.com nuotr./Visai šalia Lietuvos – vienas gražiausių Lenkijos regionų Mozūrija

Kaimyninė šalis, bet vis dar toks neatrastas lobis! Laukinė gamta, modernūs miestai, alsuojantys istorija ir galintys pasiūlyti gausybę kultūrinių renginių ir puikių muziejų... Kaip pasirinkti, nuo ko pradėti?

„Sėdi į mašiną, ir už 4 valandų nuo Vilniaus gali būti Mozūrijoje – gražiausiame ežerų krašte. Visai netoli Lietuvos – ir Vygrių nacionalinis parkas, kuriame nuo I pasaulinio karo dar likęs siaurasis geležinkelis. Arba Palenkė – tai daugybės tautų regionas. Vienas įdomiausių maršrutų – Totorių kelias“, – vardija Małgorzata.

Norintiems jūros, Lenkija gali pasiūlyti net 770 km pajūrį (o į Gdanską dabar galima pigiai nuskristi vos per 45 minutes). „Lietuviams Lenkijoje įdomiausi turėtų būti kalnai, kurių mes neturime. Lenkijoje yra aukšti Tatrai bei žemesni Beščiadai, Pieninai, Stalo (Stołowe) kalnai, Sudetai. Kalnai – puiki pramoga vasaros ir žiemos atostogoms“, – tikina Małgorzata. Daugiau skaitykite: Kelionių po Lenkiją gidas: lietuviams labai pasisekė

Jordanija

M.Mozyro nuotr./Petra
M.Mozyro nuotr./Petra

Tikru atradimu Lietuvos keliautojams šiemet tapusi Jordanija itin vilioja tuo, kad vieną iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų – Petrą – galima pamatyti skrendant pigių skrydžių oro linijomis tiesiogiai.

„Užteks pamatyti senovinį miestą Petrą, praleisti naktį Vadi Rumo dykumoje ir išsimaudyti Negyvojoje Jūroje – ir įspūdžių tikrai bus per akis“, – pasakoja Małgorzata. Visgi, anot jos, tikrasis šios šalies lobis yra žmonės – malonūs, puikiai šneka angliškai, visada padeda ir šiltai priima savo šalyje.

„Jei turite daugiau laiko, be Amano, Petros ir Vadi Rumo dykumos galite panardyti Raudonoje Jūroje, apsistoję Akabos kurorte. Jordanija – pati ramiausia regiono šalys, tad galite drąsiai keliauti savarankiškai“, – pataria ji. Daugiau skaitykite: Lietuviai masiškai traukia į Jordaniją – kas ten nustebins?

Sakartvelas

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Gruzijoje
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Gruzijoje

„Jeigu kas dar nespėjo aplankyti šitos šalies, tai tikai vertėtų paskubėti -kol dar galime rasti tikros autentikos“, – ragina Małgorzata ir pataria į ją geriau važiuoti neturint plano. „Kruopštus trasos planavimas bus laiko gaišimas – ten vis tiek viskas gali pasikeisti“, – iš patirties sako keliautoja.

Kiekvienas regionas Sakartvele turi savo žavesio, bet Małgorzata išskiria kelias vietas, kurios ją sužavėjo labiausiai: kalnuota, laukinė Svanetija; vyno kraštas Kachetija; ir važiavimas Gruzijos karo keliu - 150 km maršrutu iš Tbilisio į Sakartvelo šiaurę, iki pat sienos su Rusija.

„Stengiuosi niekada negrįžti į šalį, kur jau kartą buvau, bet Sakartvelas yra išimtis. Mano planuose yra kalnų žygis į Tušetiją – tai vienas iš labiausiai laukinių regionų. Gamta, žmonės, charakteringa kultūra ir maistas – tai priežastys, dėl kurių verta keliauti į Sakartvelą“, – ragina ji. Patarimai vykstantiems: Gruzija su bepročiais: kur vykti, kad pamatytumėt tikrąją šalies autentiką

Algirdas Morkūnas, tinklaraščio Journey.lt autorius (FB: facebook.com/Journey.lt ; Instagram: instagram.com/journey.lt/ )

Etiopija

123rf.com nuotr./Etiopija
123rf.com nuotr./Etiopija

Afrika – vis dar ne tokia keliautojų pažinta kaip išpopuliarėjusios Pietų Amerika ir Azija. Algirdas siūlo kitąmet geriau susipažinti su Etiopija. Tai šalis su įstabia gamta, turtinga istorija ir išskirtiniais žmonėmis. Šalis yra išlikusi autentiška, nes niekada nebuvo kolonizuota europiečių.

„Joje dar vis yra neišnykusių labai įdomių genčių, – sako jis. – Vienose žmonės įsistato molinę lėkštutę į ištampytą lūpą, kitos kūnus išsipaišo piešiniais, trečios vaikšto su automatais.“

Peru

123rf.com nuotr./Peru
123rf.com nuotr./Peru

Pagalvojus apie Peru, tikriausiai pirmiausiai vaizduotėje iškyla Maču Pikču. Na, dar ir Dakaro ralis – Lietuvoje gausu jo gerbėjų. Jeigu dar spėsite sausio mėnesį nuvykti, galėsite palaikyti mūsų tautiečius jame, ragina Algirdas.

O jau po ralio (ar vietoj jo) bus galima aplankyti Peru kultūrines įžymybes ir gamtos stebuklus. Tai toli gražu ne tik Maču Pikču – čia galima žvelgti į didingas Andų aukštybes, milžiniškus kanjonus, bandyti prasiskinti kelią Amazonėje, gėrėtis beribėmis erdvėmis dykumose palei Ramųjį vandenyną, pamatyti paslaptingąjį Tikikakos ežerą.

Knygos „Mokėk keliauti“ autorius Robertas Pogorelis (FB: facebook.com/mokekkeliauti ):

Į pietryčių Aziją – per Pekiną ar Šanchajų

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Didžioji kinų siena
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Didžioji kinų siena

Lietuvos keliautojai neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų, ir noriai keliauja po pietryčių Azijos šalis. Vietnamas, Mianmaras, Laosas, Kambodža – lietuviams jau nėra nepažįstamos valstybės.

Tačiau nebrangių kelionių ekspertas dalijasi patarimu – vykstant į šias šalis dar stabtelti patyrinėti ir šiek tiek Kinijos, ir tam net nebūtina įsigyti vizos. „Paminėsiu patrauklią galimybę skristi per Pekiną ar Šanchajų – ir iki 6 dienų be vizos aplankyti šiuos miestus juosiančius regionus, įskaitant Didžiąją Kinų sieną“, – pataria jis.

Tik Robertas perspėja, kad prieš pirkdami bilietus atidžiai išstudijuokite Kinijos bevizio tranzito taisykles. Beje, jis į šias šalis siūlo keliauti žiemą – tuomet mažiau lyja ir ne taip karšta.

Afrikos salos: Žaliojo kyšulio, San Tomė

Vida Press nuotr./San Tomė ir Prinsipė
Vida Press nuotr./San Tomė ir Prinsipė

Robertas, kaip ir praėjusiais metais, ir šiemet rekomenduoja aplankyti Žaliojo kyšulio salą. „Ji tebelieka patraukli keliautojams, siekiantiems neįprastai gražios gamtos ir šilto klimato visus metus“, – sako jis. Čia net daugiau saulėtų dienų nei Kanaruose, o ir gerokai pigiau bei arčiau nei, pavyzdžiui, Karibai.

Norintiems nebrangiai pažinti Afriką Robertas siūlo rinktis Senegalą ar Gambiją, o dar mažai atrasta kryptis šiame žemyne – San Tomės sala Atlanto vandenyne, žavinti žmogaus nesugadinta gamta. Ji, beje, įtraukta ir į „Lonely Planet“ rekomenduojamų aplankyti vietų 2019 m. sąrašą.

„Sklinda legendos apie tenykščių žmonių draugiškumą – iš dalies dėl masinio turizmo nebuvimo“, – dar vieną priežastį, kodėl verta rinktis San Tomės salą, išduoda Robertas.

Lvovas, Ukraina

123rf.com nuotr./Lvovas
123rf.com nuotr./Lvovas

Ieškantiems krypties savaitgaliui, Robertas siūlo Lvovą, kuris vadinamas bene gražiausiu Ukrainos miestu. Juo labiau, kad Vilnių ir Lvovą yra sujungusios pigių skrydžių avialinijos.

Lvovo senamiestis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. „Jo nedidelis, bet itin jaukus senamiestis gerokai jus nustebins neįprastomis užeigomis, turtingu architektūriniu, religiniu ir meniniu paveldu“, – apie šį Ukrainos miestą sako keliautojas.

„O kai prasitarsite, jog esate iš Lietuvos – Jums atsidarys visos durys“, – išduoda Robertas.

Žinoma, negadins kelionės ir tai, kad lietuviams Lvove bus tikrai pigu. Daugiau apie šį miestą skaitykite čia: Magiškas, stebinantis, europietiškas ir juokingai pigus Lvovas

Turizmo rinkodaros asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė:

Slovakija

123rf.com nuotr./Slovakija
123rf.com nuotr./Slovakija

Netolima lietuviams, bet dažnai kitų aplinkinių šalių nustelbiama Slovakija – tikras lobis gamtos mylėtojams. Ieškantiems ramybės ir nuostabių vaizdų, Danutė rekomenduoja vykti į centrinę šalies dalį, kuri vadinama Slovakijos rojumi.

„Pasakiško grožio gamta su trykštančiais kriokliais, tarpekliais, miškų masyvais, slėniais“, – vardija ji. Ten rasite ir Demanovskos slėnio urvus, kuriuose – įstabūs stalagmitai, susiformavę iš mineralinių vandenų.

Pailsinus dvasią gamtoje, dar būtinai aplankykite ir Košicę, kurios senamiestis užburs architektūra ir spalvomis.

Madeira

123rf.com/Madeira
123rf.com/Madeira

Portugalijos sala Madeira – vis dažnesnis lietuvių atostogų pasirinkimas. Už 4 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos, bet ilgą kelionę tikrai palengvins atsiradę tiesioginiai skrydžiai į ją.

Madeira kartu su nedidele Porto Santo sala ir Desertaso salynu priklauso Portugalijai, tačiau dvigubai arčiau nei nuo jos yra prie Afrikos – už 500 km jau yra Maroko krantai.

Rojumi žemėje vadinamas sala skalaujama Atlanto vandenyno, čia malonus klimatas dovanoja levandų laukus senoviniuose laurų miškuose, nuostabaus grožio maršrutus kalnais. Danutė pataria ir būtinai nepaleisti fado muzikos vakarų, paskanauti vietinės ponchos ir iki soties atsivalgyti sultingų vaisių.

Daugiau apie šią salą: Madeira: įspūdžių – už milijoną, bet išleidome tik kelis šimtus

Per metus aplink pasaulį (26 šalis) apkeliavęs Aidas Gelbūda (FB: facebook.com/theroadofadventures ):

Kosta Rika

123rf.com nuotr./Poaso ugnikalnis
123rf.com nuotr./Poaso ugnikalnis

„Tikra atostogų oazė, kurioje neskubant galima daug aplankyti ir per trumpesnį atostogų laiką. Dėl savo mažo ploto ir didelės įvairovės iš saulėto paplūdimio pasiekti išskirtinės gyvūnijos ir augalijos džiungles galima vos per kelias valandas autobusu“, – apie šią šalį sako Aidas.

Kosta Rika apdovanota dviem nuostabiomis ir skirtingomis pakrantėmis – Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno. Vienoje puikiai laiką leis mėgstantys aktyvų poilsį – banglentes, motoračius. Kitoje – rojus ramaus poilsio mėgėjams.

„Nepakartojama gamta, lėtas gyvenimo būdas ir itin šilti vietiniai Kosta Riką paverčia nuostabia kryptimi neužmirštamoms atostogoms“, – rekomenduoja keliautojas.

Mianmaras

123rf.com nuotr./Baganas
123rf.com nuotr./Baganas

Tai šalis, kuri turistams atsidarė vos prieš dešimtmetį. Ilgi izoliacijos metai padėjo jai išlaikyti savitą kultūrą – nepaliestą kitų šalių įtakos ir pop kultūros.

„Gilios vietinių tradicijos stebina iškart atvykus. Vyrai gatvėse vaikšto susisiautę sijonais, moterys veidus dažosi specialiais aukso spalvos dažais. Daugelis labai retai sutinka kitos rasės žmonių, todėl turistus sutinka labai mielai, kviečia fotografuotis, mojuoja, signalizuoja iš automobilių“, – savo įspūdžius iš kelionės šioje šalyje prisimena Aidas.

Čia būtinai aplankyti Baganą – pasaulyje tankiausiai šventyklomis apstatytą kaimelį, kurių vis dar išlikę virš 2000. Apie daugiau lankytinų vietų skaitykite čia: Mianmaras – dvasingų žmonių ir užburiančių saulėlydžių šalis

„Be to, Mianmaro buvusi sostinė Jangonas dažnai apibūdinamas kaip Bankokas Tailande prieš 30 metų. Pasauliui vis labiau globalėjant, smagu suspėti aplankyti tokias išskirtines šalis su jų nepaliestomis tradicijomis bei kultūra. Esant daugybei patogių skrydžių į Tailandą iš Europos, Mianmaras dabar pasiekiamas lengviau nei bet kada“, – rekomenduoja keliautojas.

Udrius Armalis, kelionių agentūros Superkeliones.lt vadovas (FB: facebook.com/superkeliones.lt ):

Karaliaučiaus sritis

123rf.com nuotr./Karaliaučiaus sritis
123rf.com nuotr./Karaliaučiaus sritis

Udrius prognozuoja, kad kitąmet keliautojai plūstels į šią Rusijos vietą. Rusija nuo liepos 1 d. planuoja palengvinti internetu gaunamų vizų 72 valandoms išdavimą šiai sričiai. „Dar detalės nėra aiškios, bet jei tai bus įgyvendinta, manau, kils kelionių bumas“, – sako jis.

„Tai, kad ši kryptis gali būti patraukli, parodė ir kelionių į Baltarusiją populiarumas“, – aiškina Udrius.

Karaliaučiaus sritis verta aplankyti dėl turtingos jos istorijos – ji tik po Antrojo pasaulinio karo pateko į Rusijos sudėtį, tad čia vis dar gausu išlikusio prūsiško palikimo.

Daugiau skaitykite čia: Pakeliui į užmirštą karalių miestą Karaliaučių: nuotykiai su pasieniečiais ir Rytprūsiški miesteliai bei XXI a. Karaliaučiuje senojo Kionigsbergo dvasia šiandien gyvesnė nei bet kada

Venecija

123rf.com nuotr./Venecija
123rf.com nuotr./Venecija

Venecijos pristatinėti nereikia, bet ji ilgą laiką daugeliui buvo prabangos kelionė. Viskas pasikeitė, kai pigių skrydžių avialinijos pradėjo skraidinti į Trevizo oro uostą. Taip pat ir iš Lietuvos.

„Tai bus puikus būdas pažinti ne tik pačią Veneciją, bet ir pailsėti prie jūros, – išduoda Udrius. – Atrodytų, tai neįmanoma, bet vasaros metu prie Venecijos atgyja italų mėgstama poilsio zona Lido di Jesolo.“ Ji yra lengvai pasiekiama tiek iš Trevizo oro uosto, tiek iš pačios Venecijos.

„Tad kodėl nesuderinus pažinties su Venecija ir poilsio prie jūros? O jeigu skrydžiai bus vykdomi ir žiemą, bus galima miesto pažinimą derinti su slidinėjimu Val di Fassa ir Val di Fiemme“, – pataria Udrius.

Albanija

123rf.com nuotr./Ksamilas, Albanija
123rf.com nuotr./Ksamilas, Albanija

Europa, atrodo, jau visų užkeliauta, bet štai Albanija lietuviams dar nebuvo pakankamai atrasta. Nusigauti į ją patogaus būdo nebuvo, tačiau dabar net du Lietuvos organizatoriai pasiūlė keliones į ją.

„Jei 2018 m. ši šalis buvo pasiekiama tik per trumpalaikes ekskursijas iš Korfu, tai 2019 m. galėsime mėgautis ir ilgesniu poilsiu joje“, – sako Udrius.

O dėl ko ten vykti, anot Udriaus, tikrai yra priežasčių – nauji viešbučiai, pakankamai gera kelionių kaina, geras oras ir smėlio paplūdimiai. Kad Albanijos paplūdimiai yra nuostabūs, skaitykite čia: 5 vietos Europoje, kurios atrodo kaip Maldyvai – bet yra gerokai pigesnės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką